HI-FI kutak

za sada imam samo HI kutak ... a u planu mi je još nabaviti FI  :mrgreen:
 
E super vidim ima ovih što se kuže.. Namjeravam si uzet multi-room sustav,wireless naravno. Vidio sam Sonosovu ponudu i to mi je recimo prihvatljivo cijenom (iako nategnuto :mrgreen:). Jel ima netko iskustva s tako nečim? Vidim ima sad u ponudi i B&W sustav ali vjerojatno je puno skuplji, nisam našao cijenu kod nas.. Uglavnom o ovom se radi: http://www.sonusart.hr/proizvodaci/24-sonos
Eto ako netko ima kakav prijedlog i da kaže nešt pametno o tome... (y)
 
dovla said:
E super vidim ima ovih što se kuže.. Namjeravam si uzet multi-room sustav,wireless naravno. Vidio sam Sonosovu ponudu i to mi je recimo prihvatljivo cijenom (iako nategnuto :mrgreen:). Jel ima netko iskustva s tako nečim? Vidim ima sad u ponudi i B&W sustav ali vjerojatno je puno skuplji, nisam našao cijenu kod nas.. Uglavnom o ovom se radi: http://www.sonusart.hr/proizvodaci/24-sonos
Eto ako netko ima kakav prijedlog i da kaže nešt pametno o tome... (y)
http://www.ascomm.hr/

sto god da ti treba, ...  :wink:
 
dovla said:
E super vidim ima ovih što se kuže.. Namjeravam si uzet multi-room sustav,wireless naravno. Vidio sam Sonosovu ponudu i to mi je recimo prihvatljivo cijenom (iako nategnuto :mrgreen:). Jel ima netko iskustva s tako nečim? Vidim ima sad u ponudi i B&W sustav ali vjerojatno je puno skuplji, nisam našao cijenu kod nas.. Uglavnom o ovom se radi: http://www.sonusart.hr/proizvodaci/24-sonos
Eto ako netko ima kakav prijedlog i da kaže nešt pametno o tome... (y)
:misli:

... na svim boljim  :LOL: auto sajmovima imaš dobrih polovnjaka što ekipa kupi ovima
    koji se vole faliti, što od opreme imaju doma  :LOL:
 
dovla said:
E super vidim ima ovih što se kuže.. Namjeravam si uzet multi-room sustav,wireless naravno. Vidio sam Sonosovu ponudu i to mi je recimo prihvatljivo cijenom (iako nategnuto :mrgreen:). Jel ima netko iskustva s tako nečim? Vidim ima sad u ponudi i B&W sustav ali vjerojatno je puno skuplji, nisam našao cijenu kod nas.. Uglavnom o ovom se radi: http://www.sonusart.hr/proizvodaci/24-sonos
Eto ako netko ima kakav prijedlog i da kaže nešt pametno o tome... (y)

Sto ti tocno treba?
 
Tommee said:
Sto ti tocno treba?

Pa ustvari ništa posebno ali da bude jednostavno i kvalitetno. Znači nemam ništa, goli zidovi (sređujem stan).
Trebam tv 50", da ima "smart" funkcije (wireless, internet pristup s pretraživačem..), u dnevnoj sobi neki glazbeni wireless sustav koji će biti spojen s tim tvom (pristup sustavu preko smartphone,laptopa). Ne znam dal uopće uzimati neki fizički player (dvd, bluray i sl.) jer ne znam kad sam zadnji put to koristio, znači ne treba. Taj sustav u dnevnoj ne mora biti ništa jačine da otpada žbuka, nešto pristojno s kvalitetnim zvukom. Još bi jednu takvu "jedinicu" u spavaćoj sobi ali manju i nezahtjevnu. Bilo bi dobro kad bi imao neki multimedijalni daljinac za sve to da ne moram baš svemu pristupat preko smartphonea ili laptopa. Bit svega je da ne vidim žice u stanu. Ne znam koliko daleko su otišli s kvalitetom prijenosa zvuka preko wifia pa zato i pitam za prijedloge.  :)
 
dovla said:
Pa ustvari ništa posebno ali da bude jednostavno i kvalitetno. Znači nemam ništa, goli zidovi (sređujem stan).
Trebam tv 50", da ima "smart" funkcije (wireless, internet pristup s pretraživačem..)
odesmo mi u tv-e al jbga
ovo ti je sasvim dovoljan tv (iako je zamzung) :hehehe:

 
Buduci ja imam u svakoj prostoriji zasebno rijesen zvuk od kupaonice do kuhinje reci cu ti svoje stajaliste. Godinama sam se igrao i sa sonosom, i sa logitech harmony daljincima i svasta nesta. To ne radi kako je zamilsjeno i amen, na netu je milijun recenzija i uvijek su tu neki nedostatci.

