Homemade Alu kuferi.

Elias

Well-known member
Nađoh ovi link, tu je slikom i textom pokazano kako se u svojoj radionici mogu lako napraviti Alu koferi.
Na kraju ima i uputa kako napraviti odgovarajući nosač kufera.
Evo link.


http://sites.google.com/site/rtwxtz660/alluboxes
 
ok, koliko košta cca jedan godovi alu kofer ovog tipa ?

ovog je ovo izašlo preko 1000 kuna ...  :misli: :misli:
 
strasilo said:
ok, koliko košta cca jedan godovi alu kofer ovog tipa ?

ovog je ovo izašlo preko 1000 kuna ...  :misli: :misli:
oko 1500 kn,nadalje  :mrgreen:
 
Svaka čast ovom liku, dobro je to sklepao. Iako bih ja kupio gotove..... ja gotovan :mrgreen:
 
došlo ga je 145 eura al oba kofera, znaci nekih 75 eura komad od 28 litara (cca 550kn), mislim da je to super iznos, čak mi se sviđa rješenje hvatišta za nosač.
 
kod nas to sve ispadne i jeftinije jer cijene aluminijskog
lima i profila su manje kod nas nego u GB
jedina stvar koju nisam bas svuda vidio su kutne obloge
ali mislim da ih u strojoprometu mozda i ima
 
a jel ima tko kakvu rupu za alu lim.?  :misli:
treba mi 2 kvadrata..  :mrgreen:
 
odlično je on to sklepao, ali kak je več i straš primjetil nabubao je on dosta para u materijal i to sve...

a da ne govorimo o tome koliko se nazajebaval oko toga...
 
skuco said:
a jel ima tko kakvu rupu za alu lim.?  :misli:
treba mi 2 kvadrata..  :mrgreen:

kako si u šumi možda bu ti malo problem ali u www.strojopromet.com.hr nema što nema, od čnog do ofarbanog  :mrgreen:


2Phobocaster: Koliko bi ti dal za kofere tog tipa  :misli:

Zega - www.touratech-usa.com/Store/PN-050-0020/ZEGA-Case-Touring-Pannier-41L-BLANK
Hepco & Becker - www.moto24.de/de/motorradkoffer-gepaeck/seitenkoffer/aluminium-koffer/21-bis-30-liter
Jesse - www.dualsportplus.com/hard_luggage/jesse/F800GS_odyssey-2.html
Holan Nomada - www.holanusa.com

Ako ih nađeš ispod 400-450€ to je uspjeh. U samogradnji nije najskupli Al pleh nego pribor koji kačiš na njih kao što su bravice, okovi, kuke, brtve, pipe itd. Naravno tu su i nosači kofera koji dižu cijenu za 150-200€ ako si lijen pa  se zajebancija oko samogradnje itekako isplati.  :mrgreen:

 
..metalnih čoškova ima po par kuna u prodavaonama gdje se prodaju dijelovi zvučnih kutija, ..ima i ručkica :mrgreen: gumeni zatvarači se skinu sa haube od dajca, malo se ubaci plexija, bravica ima na placu... i eto proizvoda  :LOL:
 
Nije kofer ali ovakvu kutiju kao na slici sam htio dati napraviti od inoxa. Nisam tražio nikakve ukrasne detalje kao na vašim koferima, trebale su ići tri bravice, pojačanja na rubovima i pojačano dno. Cijena je bila oko 3.000kn, dok je za aluminijsku bila tek nešto malo manja. Bilo mi je skupo pa sam odustao. Nakon par mjeseci sasvim slučajno punac nađe ovu aluminijsku kutiju koja mu je nekad davno bila na kamperu za stavit skije. Po dimenzijama odgovara u centimetar a točno i cijela oprema stane unutra.



 
Stackable Ball Cornerse imaš u Music shopu na Maksimirskoj, šogor mi je tamo kupovao, i metalne i plastične. Ja radim ovakve kofere samo sam ih malo modificirao, sto se tiče adaptera i jos nekih sitnica. Za par dana bi trebali biti dovršeni, ako uhvatim vremena zbog posla. Okvirna cijena jednoga sa adapterima, znaci spreman za montiranje je oko 100 EUR, i vodonepropusni su za razliku od Touratecha koji su i 3 puta skuplji.
 
svakako uzmi gotove kutije. Jeftinije je, a biti ces i sretniji. Mozes uzeti i seriju C pa doraditi ili C za motocikle..., pa opet doraditi ;)

http://alu.alpos.si/default.asp?id=2329
 
klesoo said:
svakako uzmi gotove kutije. Jeftinije je, a biti ces i sretniji. Mozes uzeti i seriju C pa doraditi ili C za motocikle..., pa opet doraditi ;)

http://alu.alpos.si/default.asp?id=2329

(y) (y)  Provjereno dobri, vec tisuce i tisuce kilometara prošli, vodonepropusni a prostora kao u priči......eh sad kome ne paše boja može ih pofarbati, plastificirati, dodati razne zakačke, kuteve itd.......stavljaju se na tri klina sa sigurnosnim osiguračem koji sam zamjenio mini lokotom, tako da ne mogu ispasti ili dobiti noge........ dva kofera s bravicama 800 kuna......  (y) (y)














 
kroko said:
(y) (y)  Provjereno dobri, vec tisuce i tisuce kilometara prošli, vodonepropusni a prostora kao u priči......eh sad kome ne paše boja može ih pofarbati, plastificirati, dodati razne zakačke, kuteve itd.......stavljaju se na tri klina sa sigurnosnim osiguračem koji sam zamjenio mini lokotom, tako da ne mogu ispasti ili dobiti noge........ dva kofera s bravicama 800 kuna......  (y) (y)

vidio sam ove tvoje, ali samo na slici. Svakako cu doci pogledati i sloziti jedan komplet!
Ja bih napravio da su u istoj razini koferi i zadnji sic, tako da mogu vrecetinu nabaciti preko svega... tko zna, mozda zatreba...
;)
 
klesoo said:
vidio sam ove tvoje, ali samo na slici. Svakako cu doci pogledati i sloziti jedan komplet!
Ja bih napravio da su u istoj razini koferi i zadnji sic, tako da mogu vrecetinu nabaciti preko svega... tko zna, mozda zatreba...
;)

(y)  Možeš i na istoj razini ali onda suvozačica nemre sjesti, ovak joj ne smeta ništa a možeš staviti još zakačke koje ja nemam jer mi ne treba ( ima previše mjesta) hehe a i težište je tak pogođeno da s njima opet možeš po magistrali 120  (y) (y)
 
kroko said:
(y)  Možeš i na istoj razini ali onda suvozačica nemre sjesti, ovak joj ne smeta ništa a možeš staviti još zakačke koje ja nemam jer mi ne treba ( ima previše mjesta) hehe a i težište je tak pogođeno da s njima opet možeš po magistrali 120  (y) (y)

vidis, vidis, na to nisam mislio... Ionako nikada nikog ne vozim.
btw. koliko litara su te tvoje kante? Cini mi se da je 32l sasvim OK. Ili ipak 36???
:misli:
 
klesoo said:
vidio sam ove tvoje, ali samo na slici. Svakako cu doci pogledati i sloziti jedan komplet!

imam ja 2 takva alpos kofera viska. nekoristeni. samo trose prostor u garazi, pa bi ih se rijesio...