Honda cbf 600s

MAXS

New member
2007g,koje ulje da stavim unutra,10/40 ili 15/40 full sintetic
 
u rutingu stavljaju i 15w50 isto motul ester
sekol stavlja 10w40, a možeš i bilo koje drugo samo da ima iste specifikacije.ja našao  panolin ulje koje je napravljeno baš za honde i uskoro ga stavljam unutra
 
Evo da se nadovežem,ova ulja koja preporučujete jesu polu-sint ili ful-sint.I vezano za mjenjač dali vam se dogodi prilikom šaltanja iz 1 u 2 brzinu onaj glupi i tupi zvuk (klak ubod u 1 brzinu što je normalno)Meni se to dogodi kad prebacim u 2,Ali ne svaki put i malo je tiše.Da stavim gušće ulje(sad je Valvoline 10W40)Kvačilo dobro odvaja i ne klizi,motor je 06g i ima 10.000 km.Pozdrav!
 
chelle said:
Evo da se nadovežem,ova ulja koja preporučujete jesu polu-sint ili ful-sint.I vezano za mjenjač dali vam se dogodi prilikom šaltanja iz 1 u 2 brzinu onaj glupi i tupi zvuk (klak ubod u 1 brzinu što je normalno)Meni se to dogodi kad prebacim u 2,Ali ne svaki put i malo je tiše.Da stavim gušće ulje(sad je Valvoline 10W40)Kvačilo dobro odvaja i ne klizi,motor je 06g i ima 10.000 km.Pozdrav!
To je normalno, neki put jaće, neki put slabije, zavisi kak se poklopi! Za ulje najbolje se držat preporuke proizvođača motocikla i ne eksperimentirat! (y) Sa guščim uljem dobit češ tiši mjenjač ali vjerojatno i slabije podmazivanje glave motora (bregaste osovine) pogotovo na "hladnom startu" i hladnom vremenu! :mrgreen:
 
Nisam pametan,sa tim uljima.Od prve izmjene je stavljen(servis)Valvoline synpower 4T 10w40,onda sam počeo koristit Valvoline durablend 4T 10w40 prebacivanje brzina uglađenije a sve ostalo isto.Sad di probao isto ulje ali 20w50 (ruting zvao oni stavljaju 15w50).Čitam po netu svi hvale ulje Panolin.Kao ono preporod. :misli: ????Neiscrpna tema!!
 
chelle said:
Nisam pametan,sa tim uljima.Od prve izmjene je stavljen(servis)Valvoline synpower 4T 10w40,onda sam počeo koristit Valvoline durablend 4T 10w40 prebacivanje brzina uglađenije a sve ostalo isto.Sad di probao isto ulje ali 20w50 (ruting zvao oni stavljaju 15w50).Čitam po netu svi hvale ulje Panolin.Kao ono preporod. :misli: ????Neiscrpna tema!!
Jebeno je kaj je isto ulje za getribu i mjenjač kao i za agregat pa uvijek mora biti nekakva ravnoteža da su svi "podmazani". Ak ideš na "ruku" jednom, obično ideš na "štetu" drugom. Ja vjerujem Sekolu i neću razbijat glavu i eksperimentirat! (y) (y) 
 
kaj se tiće šaltanja 1 - 2 dodaj međugas i buš vidio razliku koliko tiše šalta i mirnije. ja tak radim i nikaj mi ne lupa. btw mladen motor je složen al nemam hladnjak pa se nemrem vozit, bar ne još.
 
Masni said:
kaj se tiće šaltanja 1 - 2 dodaj međugas i buš vidio razliku koliko tiše šalta i mirnije. ja tak radim i nikaj mi ne lupa. btw mladen motor je složen al nemam hladnjak pa se nemrem vozit, bar ne još.
(y) (y) Super!!
 
chelle said:
Nisam pametan,sa tim uljima.Od prve izmjene je stavljen(servis)Valvoline synpower 4T 10w40,onda sam počeo koristit Valvoline durablend 4T 10w40 prebacivanje brzina uglađenije a sve ostalo isto.Sad di probao isto ulje ali 20w50 (ruting zvao oni stavljaju 15w50).Čitam po netu svi hvale ulje Panolin.Kao ono preporod. :misli: ????Neiscrpna tema!!

20W50 ne stavljaj, to je ulje namjenski za V-Twin motore (vjerovatno i kao na vecini i na tom stoji naznaka V-Twvin 20W50) i najvise ga preporucuju za Harley motore.
 
Imam ja jedan delikatniji problem,a to je cviljenje prednjih kočnica. :0648:  :021: dolaziš pred semafor a ono tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, svi te gledaju i  :0648: :LOL:
 
mili said:
Imam ja jedan delikatniji problem,a to je cviljenje prednjih kočnica. :0648:  :021: dolaziš pred semafor a ono tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, svi te gledaju i  :0648: :LOL:

Malo podmažeš sa uljem  :mrgreen:

Niti slučajno,da ne bi ispalo,,,,a jesi probao malo jače stisnuti negdje na osami-da počistiš eventualnu nečistoću ?
 
mili said:
Jesam da, mijenjao sam disk ploćice i stvar se ne mijenja  :palacdolje:
Zaboravi i tak se vozi, diskovi na tim modelima su takvi kakvi jesu, frend ima 2007g mjenjal pločice ove, one, original, cvile i to samo prednje! (y)