HI-FI kutak

Bacanje love su ti svi sistemi veci od sterea. Pogledat ces, u pocetku, koji film i onda ce ti smetat po kuci od zvucnika do kabela a vjerujem da i zenu imas pa ces jos i nayebat od nje 😂 Ne znam da li znas pa sam da kazem ti bezicni zvucnici imaju vise zice nego obicni 😁

zato se nadam samo ugradbenim zvucnicima u plafonu, njih sam i skablirao, ostalo me ne privlaci bas :mrgreen:

mogu bit i nadgradni al idu na plafon, nista na pod :mrgreen:
 
u pitanju je ionako otvoren prostor pa ne vidim problem ak se film vrti i prek tih zvucnika, drugo je pitanje di ce bit spojeni al ne mislim da treba posebno odvajat jer ak se film gleda vjerojatno ga gleda cijela obitelj pa to dominira kucom/prostorom
ok..... ali koje kanale da šalješ na ta dva......
možeš ih spojit paralelno na prednja dva ili stražnja dva.....
pa opet imaš desni kanal u blagavaonim a livi u kuhinji.....
kod muzike isto.......
jebeni stereo.....
 
za ugradbene pogledaj štogod od monitor audio ponude..... to možeš kombinirat sa nekim njihovim boljim samostojećim sprijeda.....

ja sam prije ima 5.1, pa sam se vratio na čisti stereo......
nerviralo me najviše što većina zvuka sa filmova ide na ružni centralni..... taj centralni je najveća prevara..... a ne postoji baš 4.1 standard za filmove.....
a za muziku je svaki sub u normalnom cijenovnom razredu prespor i muljav......
 
  • Like
Reactions: CroKick
Džaba si krečio i bušio po svom gastarbajterzkom stanu, zaboravija si najvažniju prostoriju, di većina ovdašnjih korisnika tj. stručnjaka provodi najvise vrimena 😂.

Ali napravi kako hoćeš, imaš opciju dobar stereo (po meni puno bolja) ili taj suraund... koji je ok ali se, šta veli ekipa, u vecini slučajeva jedva koristi i na kraju ispadne bespotreban.
 
  • Like
  • Haha
Reactions: CroKick and +marek+
Džaba si krečio i bušio po svom gastarbajterzkom stanu, zaboravija si najvažniju prostoriju, di većina ovdašnjih korisnika tj. stručnjaka provodi najvise vrimena 😂.

Ali napravi kako hoćeš, imaš opciju dobar stereo (po meni puno bolja) ili taj suraund... koji je ok ali se, šta veli ekipa, u vecini slučajeva jedva koristi i na kraju ispadne bespotreban.

btw dobar stereo mi zvuci sasvim razumno, nisam audiofil nit filmove gledamo svaki dan

kad vidim cijene DAC-a mislim da bi ukupna investicija bila do 1000€ uvrh glave (DAC+6 zvucnika), sve prek toga je za nase potrebe pretjerivanje, vise bih volio do 600:mrgreen:
 
Kondut!

Uzmi neko solidno pojacalo s DAC-om i ako ima Bluetoothom (Cyrrus, Cambridge, moze i nek japanac srednje klase), par dobrih stojecih zvucnika (tipa Dali Oberon) i gustaj... i ne stedi na zvucnicima.

Za ostale prostoije uzmi neki prenosni JBL ili Soni blutut zvucnikic za 150€.
 
Uređujem dnevni/blagavaonu i planiram istu stvar, složit kablove za 5.1.4, pa vidjeti

Pa evo što sam zasad isplanirao, ako ti bude od volje da ti pomogne...

Kablovi:
2*2.5mm - Klotz 225 (20kn/m) ili cordial 225 (12kn/m) - audiopro
Naravno, sve provuć kroz bužire u stropu, zidu

Za ovih 5 u surrondu izlaz ide na modularne kutije kao i utičnice, za njih imaš i module:
npr: https://luksometar.hr/proizvod/prikljunica-audio-za-zvunike-1m-pw-km23pw/

Koje zvučnike staviti u prostor, znas sam nabolje.

Što se tiče ovih u stropu, meni je odluka pala na Dali-eve zvučnije, jer i ostatak imam od Dali -a, i zadovoljan sam

Npr: https://www.ronis.hr/zvucnici-dali-phantom-e-50-white-par/248674/product/ (mozda bi za vecu prostoriju isao na E-60/80)

Naravno, najskuplja stvar u tome je neki dobar reciever koji ce to sve terat, e pa sretno s time :)
 
  • Like
Reactions: CroKick
Uređujem dnevni/blagavaonu i planiram istu stvar, složit kablove za 5.1.4, pa vidjeti

Pa evo što sam zasad isplanirao, ako ti bude od volje da ti pomogne...

