Homemade brusilica

Ivanos46

Well-known member
Evo moje homemade brusilice,napravljena od starog motora od ves masine,. (y)

https://www.youtube.com/watch?v=D0addPnoX2s
 
Cijenim samoinicijativu .Uz malo mozganja da se u kućnoj radinosti napraviti vrlo korisnih naprava uz neveliku investiciju. Ne mora se za svaku stvar u dućan !  (y) :021:
 
Ivanos46 said:
Evo moje homemade brusilice,napravljena od starog motora od ves masine,. (y)

https://www.youtube.com/watch?v=D0addPnoX2s

nije loše, dapače uredno.

ali.... naravno ne bi bio forum kada ne bi bilo bespotrenog pametarenja :mrgreen:

ja bih smanjio ovaj šaraf koji ti strši, stavio bi grebenjaču 0-3 da iskoristiš te brzine i ugradio neku zaštitu da ti ne baca svugdje iskre.
 
stavljen je vijak bez glave,na imbus kljuc,tj ni nevidi se,ovaj je bio samo za prvu ruku.


Kawah said:
Cijenim samoinicijativu .Uz malo mozganja da se u kućnoj radinosti napraviti vrlo korisnih naprava uz neveliku investiciju. Ne mora se za svaku stvar u dućan !  (y) :021:
mene je to sve izaslo 0kn,motor sam dobio na poklon,ove neke stvari sam si napravio u firmi,istokario taj adapter da mogu fiksirati brusni kamen itd..

sve u svemu ja sam zadovoljan,svakome bih preporucio da si napravi,ima za kupiti u pevece one male brusilice za 200-300kn,ali nju cim malo jace pritisnes ona zastaje,tako da je bolje ova homemade.

a sto se tice iskri,uvijek koristim zastitne naocale,tak da mi to nije problem,ma kada nesto treba obrusiti,posluzit ce svrsi. (y)
 
  Nadam se da si prije montaže provjerio da broj okretaja elektromotora  ne prelazi maksimalni dozvoljeni broj okretaja brusnog kola, jer ako nisi napravio si opasno oružje za samoozljeđivanje. Pogotovo jer nisi napravio nikakve štitnike oko brusnog kola.
Preporuka bi bila da napraviš i oslonac na koji ćeš nasloniti ono što brusiš da u toku brušenja imaš bolju kontrolu nad brušenim materijalom.
 
Pogledao sam video,oceangoing je dobro prokomentirao i sve stoji . Ovaj vijak koji drži nosivi i brusni dio za osovinu elektromotora previše strši van,ne vidim na koji način je to osigurano ,stvarno kolika je rotacija osovine u odnosu na brusni ploču ? Veš mašina ima to riješeno remenom (indirektno) s male remenice na veliku s bubnjem .  8) :021:
 
oceangoing-sve je provjereno sto se tice broja okretaja.

kawah,stavio sam drugi saraf napiso sam par postova iznad to,taj je bio samo za prvu ruku,a tvoje pitanje kako je to osigurano da ne izleti van sa osovine od motora,tu di ti je taj saraf,na tom mjestu je malo upustena osovina motora,i taj drugi saraf koji sam stavio kraci njega sam malo u spic izbrusio i onda taj spic sjedne u taj dio na osovini od motora koji sam upustio,neznam jer me kuzis.

uglavnom to nemoze nikako da otpadne,takoder ni brusni kamen stegnut je maticom,sve u svemu je sigurno nebrini. :)
 
Nekad san i ja takvu napravija i nije loša, koristila je, ali nakon dugo godina san kupija dvostranu u Lidla.
Prednosti: zaštita oko bruseva, dvostrana, manje kučište el. motora pa je lakša manipulacija, nije skupa i lipša je.

Poslano sa mob