Honda AT razlika između RD 04 i RD 07?

ivan_m

Well-known member
Dakle zna li itko koja je razlika između africe twin RD 04 i RD 07, naravno osim one u dizajnu i što su RD 07 novijeg godišta?
Ima li kakvih značajnih tehničkih razlika?
 
najpametnije da se ubacis o ovaj post:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,73998.0.html
 
ivan_m said:
Dakle zna li itko koja je razlika između africe twin RD 04 i RD 07, naravno osim one u dizajnu i što su RD 07 novijeg godišta?
Ima li kakvih značajnih tehničkih razlika?

Ima dosta detalja koji čine razliku. Bude se Rocky6 ubacio i razjasnio.  (y)
 
2 bravo:
primjedba na mistu  (y) ali ode se radi o konkretnom pitanju pa mislim da nije loše da je ova tema zasebna jer predložena tema mi je malo previše svaštara, od nabavke dijelova do tehničkih pitanja, preko susreta afrikanera i još toga, i kao takva dosta nepregledna... ako sam u krivu nek moderatori spoje u jednu

2 AnteK:

Nebi bilo loše, a siguran sam da nisam jedini koga to zanima  (y)
 
Ima dosta detalja koji čine razliku. Bude se Rocky6 ubacio i razjasnio.  (y)
[/quote]

kao da ja znam.....al ajd,imao sam prošle zime i RD04 i RD07 u garaži.
osnovne razlike: okvir(rama)-puuno,plastike(sve), satovi(4-a ima ljepše,veće),rezervar(na 4-i ti smeta čep za tank torbu!),kompletan smještaj npr.filtera zraka,usisa,reglera,prednje kočione čeljusti, prednja vilica,zadnji amortizer......07 ima oba prednja svjetla dugo -kratko,04 posebno(ne svijetle oba odjednom) itd......
sličnosti:agregat-mašina je načelno ista,puuuno ostalih dijelova koji su sa hondinih polica pašu na obje(čak i Transalpa)

inače,u vožnji mi čak paše više RD04(možda zbog visine  :misli: )malo se drugačije sjedi.
Rd07 je lakša za "šarafanje"-sve je nekako pristupačnije,brže...
načelno ako nađeš dobru (do 100000km),sačuvanu,NEBITNO JE KOJI JE MODEL.!
p.s. ajd sad u onu AT temu!  (y)
 
rocky6 said:
sličnosti:agregat-mašina je načelno ista,puuuno ostalih dijelova koji su sa hondinih polica pašu na obje(čak i Transalpa)

...je off, ali ipak:
Na Transalpa pase dosta stvari od RD 04 i to vijak na vijak, pa tako i zadnja vilica i tank...
...od RD 06 ne pasu...
 
rocky6 said:
Ima dosta detalja koji čine razliku. Bude se Rocky6 ubacio i razjasnio.  (y)


kao da ja znam.....al ajd,imao sam prošle zime i RD04 i RD07 u garaži.
osnovne razlike: okvir(rama)-puuno,plastike(sve), satovi(4-a ima ljepše,veće),rezervar(na 4-i ti smeta čep za tank torbu!),kompletan smještaj npr.filtera zraka,usisa,reglera,prednje kočione čeljusti, prednja vilica,zadnji amortizer......07 ima oba prednja svjetla dugo -kratko,04 posebno(ne svijetle oba odjednom) itd......
sličnosti:agregat-mašina je načelno ista,puuuno ostalih dijelova koji su sa hondinih polica pašu na obje(čak i Transalpa)

inače,u vožnji mi čak paše više RD04(možda zbog visine  :misli: )malo se drugačije sjedi.
Rd07 je lakša za "šarafanje"-sve je nekako pristupačnije,brže...
načelno ako nađeš dobru (do 100000km),sačuvanu,NEBITNO JE KOJI JE MODEL.!
p.s. ajd sad u onu AT temu!  (y)
Jeli 04 niza ili vislja (sic) od 07? :misli:
 
yes.pogotovo ako si "visok,plav,zgodan" oko 190cm,onda je 4-ka puno "bolja",ali ako promjeniš ovjes na 7-ci onda je ona "višlja", i tako.............možemo do.....  :wink:
 
rocky6 said:
yes.pogotovo ako si "visok,plav,zgodan" oko 190cm,onda je 4-ka puno "bolja",ali ako promjeniš ovjes na 7-ci onda je ona "višlja", i tako.............možemo do.....  :wink:
Jebiga, nabavit cu šamlicu! :mrgreen: