honda crf 250 ili 450 ili pak cr 250?

luka_smc

New member
Pozdrav, u planu mi je kupit motor, isprva san misli ktm smc 625 ali za osobu koja ima 20 godina i ne toliko iskustva i nije bas pametno. Tako je odluka pala na hondu, znan da se ne moze registrirat iako bi mi vise pasalo da moze, ti san nesto i za enduro ali i ako mi dode da uvik iman sa strane supermoto gume da malo i tu napravin đir.
Sad, prvo je bilo hondu crf 450 ali navodno je i ona prejaka i ima 60 konja otprilike ako se ne varam, onda mi je prijatelj reka da uzmen 250 2t radi puno lakseg odrzavanj ili 250 4t jer ona dosta slabija i bolja za pocetnika. U pravilu nije da se ne razumijem bas jer znan da su to motori koji rade na radne sate i da su dosta ceste izmjene ulja i odzavanje.
Cr 250 znan da je dosta stariji motor i da ih bas i nema puno i da su vjv svi potroseni, tako da mozda prednost ima crf 250 al ako ima neko bolji savjet neka mi rece. I jos sta se tice odrzavanja motora, koliko cesto se mijenja ulje i filter i stelaju ventili minja klip i nez sta vec, i da li je moguce na crf 250 nabavit supermoto felge pa kombinirat to ili bi trebalo minjat i ovjes jos, i koja je zapravo razlika između 250 i 450 da li je samo u snazi motora ili ima jos nesto.
Planira san najstarije 2013 godinu kupit jer eto sve starije od toga mi se cini odma za generalku motora.
I da, zivin na bracu di je dosta kamena i stari putova tako da nema bas suma i blata.
Pa eto ako mi netko moze vise pomoc, hvala
 
Imaš u svom mistu Slavena, čovik vozi motore desetlječima, ima je velike endure i sad ima KTM exc 250, popričaj s njim o svemu šta te zanima!
 
a znan al slabo ga vozi, ne bi mu bas voli pitat đir al on je isto vise za 2t pricali smo vec jednon prilikon, uz to ktm exc je dosta skuplji
a i tu pitan da mi jos ljudi rece koji imaju ili su imali hondu crf 450 i 250 da podijele svoja iskustva
 
Nadji neki DRZ 400.

Sa motocross motorima se neces usrecit jer to nije motor za svaki dan a trazi ulaganja I servise svako 10h
 
Branko-ST said:
Nadji neki DRZ 400.

Sa motocross motorima se neces usrecit jer to nije motor za svaki dan a trazi ulaganja I servise svako 10h

Samo sto ih je malo..

Trebat ce prosiriti izbor
 
Bolje I Yamaha XT660R-X nego motocross da ga vozis oko kuce
 
luka_smc said:
a znan al slabo ga vozi, ne bi mu bas voli pitat đir al on je isto vise za 2t pricali smo vec jednon prilikon, uz to ktm exc je dosta skuplji
a i tu pitan da mi jos ljudi rece koji imaju ili su imali hondu crf 450 i 250 da podijele svoja iskustva

Sve zavisi koliko novaca si spreman potrošit, koliko poznaješ mehaniku tako da sam možeš otklonit neki kvar i šta si do sad vozia.
Jer evo jedan banalan primjer, meni je rođak po Stivanskoj općini vozia Hondu crf 450, nije ima niti ključ od svičice jer je sumnja da mu ona ne valja zbog nemogućnosti paljenja motora kad bi se ugrija.
 
gleda san drz 400, nema ih, pojavi se jedan na braču al kako su mi ljudi rekli covik ga je potrosi, a u mistu ima isto jedan odlican ali reka vlasnik da ga nece prodavat
nisan ni misli a tin motoron svaki dan, nego kad mi dode da seden i oden se vozit po gori, za po putu iman skuter i planiran drugi motor kuppit, pa iz tog razloga za hondu bi da oko 3 iljade eura, gore dole 300 eura, sve zavisi kakav motor bude, al nebi dava vise jer nije motor za registraciju
mehaniku poznajen, iman prakticki i svoju malu radionu, prijateljima napravljan motore a i uz to iman covika sa kojima san dosta tega nauci a on je u tome vec 30 godina tako da mi to nije problem
a xt mi je tezak, a i nebi yamahu
 
Momče vrtiš priču, kupi ti šta tebi paše a taj šta je 30 godina u tome nek ti ga sredi ako ti nije po guštu.
 
Kupi šta želiš, jer očito je da si zapea za određeni model, prvo pišeš da KTM ti je previše jer si neiskusan a crf 450 je puno "opasniji" motor od tog KTM-a, XT-a ne bi jer ti je težak a KTM je perce, DRZ bi kupia ali taj iz mista ga ne prodaje, a reci ti meni koliko crf-ova imaš u mistu pa da možeš birat ili bi kupia takav motor recimo iz Bjelovara?
Lipo odabereš Hondicu koja ti paše kupiš, kreneš vozit, servisirat i jebe ti se, jer sve šta ti se predloži nisi baš zainteresiran za savjete.
 
Ja bas ne kontam jel to za enduro il za cross trebas nakraju

Il za cestu

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk

 
Uzmi DT 125 dvi mitas skrati prijenos i peglaj (y)
Ako ti se to sve skupa svidi onda ces si kupit nešto bolje a do tad ti je dovoljan DT (y)
 
ktm i xt ne zelin, DRZ san pita za prodat jer je tu ali ne zeli tako da iden dalje
motor mi je za enduro prvenstveno zato i kupujen bez registracije, za supermoto gume san pita kao mogucnost samo, znaci motor bi vozi ako i to jedan put tjedno
u mistu nema nijedan, ima ktm exc 250 2t i beta 300 2t, a ja iskljucivo zelin hondu, zat osan pita koji od ova 3 modela, jedino znan dda je cr dosta teze nac ma da ima jedan na bracu iako ne znan u kojen je stanju
 
U facebook grupi "Prodajem-kupujem Dubrovačko......" imaš jedan cr 250. Ne znam ništa o motoru, samo prenosim...
 
Onda lipo kupi crf 250 L, imaš motor sa svitlom, registracijom, papirima i nemaš straha da će te Marasović, Zlatko i ostala ekipa policajaca vatat i nabivat ti kazne, oduzimat motor.
Ovu xr600r navrneš na supermoto i uživaš, regularan si, nemaš isforsirane motore koji non stop traže ulaganja i to je to.