HONDA CROSSTURER

Evo kako sam novopečeni vlasnik CTa a od uvjek su me veselile takve stvari (nekada davno sam bio osnivač i podprijecednik Slo honda kluba) napravio sam na FBu grupu CROsstourera

KLIK

Znam da nas nema puno i da FB grupe nemaju dušu kao forum ajde da damo i tome priliku pa da imamo nešto svoje 🍻
 
Pozdrav svima nije me duze bilo ali imao sam sta i citati. Napravio sam servis na 50.000. Provjera ventila,zamjena svicica i nova rashladna tekucina. Posebni pozdrav mom frendu Maxu 2007. Evo i koja slika. Kad vidim dođe mi slabo😀😀
 

Attachments

  • AC01E037-6678-489E-9BE9-34254DF3C3E0.jpeg
    AC01E037-6678-489E-9BE9-34254DF3C3E0.jpeg
    432.6 KB · Views: 0
  • 45E4316D-1434-460B-853D-2F163E38A2F4.jpeg
    45E4316D-1434-460B-853D-2F163E38A2F4.jpeg
    453 KB · Views: 0
  • DAC54608-216C-43FF-A0E9-365DCDA8F8C4.jpeg
    DAC54608-216C-43FF-A0E9-365DCDA8F8C4.jpeg
    395.9 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Lucky78 and Max2007
Evo kako sam novopečeni vlasnik CTa a od uvjek su me veselile takve stvari (nekada davno sam bio osnivač i podprijecednik Slo honda kluba) napravio sam na FBu grupu CROsstourera

KLIK

Znam da nas nema puno i da FB grupe nemaju dušu kao forum ajde da damo i tome priliku pa da imamo nešto svoje 🍻
Dobrodosao. Evo prijavio sam se pa se mozda i jednom nademo i organiziramo.
 
  • Like
Reactions: Lucky78
Dobrodosao. Evo prijavio sam se pa se mozda i jednom nademo i organiziramo.
Ma svakako je i to u planu!!! Znam da postoje raznorazne grupe na FBu sa našim motorima a naravno i forum ali imam u planu još dodat servisne knjige u PDF obliku i svakake dokumente koji dobro dođu 😎
 
  • Like
Reactions: Jakovina
Pozdrav svima...
Da li ima netko ideju, savjet što napraviti sa prednjim oprugama?
Zadnji amortizer/opruga još može proći, ali prednji je baš loš.
Povrat nikakav, pretvrd je općenito.
Ne vozim off, naravno ali čak ni hupser ne pređe kako bi trebalo...
Znam da im ovjes/amortizeri nisu jača strana pa me zanima koji after je najbolje ugraditi?
 
Da li ima netko ideju, savjet što napraviti sa prednjim oprugama?
Zadnji amortizer/opruga još može proći, ali prednji je baš loš.
Povrat nikakav, pretvrd je općenito.
Ne vozim off, naravno ali čak ni hupser ne pređe kako bi trebalo...
Znam da im ovjes/amortizeri nisu jača strana pa me zanima koji after je najbolje ugraditi?
JA sam našao u je dnoj grupi na FB jedne postavke prednjih vilica i zadnjeg amortizera...nije slabo ali je šta je...evo ovako:

Prednje vilice:

CRNI šaraf na vilicama - zategni do maximuma (i to je to)
CHROM šaraf - zategneš dp maximuma i - ako se voziš sam nenatovaren popustiš 4 klika ,
- ako si natovaren ili u dvoje onda popustiš samo 3 klika

Zadnji amortizer:

CRNI veliki šaraf - zategneš do maximuma i - ako si sam popustiš 7 klikova
- ako ste u dvoje popustiš samo 6 klikova
- ako ste u dvoje i prtljaga popustiš samo 3 klika

Nadam se da če pomoč stogod je meni recimo je dosta pomoglo ali još uvjek razmišljam o zadnjem Gubelliniju (čovjek koji je bio inžinjer na japanskoj showi) a ispred neku malo tvrđu varijantu federa🍻
 
Ja sam na svog stavija hyperpro progresicne opruge i silkoline 15w ulje! Tvrdoca 4 prstena van i dva klika od maksima (zatvoreno) To je poboljsalo rad pridnje vilice ali nije perfektno!
Tu bi za idealno rjesenje trebalo stavit novi catrige! Mozda Adreani!!
 
Ja sam na svog stavija hyperpro progresicne opruge i silkoline 15w ulje! Tvrdoca 4 prstena van i dva klika od maksima (zatvoreno) To je poboljsalo rad pridnje vilice ali nije perfektno!
Tu bi za idealno rjesenje trebalo stavit novi catrige! Mozda Adreani!!
Hvala na odgovoru. Adreani bi bio najbolje riješenje, čini mi se ali košta 700€ cca. Pitao sam ove u Hyperpro, vele da njihove opruge daju poboljšanje za 50% cca....
 
Linearne opruge koje su u skladu s težinom. Nije bezveze da i ti aftermarket cartridge dolaze s linearnim oprugama.
 
Uradite kao švabo na africi

 
  • Like
Reactions: Švabo