Honda CB 900 F Bol D'or

RideHard

Well-known member
Evo da poslje duzeg vremena i ja predstavim svoju zvjerku. Kontao sam gdje da stavim ovu temu dal ovdje, pod temu Honda ili pod temu stari motori al sam odlucio ovdje posto ima nekih prerada na njemu pa ako treba da se premjesti vjerujem da ce to moderatori da srede.

Od izmjena na motoru je napravljeno:

1. Promenjena boja po shemi boja koje sam vidio na novom CB 750 koji se moze kupiti samo u Japanu, a mislim da je ovakve kolor sheme  imao i CBX.
2. Promjenjena straznja kromirana viljuska sira tako da umjesto serijske 130 stane sad 160, a ima prostora i za 170 gumu
3. Promjenjena prednja viljuska (sad sam zaboravio naziv al je neka Italijanska) i prednja guma je umjesto serijske 100 sad 110.
4. promjenjeni prednji diskovi i stavljena Brembo kociona kljesta koja mi se za sad nisu bas pokazala nesto (do duse ne znam kako koci sa serijskim diskovima i kljestima al sa ovim rucica ima skroz mali hod i za jace kocenje bas muski treba stisnuti rucicu prednje kocnice).
5. Stavljena opletena kociona crijeva za prednje kocnice i na rucici kocnice napravljen holender koji djeli crijeva za lijevi i desni disk tako da se ne racvaju crijeva negdje kod blatobrana.
6. Promjenjene felge sa tri kraka (Isto su neke Italijanske al se imena ne mogu sjetiti to cu kasnije dopisati)

Na prve dvije slike je motor kakav je bio kad sam ga ja uzeo. Na ostalim slikama je poslje mog sredjivanja. Sve ove prerade su vec bile na njemu kad sam ga ja uzeo, a uradio ih je neki lik u Svicarskoj i motor je dovezen u BiH prije nekih 2 -3 godine nikad nije registrovan i malo vozen jer kad sam ga ja uzeo bio je dosta zapusten i boja je bila ocajna. Crna je bila izbljedila i ispucala.
Ono sto je uradjeno na njemu od kad je kod mene je lakiranje, stavljeni zmigavci, retrovizori i promjenjene rucke. A poliranje malo vece me tek ceka po zavrsetku sezone.
Ima se na njemu jos raditi oko poliranja dekala, promjene topova, promjene cepa rezervoara, satova (kilometar sat ne radi znam samo da u 4. na 4000 i u 5. na 3000 idem 80 km/h  :D)
 
evo jos koja slika.
Na predzadnjoj se vidi njegova nova patika 160ka Michelin PR 2
 
Lijepo, neka te dobro sluzi. Dobro je i sto si mu zamijenio sjediste. Ono giugiaro, ne valja nista. Jos da mu napravis 4 u 1 i to bi bilo to... (y)
 
Gasho said:
Lijepo, neka te dobro sluzi. Dobro je i sto si mu zamijenio sjediste. Ono giugiaro, ne valja nista. Jos da mu napravis 4 u 1 i to bi bilo to... (y)

ni meni se ono nije svidjelo pa sam kod tipa sto tapacira rekao da mi sredi u ovom fazonu sjediste u dva nivoa al jedina mana je sto se na suvozackom sjedistu osjeti spuzva koju je umetnuta da je meksa od one fabricke al ako propadne poslje nekog vremena bice valjda love da se uradi kvalitetnije sjediste.
Sto se auspuha tice meni se bas ovako najvise svidja i inace mi se motori sa dva auspuha vise svidjaju nego sa jednim nekako mi je simetricno.  :D
 
ako ikad budes tija zaminit auspuhe 4u2 za 4u1 javi se,ja to godinama tražim.u splitu sam evo broj.0959075358
 
postolar tripper said:
ako ikad budes tija zaminit auspuhe 4u2 za 4u1 javi se,ja to godinama tražim.u splitu sam evo broj.0959075358

eh tesko da ce se to desiti jer mi se puno vise svidja 4u2 pa sad skupljam lovu i kad naleti neki polovni a extra ocuvani topovi ili cu kupiti nove topove tako da od 4u1 bas i ne razmisljam.
 
Meni je 4 u 1 mnogo ljepse i jednostavnije za mijenjanje izduva. Imao sam Sebring i Marwing izduve. Jedan tih, a drugi sa nevjerovatnim zvukom. Promjena je trajala oko 10-tak sekundi... :mrgreen:
 
Gasho said:
Meni je 4 u 1 mnogo ljepse i jednostavnije za mijenjanje izduva. Imao sam Sebring i Marwing izduve. Jedan tih, a drugi sa nevjerovatnim zvukom. Promjena je trajala oko 10-tak sekundi... :mrgreen:

vejruj i ovi moji imaju nevjerovatan zvuk  :D al svako ima svoj ukus zato i postoje razne opcije  (y)
 
postolar tripper said:
ako ikad budes tija zaminit auspuhe 4u2 za 4u1 javi se,ja to godinama tražim.u splitu sam evo broj.0959075358

e dali trazis kompletne grane ili samo topove 4u2? u Bosanskom Brodu ima lik koji ima nekih kako je meni rekao 17 Bol D'or Hondi sto sastavljenih sto rastavljenih pa bi kad se vratim sa mora isao do njega da vidim za satove i cep rezervoara i mogao bi usput i dapitam za auspuhe.
 
RideHard said:
e dali trazis kompletne grane ili samo topove 4u2? u Bosanskom Brodu ima lik koji ima nekih kako je meni rekao 17 Bol D'or Hondi sto sastavljenih sto rastavljenih pa bi kad se vratim sa mora isao do njega da vidim za satove i cep rezervoara i mogao bi usput i dapitam za auspuhe.
meni su najbitnije grane al bi volija dobit i auspuhe u kompletu,ja imam komplet grane 4u1 sa auspuhom od cbr-a 99 god. u perfektnom stanju i to bi minja za 4u2 (y) slikat cu kasnije pa cu ti stavit sliku
 
dam ti ja grane 4u2 a ti meni 4u1 ako su slicne ocuvanosti.... moje su zaista u dobrom stanju cak sam odustao od potrage i namjeracao kupiti cobru novu samo zbog grana
 
STobulj said:
dam ti ja grane 4u2 a ti meni 4u1 ako su slicne ocuvanosti.... moje su zaista u dobrom stanju cak sam odustao od potrage i namjeracao kupiti cobru novu samo zbog grana
može ako so kromirane i u dobrom stanju. a šta je s topovima