No eto uvijek i postoji povoljno, a fantasticno rijesenje. Najjeftiniji, a gotovo najkvalitetniji nacin za bezicno dostavljanje zvuka po prostorijama ti nudi Apple airport express. To je kutijica velicne punjaca koja je i ujedno vrhunski router pa ti po kuci prosiri wifi mrezu ili sto god zelis ali ima jednu divnu opciju, ima airplay. Dakle iza ima konektor koji van siba opticki digitalni izlaz ili najobicniji analogni. Sto to tocno znaci? Ustekas ga u struju i spojis na postojecu wifi mrezu. U njega drito mozes puknuti najjeftinije 2.1 zvucnike za komp i, to je to, radi. Gotovo. Sa cega mozes strimati? Mozes strimati izravno sa ajfona, ajpeda, dakle bilo cega od epla ali naravno i PC-ja. Na pcju ne moras koristiti itunese vec mozes i winamp, sto zelis. Audiofili su vec radili mjerenja i airport express preko digitalne vez daje bit to bitperfect output, dakle nema gadnih kompresija ili slicno. To je sto se tice zvuka, dakle najjeftiniji nacin da dofuras zvuk u prostorije, a da je nebitno gdje se izvor zvuka nalazi.

http://www.apple.com/airportexpress/

Ja ih inace cekam po oglasnicima i obicno piknem za 400tinjak kn. Vecinom za ove nebitne prostorije uzmem neke aktivne zvucnjake za komp (tipa kupaona) i ozvucio sam prostoriju za 600 kn sto je vrlo malo.

Sto se tice ozbiljnijeg ozvucenja njega mozes piknuti u bilo koji dac, pojacalo, resiver, sto zelis. Ako ti vec treba glavna "jedinica2 za suradnju sa teveom onda je najbolje da si uzmes receiver. Opet ako uzmes neki koji ima airplay ili nesto za druge smartfone imas opet istu mogucnost ali u samom uredaju.

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-527-K/index.html

Kod njih je zgodno sto imas aplikaciju za upravljanje uredajem, za setup i svasta nesta, a ujedno killer feature je sto se pri detekciji inputa kad pocnes strimati od nekud uredaj sam pali, pa ne moras traziti daljince i sve popaliti.


Tak da mislim da tebi treba vise nekakav multimedijalni setup neko cistokrvni stereo hifi.
 
darko_b said:
odesmo mi u tv-e al jbga
ovo ti je sasvim dovoljan tv (iako je zamzung) :hehehe:

Meni su smart tevei sve samo ne smart i upotrebljivi, ocaj  :?
 
Tommee said:
Meni su smart tevei sve samo ne smart i upotrebljivi, ocaj  :?
zasto ti nije upotrebljiv...fino si uzmes tipkovnicu i peglaj... nemoram palit lap il komp ...  8)

e da airport vrhunsko rjesenje (y) (i da je od zamzunga isto bi rekao)  (y)
 
Tommee said:
Meni su smart tevei sve samo ne smart i upotrebljivi, ocaj  :?

isto kao i smart telefoni .... sve su, samo telefoni nisu ...  :LOL: :LOL:
 
darko_b said:
zasto ti nije upotrebljiv...fino si uzmes tipkovnicu i peglaj... nemoram palit lap il komp ...  8)

e da airport vrhunsko rjesenje (y) (i da je od zamzunga isto bi rekao)  (y)

zato sto sve rade losije od ostalih uredaja? Za sto ga koristis, meni je na panasonica spjen ipad3 i macbook air.

Ipad 3 sa tom kombinacijom radi sto god ti srce pozeli, kao i komp. Nema stavke koju tv odradi bolje. barem ne meni, ako ima razuvjeri me.
 
strasilo said:
isto kao i smart telefoni .... sve su, samo telefoni nisu ...  :LOL: :LOL:

Moguce  :mrgreen:
 
Tommee said:
zato sto sve rade losije od ostalih uredaja? Za sto ga koristis, meni je na panasonica spjen ipad3 i macbook air.

