HI-FI kutak

A sad koji materijal (master snimka) se uzima za stancanje/przenje/streamanje: nebitno u tom smislu.
O cemu ti pricas ovdje se prica o nosacu zvuka a ne gdje se snima. Ako je snimano na vrhunskoj mixeti i dobro odradjeno samo ce prvo stampanje tj ono s mastera imati taj zvuk sve sto s mastera nije snimnjeno na nosac ima losiji zvuk.
 
možemo ovako do u nedogled diskutirat...

npr. kod lp-a igraju i zvučnica i phono pojačalo veliku ulogu kod reprodukcije.. kod CD-a je to DAC... itd.
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Kod mene baš jučer na slušanju bile kojekakve Audio Note komponente, od entry to vrha. Nije loše, ali ima bolje za manje novaca.
 
Sav si u drvenim tonovima frende! Jako lijepo za oko, za uho, treba čuti! Slušao sam manji model zvučnika prije godinu dana, na lampi od 2x10w, nije loše, jedino ima jednu mid bass kvrgu/grbu koja nakon nekog vremena postane očita i bar meni smeta. Ostalo je bilo sasvim ok.

da, optika je bila važna, a ovi su poseban model, odavno rasprodan. došli u paleti od 130kila... vele da ja još bolji nego standardni l100, sta je moguce je su unutra stavili najbolje od najboljeg.. sa sony vfet-om je vrhunski.. ali puno bolje izgleda s receiverima
 
da, optika je bila važna, a ovi su poseban model, odavno rasprodan. došli u paleti od 130kila... vele da ja još bolji nego standardni l100, sta je moguce je su unutra stavili najbolje od najboljeg.. sa sony vfet-om je vrhunski.. ali puno bolje izgleda s receiverima
Slusao sam JBL L52 Classic na lampaškom pojačalu. Generalno nisu bilo loše, solidnu sobu su ispunili zvukom, no brzo se pokazalo da kutija ima grbu u bas području, ne znam, cca 70hz i ubija glavu na duže slušanje. Isti je s npr PMC Twenty 23 kutijama. Meni neslušljivo na duže. Za ove tvoje koje su jači model ne znam, nijesam slušao, nadam se da toga nema. (y)(y)(y)
 
Nikakvih problema, oduševili su me. Napravio sam test sa jako zahtjevnom muzikom, sa test-CD-om i test-pločom koja tjera opremu do granica. Sve napokon zvuči kako triba, sve frekvencije na svim glasnoćama, pogotovo sa Sansuijem i velikim Sony pojačalom. Stari Luxman se nije baš pokazao.

20230528_163721~3.jpg


Ima san priliku popričat s produkt managerom za tu seriju, veli da taj model ima skroz drugačiju skretnicu, puno bolji visokotonac i poboljšan ovjes bas drivera.. i vele da to neće koristit za standardne L100... ali tko zna, dosta toga je marketinški woodoo.


Ovaj test je mi je dobar, stare kutije spojene na B, nove na A izlaz, i onda svič između zvučnika. Razlika nebo i zemlja:

 
Last edited:
  • Like
Reactions: Marin0 and miro
E to je tema 😽
Imao sam svašta.. a trenutno svira na
B&W Nautilus 805s sa stalcima, rotel ra1060 amp , CXN player.kablovi QED reference audio40 i chord clearway
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
👌

samo, bez slike se ne računa
 
Last edited:
baš 👌 (y) mislim da zvučnici i CXN zaslužuju bolje pojačalo.. šta ti bi da prodaš staru opremu? to se ne prodaje osim ako nisi selio na drugu voltažu
 
Imam Cambridge CXC CD drive i DacMagic DAC. Zvučno su jako dobri ali su prepuni grešaka; softver od CDa je loš, LED trepere na DAC-u. Stavljaju loše komponente, nikad više Cambridge.
 
baš 👌 (y) mislim da zvučnici i CXN zaslužuju bolje pojačalo.. šta ti bi da prodaš staru opremu? to se ne prodaje osim ako nisi selio na drugu voltažu
Selio sam bio kontinente pa mi se nije isplatilo placati prijevoz, a za isto para sto sam tamo prodao sam tu kupio novije.
A godinama unazad sam svasta bio probao sve dok nisam dosao do IMHO odlicne kombinacije CXN, emotiva i 805n.
Od izvora zvuka - Tidal , FLAC , ali i Spotify i internet radio sto jos uvijek slusam svakodnevno.
Sad mi je ostao amp za promijeniti te poraditi malo na akustici prostorije. Mislim da ce kad tad novija Emotiva amp opet u kombinaciju.

A sto se tice CA i kvalitete, na cd playeru sam promijenio transport , nakon toga je radio super. Na CA pojacalu je bio vrisnuo display. Na malenoj CA mini hifi je takodjer bio crknuo transport. Ali ipak za CXN samo najbolji komentari jer svira vec 9 godina non stop (od kad sam ga kupio u ducanu).
Evo neke od slika sta je jos sve bilo kod mene tokom godina prije..

IMG_1325.JPG
20140215.jpg

IMG_6464.JPG
20191224.jpg
 
Lipo to izgleda.
Ja sam (setup boravak) kombinira BW i Jamo. Ima i setup blagovaona, soba, komin ... ali to neki drugi put. Prašina mi čuva uređaje, a ovo malo plavo čudo je za digitalu.:ROFLMAO: