Honda CB500s

omini said:
Pozdrav ekipa,
planiram vam se pridružiti u izboru motora. Nakon pomnog istraživanja sam zaključio da je najbolji u klasi (po mojim kriterijima). Nisam u velikoj žurbi jer moram prodat i stari motor, ne želim se zalijetati u ništa, već nać nešto što će mi dulje služit (a ne da ja njemu služim).
Malo mi je ovaj zapeo za oko pa da vas pitam za mišljenje:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-cb-500-naked-oglas-7189802
Primjećujem drugačiji prednji disk, naljepnice neću komentirati, a i srebrne bočne ploče su mi "neobične", ali šta ja znam?
Hvala!

Moj ti je prijedlog ova Honda:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-cb-500-499-cm3-oglas-3437409
Provjereno. Čovjek bi ga dao i povoljnije ako imaš keš. Zvrcni ga i dogovori se.
Sve što piše u oglasu je ok i stoji. Ako baš želiš CB 500, odi zgrabi ovu i ne daj ju nikome jer je jedna od posljednjih koje su u super stanju a na prodaju.
Sretno!





 
bregovljan said:
Lakirana je cijela. Možda samo zbog izgleda, ali ko bi to znao. Disk nije originalan, a kod normalne upotrebe se original na toj kilometraži nebi trebao potrošiti. Moj motor ima otprilike tu km, a disk je OK. Ove srebrne bočne plastike se teško razbiju kod pada.  Žmigavci nisu orig., Za toliko novaca i s tom kilometražom se da naći u originalnom stanju, makar ih je kod nas jako malo. Inače s tim motorom nema problema. Moraš to vidjeti uživo, pogledati malo ispod plastika, čuti kak radi itd...

Znači sumnjamo da je dobila po nosu i tko zna po čemu još. Daruvar mi nije baš blizu da potrošim bar pola dana + gorivo samo da potvrdim sumnje. Radije bih ipak što kažeš originalno stanje.
 
spinner said:
Moj ti je prijedlog ova Honda:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-cb-500-499-cm3-oglas-3437409
Provjereno. Čovjek bi ga dao i povoljnije ako imaš keš. Zvrcni ga i dogovori se.
Sve što piše u oglasu je ok i stoji. Ako baš želiš CB 500, odi zgrabi ovu i ne daj ju nikome jer je jedna od posljednjih koje su u super stanju a na prodaju.
Sretno!

I ta mi se sviđa, ali sam najviše zbog cijene naginjao prema onoj drugoj. Ne vjerujem da bi spustio cijenu sa 3000 na 2300, a i računao sam da bi i ovaj sa 2300 išao malo dolje. S druge strane, kako piše u oglasu, u ovu praktički nema ulaganja.

Ma pare, pare. Znate kako je, kreneš nešto gledat, računat: Prodam svoj pa dodam 1000 i kupim drugi pa na tu foru pridobijem Njen pristanak. Onda tih 1000 postane 2000, pa se Njoj ne sviđa crvena pa Joj je ljepši naked. Ona isto vozi i izgled joj je jako bitan i pare idu iz zajedničke blagajne pa naravno ima pravo glasa.

Znam da kompliciram, ali kako rekoh, znate kako je.

Jel mislite da će nakom ulaska u EU bit isplativije uvest motor jer vani je puno veći izbor cb500, možda bi se našao i cbf za neku siću?
 
Ako ti se ne zuri, pricekaj ulazak u EU. I mene zanima kaj bu onda sa uvozom. A mozda bi i ova crvena isla za 2500. Vec je jako dugo u oglasniku. Ja sam ju planirao ici pogledati prije tri ipol  godine, ali sam uzeo ovu koju sad vozim jer je imala manje km, i ljepse je izgledala.
 
pozz ekipa!  (y)
Zanima me koje svijecice idu na cb  :misli:
koji proizviđači i gdje su najeftinije?
Hvala  :)
 
kvadista said:
pozz ekipa!  (y)
Zanima me koje svijecice idu na cb  :misli:
koji proizviđači i gdje su najeftinije?
Hvala  :)
NGK CR8EH9 (95-105 KN)  Denso U24FER-9  (63 KN) Top moto, Auto Krešo..  , a ima i skupljih. Imaš na stranici Top-mota pod sekcijom dijelovi. Izabereš model i godinu motora i prikazan ti je do zadnjeg šarafa sa cijenama u tablici ispod.  (y)
 
dali je ko imao ove denso svjecice? Kak se ponasaju u usporedbi s ngk? Narucio sam ih u auto kreso u vz trenutno su 72 kuna!
Fala  (y)
 
Ne znam kak se ponašaju Denso, ali za Ngk mogu reći da sa njima nemam problema. Mijenjam ih svakih 18 000 ,a ove koje izvadim, spremim u rezervu jer su još dobre. Dosad mi nijedna nije riknula.  Mogle bi se mijenjati i na 24 000, ali nemrem se toliko načekati da nekaj šarafim po motoru.  :0648:
 
čisto onako .. reda radi .. :)

vilice-cb500.jpg
 
Fale ti semerinzi. :mrgreen:

A i jedna oprugica.
 
Ja sam to prošle godine odradio, plus lageri volana. Kako to do tada nikad nisam ni vidio, trebalo mi je dva dana priprema i jedan dan šarafljenja. Poslije izmjene sam imal osječaj da vozim drugi motor. Te pizdarije uopće nisu jeftine :shock:
 
Neznam dal ste rastavljali vile radi puštanja ulja ili nečeg drugog ali jel probal neko ovog vraga?
https://www.youtube.com/watch?v=8wlzfoVroSY
 
Malo da obnovimo temu cb500 , stigla jedna i kod mene  :D  i odmah mi je potrebna mala pomoć čemu služi ovo ? i zašto je prazno ?



 
52mja9.jpg
 
ajde da malo obnovimo temu dali ima jos nas koji vozimo CB500S , i ako neko ima service manual za njih?
 
pozdrav ljudi dali se moze honda cb500s prenamjenit u cb500 , jel ima kakav tutorial?
Inmene zanima, proučavao sam, pitao na tehničkom...sve je vrlo lako izvedivo. Najveći problem su satovi, treba ih nabaviti od cb, jer model s ima drugačije