Kablovi:
2*2.5mm - Klotz 225 (20kn/m) ili cordial 225 (12kn/m) - audiopro
Naravno, sve provuć kroz bužire u stropu, zidu

Za ovih 5 u surrondu izlaz ide na modularne kutije kao i utičnice, za njih imaš i module:
npr: https://luksometar.hr/proizvod/prikljunica-audio-za-zvunike-1m-pw-km23pw/

Koje zvučnike staviti u prostor, znas sam nabolje.

Što se tiče ovih u stropu, meni je odluka pala na Dali-eve zvučnije, jer i ostatak imam od Dali -a, i zadovoljan sam

Npr: https://www.ronis.hr/zvucnici-dali-phantom-e-50-white-par/248674/product/ (mozda bi za vecu prostoriju isao na E-60/80)

Naravno, najskuplja stvar u tome je neki dobar reciever koji ce to sve terat, e pa sretno s time :)

konkretne informacije (y) Kablovi su vec potegnuti 2x4mm2 :mrgreen:
TEM je zakon...i sam sam ga ugradio po cijeloj kuci, svabe samo gledaju :mrgreen:

ovo je prvi put da vidim da je nesto jeftinije u HR nego DE, DALI e-50 je tu 180€ komad a ovo tvoje je 131€ PAR??

koji receiver bi preporucio?
 
Last edited:
konkretne informacije (y) Kablovi su vec potegnuti 2x4mm2 :mrgreen:
TEM je zakon...i sam sam ga ugradio po cijeloj kuci, svabe samo gledaju :mrgreen:

ovo je prvi put da vidim da je nesto jeftinije u HR nego DE, DALI e-50 je tu 180€ komad a ovo tvoje je 131€ PAR??

koji receiver bi preporucio?
Ovo za E-50 je vjerojatno greška, vjerojatno je cijena za komad

Možeš probat naručit pa saznat. Inače, ako je i 130 za komad, to je ok cijena, dobar stropni zvučnik za ok novce. Osim ako je ovo neki Black Friday ponuda.

za reciever nemam prepuruku . Ovisi da li ce ti stropni biti stereo, 5 kanalni (LR ili RR), ili bas pravi X.X.2 /X.X.4 za DolbyAtmos.

To ovisi o tebi kako ih mislis spojit i koji zvuk pustat na njih. Kad to odlucis, onda biraj reciever .
 
  • Like
Reactions: CroKick
U svakoj ozbiljnijoj trgovini ćeš moći i poslušati zvuk. Ja se inače držim klasike, infinity - jbl- jamo - B&W. Mada vjerujem da ni sa Denonima ne bi pogriješio.
Moja primjedba bi bila na smještaj zvučnika. Naime, bez obzira na poziciju TV-a, zvučnike bi postavio u kutove prostorije pa sa balance dobiješ što trebaš. Akustika ti je čudna biljkica, probaj svakako.
 
za kabele kroz zid i veće dužine..... preporučam cat7 mrežne sa solid core jezgrom......
upareni su i tvistani, šildani i idealni za veće dužine.......
kad se spajaju na zvučnike/terminale treba raspariti žice(šare na jedan pol, pune na drugi pol).......
jedan kabel jedan zvučnik.........
 
  • Like
Reactions: +marek+
Super su svi ti dacovi, tidali, LDSCi i mrežni kabeli.. ali ovo je veći gušt

20230203_190750.jpg

PD-277, nabavia povoljno od ugodnog prodavača. Ništa nije radilo, slomljena igla, motor ne vrti, automatika ne radi, prst smeđe mase preko svega. Trebalo je dosta truda i vremena za dovest u vozno stanje... 2 dana čišćenja (dvi stare majice, 50 štapiću za uho, sapun, alkohol, benzin i tekućina za skidanje naljepnica, poklopac opran 2x u kadi, pa onda polir pasta za akril), skoro cili tjedan svaku večer za generalku elektronike, pa bušenje i narezivanje slomljene poluge za antiskating, pa komplicirano namještanje brzine, nova ulja za ležajeve i specijalno ulje za spuštanje ručke, novi Grado silver uz dosta petljanja dok sve nije silo na misto. Pa onda namještanje balansa (morao kupit vagu), itd. Sad sve izgleda ka iz butige, automatika radi kao nova, brzina je 100% ok, a zvuk je savršen.
Nakon svega sam vidia da je stara Empire 4000 zvučnica, za koju san mislia da je smeće, jedna od traženih kultnih modela i "samo" treba naći NOS iglu (pojavi se na netu svakih 5-10 godina).

Ovo bi sad trebalo radit idućih 45 godina.
 
lijepo je vidit kad neko potroši život na neku fiksaciju, koja je zapravo hrpa nekog dreka😂

još da jebeš, pravo bi umro

Srki
tvoje stručno mišljenje mi je životno bitno

.. cvajte kase bite...