Honda Crm 125 Rc ventil i servo motorić

lord_suki

New member
Pozdrav ekipa evo ovako imam par pitanja i nejasnoća u vezi RC ventila pa trebam vašu pomoć u vezi toga .
Vidio sam da ima nekih sličnih postova na ovu temu ali nisam našao odgovor tamo a i postovi su dosta stari.
Uglavnom. ovako stvari stoje. Imam hondu crm 125 sa r ventilom (prvi put) i problem je sljedeći ... RC ventil mi se čudno ponaša ako dodam puni gas u 1. brzini otvori ga al sa par sekundi zakašnjenja. u 2 brzini isto tako... e kada sam u 3 brzini moram postepeno gas dodavati i kada dodje do granice da ga otvori ... kao da hoće neće. Tada mu dam samo malo kvačila možda kapak 5% da "probije" te okretaje i onda ode kao lud. Sad vas pitam dali je to do motorića ili do onog CDI-a sta kontrolira motorić (sajle su namješteno točno kako treba).
P.S još jedno pitanje ako bih stavljao jedno od to dvoje sa honde nsr, jel paše svaka godina na svaku (od 1990-1999) ili mora biti točno ta godina.
Hvala na svakoj pomoći i sorry na dugom postu.
:D
 
Ja sam na Dt-ejki sa otvaranjem ventila imao problema kad je akumulator lagano postal banana. Tako je npr. sa upaljenim svijetlima nekad otvoril, a vise put ni, a sa ugasenim svijetlima(manje opterecenje na elektro sustav) je uredno otvaral. Tak da mozda je akumulator 😁?
 
  • Like
Reactions: lord_suki
Ja sam na Dt-ejki sa otvaranjem ventila imao problema kad je akumulator lagano postal banana. Tako je npr. sa upaljenim svijetlima nekad otvoril, a vise put ni, a sa ugasenim svijetlima(manje opterecenje na elektro sustav) je uredno otvaral. Tak da mozda je akumulator 😁?
hvala pajdo probat cu i to pa cemo vidjeti