HONDA CBR 1100XX koliko nas ima

A sto moras znat ko je vlasnik i unazad trece koljeno..vidi se motor sabran uredan..odes probas pregledaj gume trebal mjenjat lanac curil gdje sta i gaas..prodje ljeto dok se smislis
 
Xx kod stajanja na mjestu izbaci vodu na ekspanzionu. Kada je u voznji, kazaljka temperature se minimalno odvoji od dna a na mjestu, kazaljka nikada preko pola, pali ventilator na pola i otvara termostat. Antifriz promijenjen. Crijeva nisu tvrda, tako da mislim da nije dihtung glave. Ideja?
 
Xx kod stajanja na mjestu izbaci vodu na ekspanzionu. Kada je u voznji, kazaljka temperature se minimalno odvoji od dna a na mjestu, kazaljka nikada preko pola, pali ventilator na pola i otvara termostat. Antifriz promijenjen. Crijeva nisu tvrda, tako da mislim da nije dihtung glave. Ideja?
Termo prekidač?
 
Netko je kod montaze hladnjaka zamijenio ekspanziono crijevo i crijevo ispod cepa koje ide na termostat. Zamijenio im mjesta na hladnjaku pa cemo vidjeti... Za sada vise nema zvuka kuhanja.
 
Prodan je XX, otisao u dobre ruke u Vukovar. Polozio i brzinski test do tamo 299 ko od sale. Neka je Budi na gust
i vec je opet na prodaju...cijena 4900 eura...
 
Bok ljudi.. Nema me tu vec odavno.valda zato kaj sve sljaka na xx-u.. Bar do neko vrijeme... Naime stator mi je opet kihnuo nakon prve izmjene na 73000km.. Sad ima 86000km..2 godine su prosle.. Zamjenski sam ubo negdi na ebayu... Sad brijem uzet tu:
https://www.bts-motorradteile.ch/Honda-CBR-1100-54616/en/electrics/alternatorparts/

Jbg, original je prek 500 €!
Kaj mislite...?
Kakva su iskustva stim... Mjenjat stalno ove zamjenske ili original riješava taj problem za duze vrijeme????
 
Bok ljudi.. Nema me tu vec odavno.valda zato kaj sve sljaka na xx-u.. Bar do neko vrijeme... Naime stator mi je opet kihnuo nakon prve izmjene na 73000km.. Sad ima 86000km..2 godine su prosle.. Zamjenski sam ubo negdi na ebayu... Sad brijem uzet tu:
https://www.bts-motorradteile.ch/Honda-CBR-1100-54616/en/electrics/alternatorparts/

Jbg, original je prek 500 €!
Kaj mislite...?
Kakva su iskustva stim... Mjenjat stalno ove zamjenske ili original riješava taj problem za duze vrijeme????
Sve crkne isti kur..ja vise ne kupujem ni zamjenske..majstori to navilklaju za 50 ojra..samo teraj
 
Ja sam prošao 100.000 km original je još uvijek gore. Imaš nekakva dodatna trošila? Koliko je star akumulator?
 
Ja sam prošao 100.000 km original je još uvijek gore. Imaš nekakva dodatna trošila? Koliko je star akumulator?
Svw je original.. Nemam nista dodatno da trosi.. Akumulator je isto ok. 2 god star.
 
Moj je orginal 85000km nikakvih problema, za sada! Kako imam drugi motor (od prošle godine) Crosstourera, manje sam na XX-u ali baterija je na XX-u svakih dva tjedna, dan, dva na c-teku. Mislim da je dobra baterija i dobra za dug život statora!
 
... i da ironija bude veca... Montiran novi stator kupljen tu (naručen online)

I ne dela... Ne fila..
 

Attachments

  • IMG_20201010_172612_compress72.jpg
    IMG_20201010_172612_compress72.jpg
    162.9 KB · Views: 87
  • IMG_20201010_172550_compress13.jpg
    IMG_20201010_172550_compress13.jpg
    175.8 KB · Views: 89
  • IMG_20201010_172535_compress20.jpg
    IMG_20201010_172535_compress20.jpg
    148.5 KB · Views: 89
sve je moguće, ali recimo puno veći utjecaj na pregaranje namotaja osim neispravnog reglera ima starost ulja..
 
... i da ironija bude veca... Montiran novi stator kupljen tu (naručen online)

I ne dela... Ne fila..
ne vidim dobro... jel to tebi instrument podesen na DC tj istosmjernu a mjeriš napon statora?