Honda CB 1300 - generalni topic

kronik

Well-known member
Koliko sam vidio do sada i nije bio generalni topic za CB1300 iliti Super Four.
A i ne samo to nego me zanima i koliko nas ima sveukupno.
Za nekoliko CB jahaca sa ovog foruma znam ali me zanima da li nas ima mozda jos vise!!
Stoga budite ponosni na vase masine i javite se!
 
kronik said:
Koliko sam vidio do sada i nije bio generalni topic za CB1300 iliti Super Four.
A i ne samo to nego me zanima i koliko nas ima sveukupno.
Za nekoliko CB jahaca sa ovog foruma znam ali me zanima da li nas ima mozda jos vise!!
Stoga budite ponosni na vase masine i javite se!

(y) to je za mene motor iz snova  (y) al nevirujen da ce ti tema bas zazivit jer je u nas taj motor prepreskup tako da ih ima vrlo malo ja san u splitu izbroja dosad 2 sta i nije cudno uz cijenu od 92000 kunica  :shock:
 
Cjena od 92000kn nije već dugo aktualna već je sada 80000kn. Piše kao akciska cijena ali tako već dugo stoji.

Ima ju VEKI: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,38447.0.html
 
Motor za života! Uz širi volan, uf...  (y) (y)

Odlican izbor!
Crna sa zlatnim felnama mi je lijepa, al posebno mi se svidja ona bijela sa crvenom bojom, retro Honda racing  8)
Cijena mu je bila krvoločna, iako je sada niža, još uvjek je podosta veća od konkurencije, na žalost...  :?
 
Medo said:
Cjena od 92000kn nije već dugo aktualna već je sada 80000kn. Piše kao akciska cijena ali tako već dugo stoji.
Ima ju VEKI: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,38447.0.html
hvala za info - vec sam kontaktirao sa njim oko motora preko pp.
ali ima nas jos :)
 
iluvatar said:
  (y) to je za mene motor iz snova  (y) al nevirujen da ce ti tema bas zazivit jer je u nas taj motor prepreskup tako da ih ima vrlo malo ja san u splitu izbroja dosad 2 sta i nije cudno uz cijenu od 92000 kunica  :shock:

da li ce tema zazivjeti ili ne svjedno je pokusaja vrijedno. :)

istina je da je motor malo skuplji ali nakon jedne probne voznje me uvjerio da vrijedi svakog centa :)
 
s2r said:
Motor za života! Uz širi volan, uf...  (y) (y)
Odlican izbor!
Crna sa zlatnim felnama mi je lijepa, al posebno mi se svidja ona bijela sa crvenom bojom, retro Honda racing  8)
Cijena mu je bila krvoločna, iako je sada niža, još uvjek je podosta veća od konkurencije, na žalost...  :?

stavio sam siri volan, novi filter zraka i ispusni lonac = 120KS i 120NM izmjereno.
probaj motor i usporedi sa konkurencijom; u do sada procitanim testovima je bolji od konkurencije.
 
primo said:
nisam baš primjetio da neki drugi član foruma vozi cb-a ... teško da će ti tema zaživjet...nije toliko popularan motor kod nas...
ima nas ima ....
 
meni osobno je motor puno lijepsi i s vise sportskog duha od xjr,zrx,gsf  (y)

 
RC46 said:
meni osobno je motor puno lijepsi i s vise sportskog duha od xjr,zrx,gsf  (y)

koliko vidim i ti si zarazen honda virusom :) protiv toga nema cjapiva ili lijeka :)
 
iluvatar said:
(y) to je za mene motor iz snova  (y) al nevirujen da ce ti tema bas zazivit jer je u nas taj motor prepreskup tako da ih ima vrlo malo ja san u splitu izbroja dosad 2 sta i nije cudno uz cijenu od 92000 kunica  :shock:

slabo brojiš  :mrgreen:
ima nas bar 10  :wink:
 
VEKI said:
slabo brojiš  :mrgreen:
ima nas bar 10  :wink:

bio si na ringu sa masinom !!! (y) (y)
kako je bilo i koje gume si koristio ?
i tata bi sine malo na stazu ali ......

a gdje je ostatak ekipe?!?!
 
imao sam taj motor i samo pohvalno se mogu o njemu.Voznost,agregat,potrosnja.

evo slikica u zivo iz Milana 2004 kada je bio izlozen endurance model

s.
 
