Honda CB500X

Atest ne prolazi,samo dimenzije koje je tvornica propisala.🤔

Da.. :confused: sad sam pročitao temu tu na forumu vezano za to.. Izgleda onda moram nać negdje onaj Metzeler MC360 u 120/80-18, u suprotnom ništa bolje od MT21 ne može iza :(
 
U 1. misec sam ga kapara , isporuka je bila 02.04. Oliva dosle samo 2 kom .
Mali osvtrt na Olivu....
Nije bas brza ni da ce ti ruke iscupt iz ramena ali moze sve sta i Xmax 300 , samo puno bolje za iste pare .
Solidna izrada i kvaliteta gotovo nevjerovatno za 55.000 kn , vibracija ima jedino ako ga ispod 2.000 okretaja u vecu brzinu upires , zaštita od vitra jadna (visok sam 185) , retrovizori pregledni i mirni , potrosnja 3.5-4.5 zavisno o rezimu voznje .
Kocnice prednje odlicne , zadnja bi mogla bit malo jaca , abs odmjeren odgovarat ce vecini .
Dojam posli 500 odvozenih km je da ga treba probat , jer 47 ks ne radi cuda ali ako ste sebi u glavi slozili da vam je to dovoljno s njim mozete na kraj svita .
To je jako dobro izbalansirano vozilo u svim segmentima i za mene koji nisam pocetnik pravo osvježenje , to naglasavam jrer u svim testovima ga forsiraju za pocetnike a on sigurno samo to nije .
Solidno udoban za vozaca i putnika , okretan jer je male mase a kumplug ka maslo , malo mjenjac bas nije top ali kad prominim ulje cu vam rec jer sam inace prije primjetio razliku na mjenjacu kad bi promjenio marku ulja .
Prva brzina zakurac , poprilicno kratka , gume bas nisu nesto odma mi pobignu pa uhvate a za makadam =0
Eto ovako kratko iz glave , ukupni dojam je odlican kad zbrojis minuse dobijes plus .
 
Zadnja informacija za HR je da ne stoji i da plovi ;) a sad gdje to ne znaju :mrgreen:
nezz jbg, evo screenshot od Honde iz DE, gdje mi kažu da će im stići jedan ali zbog blokirane luke u Šangaju ne mogu reći kada će biti isporuka, zato gledam 2021 okolo
 

Attachments

  • scsho1.jpg
    scsho1.jpg
    39.8 KB · Views: 0
U 1. misec sam ga kapara , isporuka je bila 02.04. Oliva dosle samo 2 kom .
Mali osvtrt na Olivu....
Nije bas brza ni da ce ti ruke iscupt iz ramena ali moze sve sta i Xmax 300 , samo puno bolje za iste pare .
Solidna izrada i kvaliteta gotovo nevjerovatno za 55.000 kn , vibracija ima jedino ako ga ispod 2.000 okretaja u vecu brzinu upires , zaštita od vitra jadna (visok sam 185) , retrovizori pregledni i mirni , potrosnja 3.5-4.5 zavisno o rezimu voznje .
Kocnice prednje odlicne , zadnja bi mogla bit malo jaca , abs odmjeren odgovarat ce vecini .
Dojam posli 500 odvozenih km je da ga treba probat , jer 47 ks ne radi cuda ali ako ste sebi u glavi slozili da vam je to dovoljno s njim mozete na kraj svita .
To je jako dobro izbalansirano vozilo u svim segmentima i za mene koji nisam pocetnik pravo osvježenje , to naglasavam jrer u svim testovima ga forsiraju za pocetnike a on sigurno samo to nije .
Solidno udoban za vozaca i putnika , okretan jer je male mase a kumplug ka maslo , malo mjenjac bas nije top ali kad prominim ulje cu vam rec jer sam inace prije primjetio razliku na mjenjacu kad bi promjenio marku ulja .
Prva brzina zakurac , poprilicno kratka , gume bas nisu nesto odma mi pobignu pa uhvate a za makadam =0
Eto ovako kratko iz glave , ukupni dojam je odlican kad zbrojis minuse dobijes plus .

Odličan osvrt meštre! (y)
U isto ga vrijeme kaparili, samo izgleda da si ih više podmazao kad si ga dobio prije 😀
Javi stanje nakon razrađivanja baš me zanima.
 
  • Like
Reactions: lowrider123
To je 2022 model samo su za Brazil druge boje. Kod njih nema crni, ali ima bijeli.
 

