HONDA CROSSTURER

IVO K said:
Pozz, razmisljam o kupovini, 2013g ocuv, ima li iskustva,thnx

Provijeri da je bio na servisima i možda felge - "špice", da nije koja pukla ili možda nije dobro pritegnuta. To ti je u primejru da je bilo grubog skakanja preko rubnika (off road sumnajm da je iko vozio  :mrgreen:)

 
Odličan motor, ja ga vidim kao next motor u mom životu.
Imam jednu stranku tu je čak na forumu, stavio je dobru dodatnu opremu čak i Akrapovića da se pošteno čuje, onda neznam šta mu se desilo pa je vratio db killer, sada ubiti ima serijski zvuk, da sam znao da to želi napravio bi mu naljepnicu Akrapović i stavio na original škarik :D

Sad mu radi kao buba  :LOL: a sa otvorenim akrapom kao neki GT3  :mrgreen:
 
Dct ili klasika.....negdje sam čitao da im je slaba karika mislim općenito i na vfr onaj kotačić za podešavanje stražnjeg amortizera....kažu da se skupi na tom sitnog pijeska ili ne daj bože kakav mali kamenčić pa da onda se zaglavi....možda je tmax s tim bolje upoznat...možda pucam u prazno
 
Stealth51000 said:
Odličan motor, ja ga vidim kao next motor u mom životu.
Imam jednu stranku tu je čak na forumu, stavio je dobru dodatnu opremu čak i Akrapovića da se pošteno čuje, onda neznam šta mu se desilo pa je vratio db killer, sada ubiti ima serijski zvuk, da sam znao da to želi napravio bi mu naljepnicu Akrapović i stavio na original škarik :D

Sad mu radi kao buba  :LOL: a sa otvorenim akrapom kao neki GT3  :mrgreen:

...mislim, odnosno znam da se već duže vrijeme vozi bez db killera... :jesus:
 
Ja sam se odusevio, u subotu napravio djir od 20-ak kilometara. Meni je malo visoka, za tezinu bi se snasao da je niza i malo mi je dugacko od sjedista do rucki upravljaca.
 
corluka said:
Dct ili klasika.....negdje sam čitao da im je slaba karika mislim općenito i na vfr onaj kotačić za podešavanje stražnjeg amortizera....kažu da se skupi na tom sitnog pijeska ili ne daj bože kakav mali kamenčić pa da onda se zaglavi....možda je tmax s tim bolje upoznat...možda pucam u prazno

E da to sam zaboravio, ali ne događa se to na svim modelima  :misli:
Ima nekde na netu kako se skine taj "kotačič" i onda se može obrisat ta prašina i nesnaga koja se skuplja pozadi.
 
To sam i mislio.....ti više znaš o tome...
E sad kako vidim da je već otvoren post o tom motoru i naravno zaslužuje imat temu....pa bi molio one koji ga imaju,ili su imali ili ga žele.....da se stavi par slikica da se tema oživi. .. (y)
 
corluka said:
To sam i mislio.....ti više znaš o tome...
E sad kako vidim da je već otvoren post o tom motoru i naravno zaslužuje imat temu....pa bi molio one koji ga imaju,ili su imali ili ga žele.....da se stavi par slikica da se tema oživi. .. (y)

Mogu ja jednu  :mrgreen:

Nego da samo ne hvalimo; največa mana (i po mišlenju večine koristnika) je "loš" ovijes odnosno svi misle da je kao kod enduro klase motora, mada je Honda ovde uradila cestnu variantu sa 165 i 140mm hoda što je samo malo više od npr. CBF100F koju sam imao prije. Ako se ga udesi (podesiv je sprednji i zadnji amortizer) onda na cesti nema nekih zamjera a za off road motor i zbog tježine nije nabolji. Ali ljepi makadam ili poljski put može se savladat.

Ali treba je riječ da se ta težina osjeti samo kad se ga gura na mijestu ili kod guranja motora na parking mjestima ili slično. Kad je jednom u pokretu barem kod "moje" turističke vožnje tježina se ne osjeti.

Puno koristnih informacija može se nač na crossturer.com

 
Mx1xfY9.jpg

OwnlC35.jpg

yarEOMF.jpg

7pLKWK4.jpg

eS1llrB.jpg

 
  • Like
Reactions: diesel power
Malo sam se mislio.....puno je dat za novoga kod nas je sa dct mjenjacem 125.000kn.....dobar je to nema Šta ali se bojim da ne vredi toliko....jeftiniji je crosraner 800 X.....naravno ima lanac....kardan je skuplji naravno.....Šta kazete na to.....I max sped su tu negdje....ne računam konkurenciju npr yamaha mt-09 trase. ..itd itd.....nisam uzet u obzir istu klasu npr BMW......samo jeftinije i sl...po meni (y)
 
corluka said:
Malo sam se mislio.....puno je dat za novoga kod nas je sa dct mjenjacem 125.000kn.....dobar je to nema Šta ali se bojim da ne vredi toliko....jeftiniji je crosraner 800 X.....naravno ima lanac....kardan je skuplji naravno.....Šta kazete na to.....I max sped su tu negdje....ne računam konkurenciju npr yamaha mt-09 trase. ..itd itd.....nisam uzet u obzir istu klasu npr BMW......samo jeftinije i sl...po meni (y)

Šta si mislio, da uzmeš novi VFR800X umijesto rabljenog VFR1200X ?
Ili pak te zanima nešto oko VFR800X
 
Zbroji se za šta ti motor treba.
Solo ili u dvoje, prtljaga ili bez, putovanja do mora ili bitno dalje, puno grada?

... ali na kraju svi kupimo onaj koji nam se više sviđa :LOL:
 
A što nedostaje XT1200ZE SUPER TÉNÉRÉ ista klasa, kardan čak i cjena je tu negdje!?  :misli: