Honda CB500X

Baš gledam, nazad 135 mm hoda, naprijed i nešto malo više, ali još uvijek malo, 150 mm.
Bezeze
 
Baš gledam, nazad 135 mm hoda, naprijed i nešto malo više, ali još uvijek malo, 150 mm.
Bezeze
Visina od tla 180 mm ali su karter i filter ulja dosta ranjivi, kad se stavi ploča onda se dosta smanjuje visina od tla.
 
Visina od tla 180 mm ali su karter i filter ulja dosta ranjivi, kad se stavi ploča onda se dosta smanjuje visina od tla.
Tu mi je možda i jedini nelogični dio. Ako je motor predviđen za asfalt i makadam u adv stilu što je, zašto nisu barem plastikom nekom zaštitili mašinu od kamenčića s prednjeg kotača već tvornički.. meni bi bilo dosta barem plastika kak imaju suzuki stromovi i slični jer ga nebi ni vozio tam gdje je šansa udarit u nešto žešće odozdo.. Samo da ne baca s ceste na mašinu direkt
 
  • Like
Reactions: Zog
Vec duze vrimena gledam zamjenu za MT07 pa odgadjam sezonu po sezonu, evo uskoro vec sedma :).

Prvi izbor mi je bio X-ADV koji bi me s opremom dosao malo bogastvo, onda Tracer 7 ali toliko mi se ne svidja novi dizajn da se pokusavam evo vec nekoliko mjeseci predomislit da mi se svidi, ali jbga ne ide. Vstrom 650XT isto, odlican je motor, da ima masku od jaceg stroma, ovog posta ne bi bilo. NC750X , takodjer odlican motor, objektivno nista mu ne fali, ali meni nesto fali.

Kad sam prvi put vidio CB500X svidia mi se, toliko da sam pogleda vecinu review-ova na netu. Ego me jebe, jer u pravilu, bar je tako kod mene, vezano za automobile ili motore, nakon proslog modela ide se na konkretnije tj jace. Gledam svoju voznju i ritam voznje, meni je 100% 47 ks dovoljno, brutalno iskreno i previse. Prekrasan motor.
 
  • Like
Reactions: s3c
Vec duze vrimena gledam zamjenu za MT07 pa odgadjam sezonu po sezonu, evo uskoro vec sedma :).

Prvi izbor mi je bio X-ADV koji bi me s opremom dosao malo bogastvo, onda Tracer 7 ali toliko mi se ne svidja novi dizajn da se pokusavam evo vec nekoliko mjeseci predomislit da mi se svidi, ali jbga ne ide. Vstrom 650XT isto, odlican je motor, da ima masku od jaceg stroma, ovog posta ne bi bilo. NC750X , takodjer odlican motor, objektivno nista mu ne fali, ali meni nesto fali.

Kad sam prvi put vidio CB500X svidia mi se, toliko da sam pogleda vecinu review-ova na netu. Ego me jebe, jer u pravilu, bar je tako kod mene, vezano za automobile ili motore, nakon proslog modela ide se na konkretnije tj jace. Gledam svoju voznju i ritam voznje, meni je 100% 47 ks dovoljno, brutalno iskreno i previse. Prekrasan motor.

A koji je razlog traženja zamjene za MT07 i šta očekuješ kod drugog motora? Ili je samo stvar dosade/promjene?
 
A koji je razlog traženja zamjene za MT07 i šta očekuješ kod drugog motora? Ili je samo stvar dosade/promjene?
Nije stvar dosade, MT izrazito rijetko dosadi i svaki put ce mi stavit osmjeh na lice, neovisno gdje idem. Vise mi je stvar komoda i prakticnosti tj da imam kufer, da mi je motor malo visi, malo ozbiljniji, necemo se lagat, MT je vise za momke u 20tima i idealan je za na kolo i ostala ludiranja koje ja u 37 moj ne radim, a niti imam zelju.
 
