honda cb250 problem

filjanMKdecko

New member
menjao sam lanac na bregastu i distancer,kad sam je upalio nakon 5min izduvi su se usijali(pregrejali)
Raper na zamajac je na T ali tocke na bregastu ne stoje paralelno(3mm tocka je od glave)...pezubao sam ali opet isto sada je na drugi deo glave bilo razmaka.
Pitanje je kako da podesim paljenje i pritom da makine ne pregrejava :misli:

ovako izgleda kad prezubavam lanac,zub napred i zub nazad(raper je na T kod zamajca u oba slucaja)
 
najprije poravnaj oznaku na rotoru "LT"...sa oznakom na statoru...zatim stavi bregastu...ali predhodno skini oba sarafa sto drze lancanik...zatim nastimaj tocno da ti budu oznake paralelne sa rubom na glavi masine. Kada to napravis...i uvjeris se da 100% stima....rukom okreni bregastu da se poklopi rupa sa lancanika sa rupom na bregastoj....stavi najprije jedan pa drugi saraf...i stisni ih. Na kraju stavis zatezac lanca...Kad je to sve montirano napravi jos dva puna kruga radilicom i provjeri oznake.... (y)
 
Kad stavljas lancanik pazi na to da lanac nategnes na suprotnoj strani od napinjaca lanca i onda ga postavis u polozaj da se oznake poklapaju sa rubom glave, u protivnom bi te moglo zeznut za zub kada stavis napinjac. Ostalo ti je rekao m5. Prije paljenja malo provrti bez svijecice da vidis da je sve u redu.

Inace motoric ti je mrak, imam ja jednog potpuno obnovljenog, fali jos par sitnica al  (y)
 
Hvala svima na pomoc!
motor radi perfektno
crte na bregaste nisam mogao da izravnam da budu paralelne pa sam radio probno(sklopis masinu pa probas)
Za one koje to zanima ovako
inace dali neko zna sta oznacavaju one druge oznake na zamajcu(F,A,II)