Honda CB500X

Jesi li ga koristio da znaš kako je to "bacanje novaca"?
Rekoh da ga koristim još od 2002. godine i popriličan broj vozila je prošao kroz njega.
Npr. clio 1.5 dci iz 2002. godine je imao manu sa turbinom i te turbine su prolazile maximalno 100.000-150.000km. Moj clio je imao 330.000km kad sam ga prodao, a prije kupnje je provjerena turbina i kaže mehaničar da nije imala ni najmanjeg lufta.
Kad sam stavio motorkote u Apriliu Shiver tu je bila najočitija razlika i motor je osjetno brže dizao okretaja, a mjenjač je radio fenomenalno. U Aprilia servisu mehaničar mi je nakon šta ju je nakon servisa isprobao rekao da ni jedna Aprilia Shiver koju je isprobao nije radila tako lijepo.
Ako staviš motorkote u neku mašinu koja nema automatsku regulaciju minimuma tada se minimum poprilično povisi i potrebno ga je spustit ručno. To je najočitiji dokaz da je trenje u motoru smanjeno.
Al ok. ako radiš godišnje samo par tisuća km onda ti ne treba motorkote jer sigurno nećeš istrošit mašinu ni do penzije. 👌🤓
Tri prijatelja imala clia iz 2002 a jedan je imao i brat,svaki je napravio bar 250000 km prije prodaje,niti jedan nije imao problema sa turbinom a nije imao ni motorkote. Da isto vrijedi i za dva megana s tim motorom
 
Last edited:
  • Like
Reactions: vespinjo
Jesi li ga koristio da znaš kako je to "bacanje novaca"?
Rekoh da ga koristim još od 2002. godine i popriličan broj vozila je prošao kroz njega.
Npr. clio 1.5 dci iz 2002. godine je imao manu sa turbinom i te turbine su prolazile maximalno 100.000-150.000km. Moj clio je imao 330.000km kad sam ga prodao, a prije kupnje je provjerena turbina i kaže mehaničar da nije imala ni najmanjeg lufta.
Kad sam stavio motorkote u Apriliu Shiver tu je bila najočitija razlika i motor je osjetno brže dizao okretaja, a mjenjač je radio fenomenalno. U Aprilia servisu mehaničar mi je nakon šta ju je nakon servisa isprobao rekao da ni jedna Aprilia Shiver koju je isprobao nije radila tako lijepo.
Ako staviš motorkote u neku mašinu koja nema automatsku regulaciju minimuma tada se minimum poprilično povisi i potrebno ga je spustit ručno. To je najočitiji dokaz da je trenje u motoru smanjeno.
Al ok. ako radiš godišnje samo par tisuća km onda ti ne treba motorkote jer sigurno nećeš istrošit mašinu ni do penzije. 👌🤓
a u kurac sad moram kupit taj motorkote :cool:
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06 and prpa
molim rejsere da ne motorkotiraju po temi o zanimljivoj hondici, fala :mrgreen:
 
Turbina je krepala na kumovom 1.5 dci cliu na 485 000 km, nije stavljal ništa u ulje. Ti si novi dealer toga u HR ili samo pušiš priče iz TV prodaje?
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Jbt pokušam prenjet svoja iskustva, a klinci sveznadari navalili ko švabe 42. 😳 😂
Očito nije ovaj topic za mene, ajd bok ljudi :)
 
  • Like
Reactions: thommy
Evo informacije ako nekoga zanima.. Prije dva dana sam zakapario za svoj novi CB 500 x... Isporuka bi trebala biti u 5 mjesecu iduće godine. Cijena bi trebala biti 200-300 eura viša od dosadašnje a boje za 2023 su iste kao i za 2022. Što znači crno sivi, crveno crni i crno zeleni.. Jedva čekam.. 🙂
 
Evo informacije ako nekoga zanima.. Prije dva dana sam zakapario za svoj novi CB 500 x... Isporuka bi trebala biti u 5 mjesecu iduće godine. Cijena bi trebala biti 200-300 eura viša od dosadašnje a boje za 2023 su iste kao i za 2022. Što znači crno sivi, crveno crni i crno zeleni.. Jedva čekam.. 🙂
Bude li kasnija ode sezona u tri pm,nadam se da ćeš imati šta voziti do tad 👍
 
Sonder angebot, vjerojatno bi trebalo ići pod dobre prilike u oglasima :ROFLMAO:


kad se sjetim da sam pred dve godine svoju 2018 sa 23000 km, nema sto nema od opremoe, od leo vince
spuha do grijanih ručki, corbin dodatnog sica i automatskog podmazivanja platio pet soma, i sad mi je još
osmijeh na licu
 
  • Like
Reactions: Grx
Problem je malo tržište u Hr i što oni međusobno (Honda dealeri) nisu u kontaktu. Tako je bilo u mom slučaju jer nisam od onih koji čeka. Rekao sam pa nema kod vas jeste pitali druge?! Kao, ne radi se to tako. Onda sam rekao možete li kontaktirati vaše kolege okolo, neka pošalju motor, boja nebitna, platit ću dodatno... i dalje nisu htjeli. Onda sam došao kući i poslao e-mail svima koji prodaju Honda motocikle u Njemačkoj, mislim da ih je bilo oko 20 i javio mi se lik 45 km od mene da ima još jednu ali 2021 u salonu. Otišao i pokupio.

Vjerojatno je Hondi u interesu samo da se proda ali se trgovci toga ne drže zbog konkurentnosti, jer prvi se zatvara onaj sa najmanje prometa i servisa.
 
  • Like
Reactions: Grx and BreakM