RC46 said:
a da ne pricam o 3 vfr-a koje sam imao,vfr s vremenom postane dosadan,najveci podhvat na njemu je stelanje ventila ,na 50tkm mom nije ni to trebalo  (y) svi ventili su bili u dopustenom  (y) einmal honda immer honda  :LOL:

da to se definitivno mora priznati - honda je vrlo dosadan motor. nikada kvara, posjeti servisima su uvijek isti, samo sjedni pali i vozi ...... stvarno katastrofa  :LOL: i jos uz to sto je samo sjedni i vozi jos si i brz  :LOL:
ma ja sam cak i razmisljao o promjeni na neku drugu marku ali ipak nisam dovoljno bogat za takav jedan pothvat  :LOL: einmal honda, immer honda!! (y)
 
kronik said:
stavio sam siri volan, novi filter zraka i ispusni lonac = 120KS i 120NM izmjereno.
probaj motor i usporedi sa konkurencijom; u do sada procitanim testovima je bolji od konkurencije.

Vozio sam Xjr-a u dosta navrata, na zalost CB nisam imo prilike vozit, al probu nebi odbio  (y)

Jedina mi je mana na tom motoru sto nije zračnjak, da bude skroz retro, al opet, to je traženje dlake u jajetu (hebi ga, mora imat manu!!  :D)

Sirovina je taj bike, u to ne sumnjam, al dal je bolji ili losiji od konkurencije u testovima ti kod mene ne igra pre veliku ulogu, vise osobni feeling, zelje i mogucnosti.

Opali koju sliku, da vidimo kako to sve skupa izgleda  :wink:
 
s2r said:
Vozio sam Xjr-a u dosta navrata, na zalost CB nisam imo prilike vozit, al probu nebi odbio  (y)
Jedina mi je mana na tom motoru sto nije zračnjak, da bude skroz retro, al opet, to je traženje dlake u jajetu (hebi ga, mora imat manu!!  :D)
Sirovina je taj bike, u to ne sumnjam, al dal je bolji ili losiji od konkurencije u testovima ti kod mene ne igra pre veliku ulogu, vise osobni feeling, zelje i mogucnosti.
Opali koju sliku, da vidimo kako to sve skupa izgleda  :wink:
mozda je kod mene problem "honditisa" ali mi xrj nije nekako za pravo sjeo. ne mogu reci da li je motor dobar ili los, ali meni nije pasao. cak ti ne mogu reci ni sto je to tocno sto mi nije odgovaralo. ali za vrijeme voznje nisam dobio onaj feeling neceg dobrog. bandit svi hvale kao best buy. moguce je i to isto: ne kosta puno a dobije veliki motor. isto tako me nije "bacio sa nogu". onda sam probao cb.
sami testovi su ( barem se meni tako cini ) dosta povezani sa covjekom koji to isprobava. i pitanje je koliko su stvarno realni i objektivni. u njemackoj se zna da ce na svim testovima pobijediti bmw. po default -u.
zracnjak ili ne - mene osobno to nije niti malo smetalo. cak niti nisam obracao toliko paznju na taj detalj kod odabira.
ono sto sam ja mijenjao a vezano za performase motora su filter zraka i lonac. sami filter zraka je donio to da motor reagira na desnu ruku trenutno i jako ali kontrolirano. auspuh mozda i nije donio toliko puno.
sa sirim volanom se pak dobilo na upravljivosti. sada je kao bicikl :)
slika te vrlo velike "prerade" nazalost nemam. bio sam toliko zapaljen da probam razliku da sam zaboravio slikati a istovremno sam zaboravio taj isti fotoaparat kod prijatelja u garazi  :LOL:
ne znam da li si u trazenju neceg novog i sto bi to trebalo biti ali ako is vec napravio probni krug sa xjr onda probaj i cb. bas bi me zanimala tvoja ocjena ta dva motora.
 
mislim da ovo sa zracnim hladanjem uopce ne stoji,kao prvo to je high tec naked a ne retro  :wink: po meni je to trazenje dlake u jajetu za one koji joj moraju naci neku manu jer je po njima xjr bolji ,nije premekan je napred puno trosi ,i nekvalitetne masine ,znam jednu koja je nakon 23tkm pila 1l ulja na 600km ,risevi na cilindru  :palacdolje:

ali ako se mene pita honda ima jos jedan odlican naked ali ga vise ne proizvodi a meni je super motor cb1100 x11
 
Prekrasan motor.Za mene najpozeljniji classic naked na trzistu.Motor kojeg mozes vozit pola zivota i da jos bude in.Da je cijena prihvatljivija bilo bi ih dosta vise.
 
Možda bi bilo zgodno složit jednu temu MAXI NAKED sa cb 1300, xjr 1300, gsx 1400 i kawcem
 
  • Like
Reactions: cadjo