Attachments

  • cb brasil.jpg
    cb brasil.jpg
    311.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: BreakM
Ne znam stari, ne kažem da nisi u pravu nego oni svoje modele reklamiraju kao 2022/2023 pa je teško znati dal je ovo budući ili sadašnji CB, al primjetio sam to u videu, kao i zadnji kraj da je malo drugačiji i oni navode 50,2 KS od dosadašnjih 48 u EU, no stalno mislim možda imaju druge norme pa ne moraju nešto reducirati što drugi moraju. Također mi čudno da bi oni objavili neku ekskluzivu a ne japanci, ameri, švabe, englezi... no budemo saznali iako je po meni još rano za objavu novog modela...

 
  • Like
Reactions: Fujiix
I ja bi rekao više vezano za njihovo tržište. 2023 modeli bi inače bili najavljivani malko kasnije, i vijesti bi dolazile prvo iz japana ili tajlanda kad krene priprema proizvodnje, a onda bi to prenijeli visordown, mcn ili netko tak veći jer svi prate veće brendove. A i s druge strane obzirom na tolike novosti 2022 ne očekujem neke promjene za 2023 osim eventualno neke nove boje, bijela bi bila najs.
 
Mali update na zadnji post , napravija 700km u dva dana po cesti , moram se korigirat na zastitu od vitra , reka sam da je jadna , sad kazem da je katastrofalna .
Do 90 jaka bura , 90-120 olujna bura , priko toga orkanska bura....
Odavno nisam vozio nesto sta ima tako losu zastitu glave i ramena od vitra .
Prednje kratko svitlo ka od Baotiana 50 svitli tanko i siroko dugo je malo bolje Baotian 125 .
Provoza Karlobag - Senj onako kako netreba sa ovakvim motorom i mogu rec da tu nece nikog razocarat .
Prednji kraj je top s obzirom na klasu vozila , zadnji amortizera bi moga bit bolji voli plivat .
Motoric nije naporan lako se vozi , ima svojih mana ali za te novce je best buy a mane se daju rjesit za malo kuna
 
  • Like
Reactions: Fujiix
Odavno nisam vozio nesto sta ima tako losu zastitu glave i ramena od vitra .
Ja sam par dana vozio F900R nakeda od kolege, na 130 sam mislio da će mi glava otpast i da će kaciga odletit na autoputu, nakon njega bilo kakva zaštita me čini sretnim :ROFLMAO:

btw Givi ima dva ok koja treba uzet u obzir, ovo je za modele 19-21... jedan je 3, a drugi 15 cm viši od originala
 

Attachments

  • givi.jpg
    givi.jpg
    261.6 KB · Views: 0
Mali update na zadnji post , napravija 700km u dva dana po cesti , moram se korigirat na zastitu od vitra , reka sam da je jadna , sad kazem da je katastrofalna .
Do 90 jaka bura , 90-120 olujna bura , priko toga orkanska bura....

Probaj dignut na gornji položaj ako već nisi.
 
Piri ti na 90 km/h?
Mislim da si pogrešno prometalo izabrao.
Vjetrobrani su na motociklu komplicirani, meni osobno ne trebaju, sve dok ne pada kiša. Osobno još nisam naišao na vjetrobran koji ne pravi buku.
 
Mali update na zadnji post , napravija 700km u dva dana po cesti , moram se korigirat na zastitu od vitra , reka sam da je jadna , sad kazem da je katastrofalna .
Do 90 jaka bura , 90-120 olujna bura , priko toga orkanska bura....
Odavno nisam vozio nesto sta ima tako losu zastitu glave i ramena od vitra .
Prednje kratko svitlo ka od Baotiana 50 svitli tanko i siroko dugo je malo bolje Baotian 125 .
Provoza Karlobag - Senj onako kako netreba sa ovakvim motorom i mogu rec da tu nece nikog razocarat .
Prednji kraj je top s obzirom na klasu vozila , zadnji amortizera bi moga bit bolji voli plivat .
Motoric nije naporan lako se vozi , ima svojih mana ali za te novce je best buy a mane se daju rjesit za malo kuna
Moj kolega mi je rekao da je isto imao problema s vjetrobranom(isto na tom motoru),da mu je baš ne zgodno usmjeravao zrak, probao je bez njega i bilo mu je puno bolje
 
To su turbulencije i nije moguce napraviti u wind tunelu da svakom odgovara. Zato postoje drugi izbori za kupnju, širi ili viši pitanje je jesi li 165 cm ili 190, razlike u vjetru su ogromne
 
Zato sam i napisao,da je on to riješio sa skidanjem vizira,bio je kupio i veći i opet mu nije pomoglo, njemu je najbolje bilo bez. Visok je oko 190
 
+1 za skidanje vizira. Treba neko (kratko) vrijeme za privikavanje (stavio sam manji od originala na svoj "naked") ali sada ni ne razmišljam o tome...

20220606_200657.jpg


Naravno, govorim o suhom vremenu, bez kiše.
 
  • Like
Reactions: Dene