Honda cbf600

Bok ekipa
Zna li netko dali Honda CBF iz 2005 godine ima kodirani ključ sa čipom. Nedavno sam kupio Hondu sa jednim ključem. Bivši vlasnik ne zna dali uopće ima drugi ključ. Ne znam što očekivati oko izrade novog ključa.
nema hiss.....
može se slobodno izbrusit rezervni....
 
  • Like
Reactions: DRbodul
Dečki, crko mi brzinomjer i kilometar sat.

Oprao ga, vozio 10 km, parkirao, upalio, vozio 100 km, ugasio, vozio 20, ugasio, upalio i od tog paljenja ne radi ni brzinomjer ni kilometar sat.
Probao ga upaliti i ugasiti, nista.

Na putu sam, sta da pogledam?
 
Nemam takvog, svi su od 10A i dva koji spominju "meter" su ok, ali ekran za km sat radi, tako da sam 99% siguran da je senzor na mašini.
A do njega mogu doći jedino ako skinem usis...
 
ti imaš staru sa karburatorima?
jel tripmetar radi ili samo svijetli ekran......
okretaji i temperatura rade....
 
Stara sa karbovima, PC 38.

Tripmetar ne radi, tj. ne broji kilometre, ekran kao takav pokazuje zadnju vrijednost.
U biti, motor ne zna da se miče. Okretaji i temp delaju.
 
a probaj promrdat žice..... tamo ti je negdje kod filtera zraka kabel od senzora......
ako ne ide skidaj sve i minjaj......
i ne peri motor.......
 
Noćas sam skinuo aku i ištekao senzor, danas ću ga testirati. Budući da u četvrtak idem opet na put, gdje da ga kupim, a da je najveća šansa da stigne do srijede?
 
Ma kaki, manje života nego u Manoliću.
Na konektor dobija 12V, kad ustekam senzor daje 6 ili koliko volta, kad se kotac vrti nema promjene.
Izvadio ga (trebalo mi je 5 min da izvučem usis, a i sad imam jedno pitanje, to cu poslati sliku kasnije), očistio (bilo je fine špene), ali nema razlike.

Tako da, kako najbrže nabaviti 37700MCJ003?
 
Ma kaki, manje života nego u Manoliću.
Na konektor dobija 12V, kad ustekam senzor daje 6 ili koliko volta, kad se kotac vrti nema promjene.
Izvadio ga (trebalo mi je 5 min da izvučem usis, a i sad imam jedno pitanje, to cu poslati sliku kasnije), očistio (bilo je fine špene), ali nema razlike.

Tako da, kako najbrže nabaviti 37700MCJ003?
Jedna ne baš jeftina opcija https://www.topmoto.hr/pretrazivanje?q=37700MCJ003

Druga alternativna opcija koja bi po meni trebala biti puno povoljnija https://www.njuskalo.hr/moto-agregati/honda-cbf-600-dijelovi-oglas-36482566
 
Našao sam na oglasu, netko prodaje "novi, nikad montiran, samo isproban" za 120 eura. Sutra ću ga probati, pa ćemo vidjeti.
 
Nego, ovo crijevo nije bilo spojeno ni na šta, bar koliko sam ja uspio skužiti kad sam rastavljao.
Kud bi to trebalo ići?

sketch-1722864947002.png
 
Pozdrav,
Jel se na CBF600 (2010 PC43) treba rezat ispušni sustav da bi se namontirao aftermarket lonac?
Čini mi se kao da ne treba, ali želim potvrdit. :)
I jel imate kakve preporuke za koji lonac namontirat? Za sad gledam storm oval ili neki hurric...
Hvala.
 
Ne.
Frend ima na svojoj leo vince, čuje se dobro čak i sa db killerom. Makar uzmi Storm, duplo je jeftiniji nego npr leo, a skroz je ok.
Za razliku u lovi zaletiš se par put do mora..
 
Lonac je posebno odvojiv od ispušne cijevi. Ja sam najsretniji sa originalom jer susjedi ne moraju znati kad odlazim ili dolazim, a ruljenje mi nije gušt. Doduše ja sam na 50+ godina pa imam neka druga mjerila.
 
  • Like
Reactions: Nino777
Lonac je posebno odvojiv od ispušne cijevi. Ja sam najsretniji sa originalom jer susjedi ne moraju znati kad odlazim ili dolazim, a ruljenje mi nije gušt. Doduše ja sam na 50+ godina pa imam neka druga mjerila.
Nije ni meni važno da bruji, ali ovaj original mi nikako ne odgovara kad stisnem gas. :D

Ne.
Frend ima na svojoj leo vince, čuje se dobro čak i sa db killerom. Makar uzmi Storm, duplo je jeftiniji nego npr leo, a skroz je ok.
Za razliku u lovi zaletiš se par put do mora..
Super. Vidim da je leo vince duplo skuplji, pa bolje storm.

Jel katalizator ostaje u ispušnoj cijevi ili trebam i to kupovat kad uzmem novi lonac?