Honda CBF1000 2010

NEvo said:
leslie (i ekipa): pomagaj... Uzeo sam Leo ko tvoj... Skinuo stari, maknuo sajle sa serva zajedno sa original topom, vratio servo na mjesto (samo ga prišerafio) i montirao Leo. Sad mi se čini da poslije cca 6500 o/min počinje puno slabije vući. Po svim saznanjima sa neta, napravio sam sve kak spada. Nisam siguran točno u dobar rad, a krajnje ću vraćati origigi da vidim kak se taj ponaša. Po sjećanju, vukao je sasvim normalno.
Fala!
sve si dobro napravio....
da je neka greška na servu, pa  da promini režim rada.... upalila bi ti se lampica greške na displeju....
ako nema lampice...sve je u redu.....
jedina razlika u snazi je minimalno pri niski okretajima... i to bez db killera....sa db killerom nisam ni skužio razliku....
iznad 6500 baš s leotom lakše vuče.....

nemam pojma....
po svemu napisanom... ne bi smilo imat veze sa šupljom cijevi.....

 
Nema lampice. Moram malo to još isprobati pa staviti original ako bu trebal.
Fala na brzom odgovoru.
 
NEvo said:
Nema lampice. Moram malo to još isprobati pa staviti original ako bu trebal.
Fala na brzom odgovoru.
od onog što mi pada na pamet.....
resetirat ECU..... (iskopčat akumulator 10-15min, spojit nazad, dat kontakt, zavrtit gas lagano do kraja pa nazad, maknut kontakt, ponovo ga dat, pa nakon što pumpa odvergla upalit makinu)...
pogledat filter zraka.... zamjenit ili ispuhat....

ako to ne pomogne..... sljedeća na redu je pumpa goriva......
 
Resetirao na opisan način. Ništa. Danas konačno vratio OEM i radi super. Nisam nigdje iskopčavao servo. Ali servo da li radi ili ne, svejedno pretpostavljam. Moram kontaktirati stručnjaka. Znam za tzv. varalice, ali sve kaj pronalazim na netu, kaže da nema potrebe.
 
NEvo said:
Resetirao na opisan način. Ništa. Danas konačno vratio OEM i radi super. Nisam nigdje iskopčavao servo. Ali servo da li radi ili ne, svejedno pretpostavljam. Moram kontaktirati stručnjaka. Znam za tzv. varalice, ali sve kaj pronalazim na netu, kaže da nema potrebe.
jesi uspija rjesit problem,je li do lonca :misli:
 
Da. Ali moja bedasta greška, oštro oko će skužiti vrlo brzo.
 

Attachments

  • IMG_20200502_095516_2.jpg
    IMG_20200502_095516_2.jpg
    1.2 MB · Views: 102
Znao sam da ćeš biti prvi.
Ne da sam stavio, nego ostavio. I sad me kopka, ovo mi je treći motor sa aftermarket spuhom  :shock:
A ne sjećam se da bi na prijašnjima ta restrikcija unutra uopće i postojala, a pogotovo mi nije motor gubio snagu. Ovo se baš gadno osjetilo od 6500 o/min. Kažem bedasto, ali uopće nisam obratio pažnju na to, a opis montaže... Molim te  :mrgreen:
 
NEvo said:
Znao sam da ćeš biti prvi.
Ne da sam stavio, nego ostavio. I sad me kopka, ovo mi je treći motor sa aftermarket spuhom  :shock:
A ne sjećam se da bi na prijašnjima ta restrikcija unutra uopće i postojala, a pogotovo mi nije motor gubio snagu. Ovo se baš gadno osjetilo od 6500 o/min. Kažem bedasto, ali uopće nisam obratio pažnju na to, a opis montaže... Molim te  :mrgreen:
ja kad sam dobio auspuh.... gledam u paketu ta pločica i što sa njom da radim.... ništa ne piše....
malo razmislio i bacio.....
 
Da, nije već bila unutra. Onda bih imao o čemu razmišljati, sad sa čime bih razmišljao  :misli:
 
ja sam imao drugu dramu....
nakon što sam montirao auspuh..... idem ja skinut db killer.....
odvidam onu vidu na silu (trebalo je puknut onaj var)......
i sad čupam ja killer vani... ne ide... veća klješta.... ne ide... ispiga ga cijelog ne ide.... lupam kacavidom čupam... ništa.....
skinem auspuh i sa unutrašnje strane gurnem metlom..... ispao bez ikakvog otpora.....
sad ga stavim kad idem na tehnički.... i izgleda ko da ga je krava žvakala.....
 
Ekipa evo baš dogovaram kupnju CBF-a 2011. godište,motor je salonsko stanje ali smo našli jednu čusnu stvar.Motor ima prihvate za retrovizore na čašicama ulja (na volanu) a retrovizori su na masci...
Jeli to uobičajeno na svima da imaju ili je nšto rađeno?
 

Attachments

  • IMG-20210803-WA0017.jpg
    IMG-20210803-WA0017.jpg
    103.5 KB · Views: 0
  • IMG-20210803-WA0016.jpg
    IMG-20210803-WA0016.jpg
    124.5 KB · Views: 0
kad je meni puka retrovizor.... ja sam u tu bužu zavida neki sa skutera....
inače je čepić tamo.....koji je kad ga izvučeš za u smeće.....
vidim da ima i zamjenjen volan....

edit: to onaj iz os.....
ja bi radije onog motpekspertovog.... samo kad bi moga podnit biloga....
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: cadjo
kad je meni puka retrovizor.... ja sam u tu bužu zavida neki sa skutera....
inače je čepić tamo.....koji je kad ga izvučeš za u smeće.....
vidim da ima i zamjenjen volan....

edit: to onaj iz os.....
ja bi radije onog motpekspertovog.... samo kad bi moga podnit biloga....
I ja isto 🤣🤣
 
kad je meni puka retrovizor.... ja sam u tu bužu zavida neki sa skutera....
inače je čepić tamo.....koji je kad ga izvučeš za u smeće.....
vidim da ima i zamjenjen volan....

edit: to onaj iz os.....
ja bi radije onog motpekspertovog.... samo kad bi moga podnit biloga....
Pa bila je tvoja
 
kad je meni puka retrovizor.... ja sam u tu bužu zavida neki sa skutera....
inače je čepić tamo.....koji je kad ga izvučeš za u smeće.....
vidim da ima i zamjenjen volan....

edit: to onaj iz os.....
ja bi radije onog motpekspertovog.... samo kad bi moga podnit biloga....
Definitivno ide crni,čovik je picajzla teška,motor je u savršenom stanju i svi potrošni dijelovi su novi.Registriran je godinu dana...
 
  • Like
Reactions: Luke