hitno-guma

the_ilusionist

New member
danas san na motoru(rs 50) prominija zadnju gumu, uzeja san michelin pilot active, sve super i kad san stavija felgu s novon gumon na motor isa san bacit dir i primjetija san da zadnja guma plese, vibrira, trza kako ko kaze...
posebno se primjeti kad se sporije vozi, sad pitanje:

ako felga nije centrirana jel to moze bit razlog ili motor nebi isa pravo( ka kad s  e iskrivi rama),
felga je ok jer je novi motor znaci nije kriva jedino jos ostaje guma, koja je dobro stavljena na felgu,
i zadnje jedino da guma tvornicki nije u kurcu...

help??
 
the_ilusionist said:
danas san na motoru(rs 50) prominija zadnju gumu, uzeja san michelin pilot active, sve super i kad san stavija felgu s novon gumon na motor isa san bacit dir i primjetija san da zadnja guma plese, vibrira, trza kako ko kaze...
posebno se primjeti kad se sporije vozi, sad pitanje:

ako felga nije centrirana jel to moze bit razlog ili motor nebi isa pravo( ka kad s  e iskrivi rama),
felga je ok jer je novi motor znaci nije kriva jedino jos ostaje guma, koja je dobro stavljena na felgu,
i zadnje jedino da guma tvornicki nije u kurcu...

help??
centriraj kotač i bit če dobro nadam se (y) i eventualno balans makar sumnjam da je u balansu rijeć
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,58593.0.html

Pilot Activ, vibrira straznji kraj motora na cca 30 tak km/h.
Procitaj ovu temu, isto Pilot Activ, i XJ 600N muci ista stvar,
meni Suzuki vec 3 tjedna na servisu jer nikako maknuti vibracije,
serviser veli da je do gume, Auto Antonio da je do sad prodao 30 tak Activ i nije imao reklamacije, osim mene,
ako i ti imas slican simptom daj napisi u ovu temu pa da vidim, to bi znacilo da nas je 3jica sa istim problemom i istom gumom.
 
Moran se ubacit ovde  :D

Moje su gume ipak dosta starije od vasih. To je sredina 2005-e godine. Doduse to sam primjetija dan-dva nakon montaze ali san prvo posumnja na lezaj prednjeg kola zbog kilometara na motoru. Nakon toga san jos par stvari isprovjerava ali nisan uspija nac razloga drugog osim guma.

Vibracija mi se javlja kad usporavam i kad brzina padne izmedju 40 i 30 km/h i ponovno prije nego sto stanem i spustim nogu. Jednostavno iman osjecaj da mi motor plese kao da ce mi kolo ispast. Kad mi je motor opterecen sa suvozacem to je osjetno manje izrazeno ali ja primjetim.


 
tocno tako i meni, mene su danas ismijali u auto antonija :palacdolje:, oni su provali vozit i oni nista ne ojecaju, da san prijatelju reka je da se dosta osjeti...
 
Je, je krasno ga ide zadnje vrime vidin !

Bice i njemu vibriraju  :rofl:
 
go-go said:
..bo vas michelin :jesus: to jedino rossi zna vozit' :LOL:

Vibrator guma  :shock:
 
120/70 ZR17M/C (58W)
180/55 ZR17M/C (73W)


Jeli ko zna sta znaci ovo 58W i 73W?  :misli: :shock: :LOL:
 
go-go said:
Jel imaš i na alfi michelin vibrator :rofl:

Jok ba GY Eagle F1, a kako je dizel sasvim lijepo vibrira  :jesus:
 
CH4 said:
120/70 ZR17M/C (58W)
180/55 ZR17M/C (73W)


Jeli ko zna sta znaci ovo 58W i 73W?  :misli: :shock: :LOL:
58 znači opterečenje gume u librima (engl. mjera za težinu), a W znači da je ta guma napravljena za brzinu do 270 km/h. (y)
 
Thanks (y)

Cuja san da je oznaka ZR do250km/h

58ib-25.85kg
73lb-33.11kg

Ako su to oznake za neku kilazu onda su male vridnosti.
 
Sinna said:
58 znači opterečenje gume u librima (engl. mjera za težinu), a W znači da je ta guma napravljena za brzinu do 270 km/h. (y)


Aaaaaa W R O N G!!!! :mrhappy:

http://www.geocities.com/fwarner_au/mc_things/tyrecodes.html

Bilo bi malo cudno da je maksimalno opterecenje 58 lbs?  :neznam:
 
CH4 said:
120/70 ZR17M/C (58W)
180/55 ZR17M/C (73W)

-XJ600N- said:
Aaaaaa W R O N G!!!! :mrhappy:

http://www.geocities.com/fwarner_au/mc_things/tyrecodes.html

Bilo bi malo cudno da je maksimalno opterecenje 58 lbs?  :neznam:
Jeli ko zna sta znaci ovo 58W i 73W?  :misli: :shock: :LOL:

XJ600N

vidim da je iz ove tablice Z priko 240km/h, ali nema ZR oznake
 
The term "tyre construction" differs between the various structure assemblies:
Bias tyres
Bias tyres – also called "conventional tyres" are designated by a dash in the size designation,
e.g.: 3.50 - 19, 23/4 - 17, 3.25 - 21
Bias-belted construction
Bias tyres reinforced with a diagonal belt construction, also called bias-belted tyres, are designated by the letter "B" in their size designation,
e.g.: 140/80 VB 17, 150/80 VB 16 V250
Radial-belted construction
These tyres called "Radials" have code letter "R" in the tyre designation,
e.g.: 140/80 R 17 69 H. 160/60 ZR 18
Please refer to the “Construction” section for more detailed informations regarding the different structures.


Izvor: Metzeler

Mislin da smo coviku izofftopicarili temu?
Mos ti otvorit novu temu na forumu... niko te nece ugrist  :LOL:
 
-XJ600N- said:
Aaaaaa W R O N G!!!! :mrhappy:

http://www.geocities.com/fwarner_au/mc_things/tyrecodes.html

Bilo bi malo cudno da je maksimalno opterecenje 58 lbs?  :neznam:
ka prvo ovo tvoje je wrong. ideš se pačat di ti nije misto. :LOL:ovo su specijalne libre, a ne obične, e. :jesus: zapamtite ovo da ne bi opet ponovo pisa! oznaka na gumi npr. 120/70ZR17 (58W), znači 120 širina gume u cm, /70 znači 70% širine gume, ZR 17 znači veličina felge 17 cola, (58 W) znači 58 je load index ili oznaka za max. opterećenje gume, a W znači max. brzina je do 270 km/h. ovo 58 LI je po tablici 236 kg (to je za prednju gumu), a zadnju (73 W) je 365 kg. ako vam ni ovo nije jasno, tada udrite glavom u zid. :LOL: :jesus: :zid: :zid: :zid:  ili malo  :bonk: :bonk: :bonk: