honda čisti garažu?

maff

New member
nisam baš sklon teorijam zavjere, ali kad nakon zadnje utrke motgp-a bacim pogled na cijelu sezonu nešto mi tu smrdi. znam da biaggi i gibernau nisu baš najomiljeniji likovi, ali sigurno nisu loši vozači i sve mi se više čini da njihovo kukanje možda i nije bilo tek bacanje prašine u oči zbog loših rezutata. pogotovo nakon valnecije. ja se zbilja ne sjećam kad se tako nešto dogodilo hondi, pogotovo ne dva puta u istom vikendu, a niti drugi put istom vozaču u sezoni (nije isti kvar, ali to nije bitno za poantu).
isto tako, svaka čast melandriju i haydenu, ali da tokom cijele sezone budu konstantno tolko bolji od dvojca koji je do sada bio najveća prijetnja rossiju je u najmanju ruku iznenađujuće, tim više kaj je gibernau najbolji "kvalifikator" sezone. nemojte krivo shvatiti, nije iznenađujuće kaj su ova dvojica napredovali, stvarno su super vozači, pogotovo melandri, ali baš da se stvori tolika razlika?

i onda tu dolazi pitanje kresanja budžeta i ugovora o čemu se već pisalo na forumu. honda ima puno vozača po raznim timovima i treba sve to nekako i poplaćati. znam da honda ne financira sve timove, ali sigurno gleda s krajičkom oka od kojeg bi od tih vozača ona kao tvornica mogla imati najviše koristi. e sad, gibernau i baiggi su obojica relativno stari vozači, a pretpostavljam da nisu baš najjeftiniji. a opet, dovoljan su mamac, kako marketinški, tako i vozački, da ih momčadi žele zadržati. s druge strane, dolazi horda mladih vozača za koje je honda možda procijenila da će biti isplativiji u budućnosti, kako marketniški, tako i u osvajanju naslova, pa je odlučila malo potkresati kredite starim skupim vozačima kako bi se otvorilo financijskog, ali i fizičkog (gibernau otišao u ducati) prostora za nove vozače. u tom kontekstu bi i to što je biaggi službeno ove sezone bio hondin broj jedan (što je mnoge iznenadilo) moglo biti piljenje naopako u kojem su popušili i biaggi i gibernau. naravno ključna preptostavka je da je honda procijenila da nitko od njih ne može skinuti rossija s trona, a da to ove godine neće poći za rukom niti melandriju niti haydenu. s obziromda će sljedeće godine za njih voziti još i pedrosa, stoner i elias to mi sve skupa ima nekog smisla.
kaj vi mislite o tom?