Honda CBR 600 F4i Sport, redovan servis

Davor1811

New member
Pozdrav,

kupio sam svoj prvi motor, cbr 600 f4i sport 2002 god.. I napravio bi mu jedno osvjezenje, znaci, ulje, filter ulja, filter zraka, antifriz, ulje za kocnice, svjecice (ne mogu naci kako se zove model svjecica da nisu iridium za taj model), stelanje ventila..

E sad, moje pitanje, posto sam novi u svijetu motora.. Koje ulje preporucate za taj model, koje ulje za kocnice, svjecice ako znate model (da nisu iridium) koje su i jesam li propustio nesto bitno za osvjezenje.. lanac i lancanici u okej, diskovi takoder, gume cu uzeti svakako..

Unaprijed hvala na odgovoru.. pozz!
 
Motorno ulje Motul 5100 10w40
Kočiono bilokoje DOT 5,1
Antifriz bilokoji g12+
Svjećice IMR9C-9H
 
Nero, puno hvala na odgovoru, sve stoji osim svjecica.. Te sam i ja nasao po manualu ali me zanima da li imaju neke koje nisu iridium, ako znas?
Hvala, lp
 
Nero, puno hvala na odgovoru, sve stoji osim svjecica.. Te sam i ja nasao po manualu ali me zanima da li imaju neke koje nisu iridium, ako znas?
Hvala, lp

Ovo je iz manuala, nikad nisam drukčije tražija. Zašto izbjegavaš iridium?
 
Iskljucivo cijena🙂
Mislim da iridium za moje potrebe, odredene kilometre kroz godinu itd itd, jednostavno nije potreban.
Btw vjerujem da bi me 4 iridium svjecice ispale vise nego gorivo za cijelu sezonu
 
Oko 1000km
Neka bude i 2000, u svakom slucaju pitanje je postoje li tj. zna li netko model obicnih svjecica😄
 
Razlika u cjeni jest ali I razlika u kvaliteti isto..plus kad vec mjen jas zamjeni sad I vise nikad..osim toga ako vec hoces da stedis zamjeni samo ulje. Zracni filter mozes ocistit..antifriz mozes provjerit jel jos dobar..ulje u kocnicama ako koci dobro je ne diraj..gume zamjeni tu se ne stedi I gaaas
 
  • Like
Reactions: hondimir
Ne kupuješ motor ako ti je skupo promijeniti svijećice. S obzirom da je zima i imaš vremena do proljeća, potraži ih na Ebayu ili negdje drugdje online. Meni su prošle godine došle iz Amerike i bile su s dostavom cca 40% jeftinije nego kod nas.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Pa nije milion svjecica jebemu. 15€ komad ovamo. Nemoj ih onda ni mijenjati i gotovo.
 
Pa kad su kod nas 28 eura naviše komad, zato i pišem da se mogu naći iste dosta jeftinije samo treba malo prekopati bespuća interneta.