Homologacija na 35 kw

Teo1812

New member
Imam a2 kategoriju do 35kw, razmisljam uzet yamahu mt-07 koja ima 55kw i staviti blokadu na 35kw pa kada prodjem tehnicki i kada u papirima bude pisalo da je legalno za a2 bi skinuo tu blokadu. Sada me zanima da li bi to bilo legalno ako se netko razumije.
 
Kako moze nesto biti upisano i izvadeno a legalno? Ne znam kako to provjeravaju i jel upoce to rade.
 
Sve to radi do jednom .. ;)

Svašta se moglo i prije, a sad se više ne može.. tako i ovo... dok ide ide .. :D
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Kako?
Sve ktm, husaberg i husqvarna hard enduro du homologizirane na 11 konja.
Svi ih voze bez blokade.


Nadji si model prije 2017. i odi u yamaha zastupnistvo neka ti ugrade mehanicku blokadu.
 
@ Teo1812: Legalno ne, lukavo da.. ;)

@ Sredju: Tako je. Husaberg 125 4-5 kw, KTM 200 7 kw, 250 9 kw, 300 11 kw, otprilike. ;)
 
Drugo je kad motor dođe iz tvornice tako,a drugo je kad naknadno ga ideš blokirati....
 
Ilegalno je skidati bolokadu, ali mislim da ti to apsolutno nitko neće pregledavati.
Uredno sam vozio motor koji je u papirima za 35kw, a u stvarnosti ima malo vise i nitko me nikad nije pitao za blokadu (policija, tehnicki i sl.).
Samo oprezno vozi jer ako se dogodi sranje, a ti si ga skrivio, vodit će se u evidenciji kao da si vozio motor bez vozačke.
 
Ilegalno je skidati bolokadu, ali mislim da ti to apsolutno nitko neće pregledavati.
Uredno sam vozio motor koji je u papirima za 35kw, a u stvarnosti ima malo vise i nitko me nikad nije pitao za blokadu (policija, tehnicki i sl.).
Samo oprezno vozi jer ako se dogodi sranje, a ti si ga skrivio, vodit će se u evidenciji kao da si vozio motor bez vozačke.
I tehnički neispravno vozilo.
A na kraju će mu osiguranje regresno sist na račun za vratit plaćenu odštetu.
 
  • Like
Reactions: mateoz
Pa ni onda neće prometni vještak mjeriti snagu na zadnjem kotaču ili radilici, ne živimo u nekoj baš toliko uređenoj državi da bi to netko išao raditi. Pregleda tragove kočenja, vrstu, dimenzije i dubinu profila i ispravnost kočnica. A motor je obično poslije prometne u nevoznom stanju.
 
  • Like
Reactions: Nero
Kako je netko vec napisao, bez brige doci ce i kod nas vrijeme kad ce se provjeravati i to
 
@ Sredju: Koje 450, Enduro?
Imao sam Hondu CRF 450 X, legalna HR prometna 36 kw.. ;)
Neki dan sreo Husaberg FE 390 preraden u FS isto s tablicom.
 
Pozdrav svima?
Zanima me dali je moguće Yamahu R6 ili tako neki motor od 80-90Kw sputit na 35kw?
 
Mislim da je to sada nemoguća misija