Ipad 3 sa tom kombinacijom radi sto god ti srce pozeli, kao i komp. Nema stavke koju tv odradi bolje. barem ne meni, ako ima razuvjeri me.
ti imas ipad,ja nemam  :wink:
 
darko_b said:
ti imas ipad,ja nemam  :wink:

A sori, bio sam uvjeren da ga imas  :misli:
 
Tommee said:
Buduci ja imam u svakoj prostoriji zasebno rijesen zvuk od kupaonice do kuhinje reci cu ti svoje stajaliste. Godinama sam se igrao i sa sonosom, i sa logitech harmony daljincima i svasta nesta. To ne radi kako je zamilsjeno i amen, na netu je milijun recenzija i uvijek su tu neki nedostatci.

No eto uvijek i postoji povoljno, a fantasticno rijesenje. Najjeftiniji, a gotovo najkvalitetniji nacin za bezicno dostavljanje zvuka po prostorijama ti nudi Apple airport express. To je kutijica velicne punjaca koja je i ujedno vrhunski router pa ti po kuci prosiri wifi mrezu ili sto god zelis ali ima jednu divnu opciju, ima airplay. Dakle iza ima konektor koji van siba opticki digitalni izlaz ili najobicniji analogni. Sto to tocno znaci? Ustekas ga u struju i spojis na postojecu wifi mrezu. U njega drito mozes puknuti najjeftinije 2.1 zvucnike za komp i, to je to, radi. Gotovo. Sa cega mozes strimati? Mozes strimati izravno sa ajfona, ajpeda, dakle bilo cega od epla ali naravno i PC-ja. Na pcju ne moras koristiti itunese vec mozes i winamp, sto zelis. Audiofili su vec radili mjerenja i airport express preko digitalne vez daje bit to bitperfect output, dakle nema gadnih kompresija ili slicno. To je sto se tice zvuka, dakle najjeftiniji nacin da dofuras zvuk u prostorije, a da je nebitno gdje se izvor zvuka nalazi.

http://www.apple.com/airportexpress/

Ja ih inace cekam po oglasnicima i obicno piknem za 400tinjak kn. Vecinom za ove nebitne prostorije uzmem neke aktivne zvucnjake za komp (tipa kupaona) i ozvucio sam prostoriju za 600 kn sto je vrlo malo.

Sto se tice ozbiljnijeg ozvucenja njega mozes piknuti u bilo koji dac, pojacalo, resiver, sto zelis. Ako ti vec treba glavna "jedinica2 za suradnju sa teveom onda je najbolje da si uzmes receiver. Opet ako uzmes neki koji ima airplay ili nesto za druge smartfone imas opet istu mogucnost ali u samom uredaju.

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-527-K/index.html

Kod njih je zgodno sto imas aplikaciju za upravljanje uredajem, za setup i svasta nesta, a ujedno killer feature je sto se pri detekciji inputa kad pocnes strimati od nekud uredaj sam pali, pa ne moras traziti daljince i sve popaliti.


Tak da mislim da tebi treba vise nekakav multimedijalni setup neko cistokrvni stereo hifi.

Da ali u airexpress svejedno moraš žičano spajati zvučnike.  :?
Ne znam, vjerujem da je to dobro što si naveo ali mi se čini komplicirano.  :? Dobro, komplicirano za mene jer nisam nikad radio s tim ali dao bi to nekome da mi odradi i sastavi ponudu.
Jesi probao ovaj Sonosov sustav, zašto ne valja? Meni je to baš ono što sam htio (teoretski). Jel misliš da bi bila kvalitetnija a jeftinija kombinacija ovo što si ti predložio?
 
To je najjeftinije i najjednostavnije rijesenje garantirano i sugurno sonicno najpovoljnije jer najbitniji dio sustava, zvucnik biras sam.

Meni se nije svidio jer ne volim ta komatozna one box rijesenja, ali oke nasi ciljevi su razliciti, ja stemim ozbiljnom hifiju, ti vise multimediji i prakticnosti (pri tome ne mislim nista lose). Tako da vjerujem da bi tebi sonos vjerojatno legao, ali provjeri rijesenja identicna od onkyo, pioneer, philips i slicno, svi oni to danas nude.

Opet ako zelis zvuk iz svoje medijateke nekud dofurati jefino a kvalitetno (kupaonica, ja recimo imam i u garazi) onda su ti ovi gotovi sustavi kao sonos preskupi jer tamo niti ne ocekujes neke brutalne sonicne dosege.