Nije stvar dosade, MT izrazito rijetko dosadi i svaki put ce mi stavit osmjeh na lice, neovisno gdje idem. Vise mi je stvar komoda i prakticnosti tj da imam kufer, da mi je motor malo visi, malo ozbiljniji, necemo se lagat, MT je vise za momke u 20tima i idealan je za na kolo i ostala ludiranja koje ja u 37 moj ne radim, a niti imam zelju.
A je, ubile te velike godine. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: hondimir and prpa
Žao mi da su izbacili bijelu boju.

I koja vam boja najbolje leži na ovoj 500X ?
Ajmo glasanje...

Crna
Crvena
Zelena
 
Ja bi ili crveni ili zeleni jer rijetko koji motor ima tu nijansu zelene pa je prepoznatljiv.

Još u međuvremenu sam primjetio jednu manju negativu, pozicija oslonca za nogu, bitno za desnu stranu u odnosu na auspuh. Kad se vozim s crf-om stajajući, ako nema neke izgledne šanse za kočenje pozicija stopala na osloncu mi nije na sredini neg više prema prstima, tako mi je bolji feel neznam.. Kad sam gledao reviewse ovog na youtubeu, ne uspjevaju tako stajat nego kad je oslonac točno ispod sredine cca stopala, peta je već skoro pa na auspuhu iza.. ali to je već cjepidlačenje.



I meni se sviđala bijela prije, ali nema (bar još ne) bijele za ovaj novi.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi and Fujiix
I meni se sviđala bijela prije, ali nema (bar još ne) bijele za ovaj novi.

Ja svog crnog naručio stiže na proljeće ;)
Bio je jedan bijeli sa dosta opreme iz Rijeke ali je kolega forumaš odustao. U oviih 6mjeseci možda su dva/tri bila u oglasniku.
Ove crvene volim gledati ali nisu za mene...
 
  • Like
Reactions: BreakM
CB500x je odlična podloga za napraviti pravi putni motor kada se opremi sa svim dodacima, što možete vidjeti u videu ispod...
Osim toga sa jednim tankom prelazi preko 400 km

U Njemačkoj su danas objavili cijene 2022. modela, koji je samo 200 eura skuplji od prošlog. Novi košta 7.300, a full nakrcan putni motor mislim da se može imati već za 10k eura (y)

 
  • Like
Reactions: hondimir
Pozdrav, još prije 8 godina sam se prijavio na ovaj forum u nadi da ću kupiti Suzuki V Strom 650 međutim ništa nisam kupio, do prošle godine, kad je napokon želja postala stvarnost. Kupio sam svoj prvi motor Hondu CB 500 X 2021 koju sam želio godinama i pratio sam svaki model zadnjih 8 godina. Nemam iskustvo da govorim kakav je u usporedbi sa drugim motorima. Za moj prvi motor meni je odličan što podrazimijeva udobnost i ekonomičnost, troši u prosijeku oko 3,2 l ne prelazi preko normalne vožnje. Za moju visinu 178 cm smeta me vizir trebam kupiti veći givi ili puig, vibracije se osjete kad malo pređeš okretaje, meni je na njemu do 130 km/h ugodno na većim brzinama baš i nije, iskreno kad pređem 110 nestane ona ugoda zbog vjetra tj. kratkog vizira a kasnije na većim brzinama su prisutne i vibracije.

Zamima me vaša preporuka kako opremiti motor za putovanje što ekonomičnije, znam da postoje koferi koji koštaju od 1000 eura na više, što mi nije u interesu jer mogu zaboraviti da ću ikud otputovati ako uložim 2000 - 3000 eura u opremu ove godine....Što bi dobro pristajalo ovoj Hondi mislim na prtljagu kako opremiti i gdje kupiti opremu, nadam se da nisam izvan teme......

Hvala !
 
Kupuj one soft kofere koje prebaciš preko sica ili jednostavno zavežeš, neznam jel imamo mi riječ za to :mrgreen: ali zapravo su često i bolji od onih koji zahtjevaju i nosače jer ovo nakon dolaska na cilj lako skineš i opet imaš čist motor za obilazak. Ja tako kada dođem na destinaciju maknem sve i furam samo ruksak.

uglavnom upisuj na tražilici "cb500x soft luggage"
 

Attachments

  • 20201016_155458.jpg
    20201016_155458.jpg
    411.4 KB · Views: 0