HONDA CROSSTURER

DuroDu said:
Ako ti nebude teško objavi, da zanam prenjet frendu točnu informaciju iz prve ruke.
Mogu mislit ala jedva ćekaš se iskrcat i naguštat se na novoj makinji.

Evo da se javim sa malim zakasnjenjem. Obavio sam kompletnu registraciju i uvoz. Napomena da sam sve radio preko UO Registra da si ustedim vrijeme.
Prvi dan sam sa motorom otisao na homologaciju na tehnicki pregled. To je kostalo 460 kn. Potom na carinu da pregledaju motor. Nisu nista gledali osim kilometraze i tocne oznake motora. Sljedeci dan su izdali rijesenje po kojem su procijenili motor na 73.000 kn, sto je i manje od trzisne vrijednosti s obzirom na opremeljenost motora. po tome sam platio 10,5 % od vrijednosti motora ili 7,700 kn. Da nisam imao racun tj. da je  motor od privatne osobe trebalo bi platiti jos 5 % na ime prijepisa. i da ne zaboravim prije svega sam izvadio potvrdu proizvodaca u Honda Routingu i to sam platio 300 kn. I to je to, nakon toga redovni tehnicki, registracija, osiguranje itd.. zadovoljan sam sa svime jer me sve skupa kostalo 11.000 eura sa registracijom ukljucujuci i prijevoz iz Poljske (Schenker d.o.o, 220 eura, cca 1500 km, pet dana u transportu). Slobodno se javi ako ti treba jos informacija.
 
Momci jel neko slučajno traži tankring za torbe SW Motech i stražnju ploču za Givi kufere?  Imam za prodat.

Tankring QUICK-LOCK:
46562-0.jpg


Ploča Givi:
SRA1110.jpg
 
Pozdrav.

Bio sam obecao malo bolje slike motora pa eto.. Nabacio sam koji dodatak na motor dok su ove kise padale. Ovaj dan je valjda bio jedini suncani dan u mojih pet tjedana doma.
Uglavnom, zasada sam prezadovoljan sa odabirom, jos cekam jedan pravi gir od 500-600 km po danu da vidim jeli to to.
Pozdrav svima u dobru sezonu koja je pred nama.
 
Jan81 said:
Evo da se javim sa malim zakasnjenjem. Obavio sam kompletnu registraciju i uvoz. Napomena da sam sve radio preko UO Registra da si ustedim vrijeme.
Prvi dan sam sa motorom otisao na homologaciju na tehnicki pregled. To je kostalo 460 kn. Potom na carinu da pregledaju motor. Nisu nista gledali osim kilometraze i tocne oznake motora. Sljedeci dan su izdali rijesenje po kojem su procijenili motor na 73.000 kn, sto je i manje od trzisne vrijednosti s obzirom na opremeljenost motora. po tome sam platio 10,5 % od vrijednosti motora ili 7,700 kn. Da nisam imao racun tj. da je  motor od privatne osobe trebalo bi platiti jos 5 % na ime prijepisa. i da ne zaboravim prije svega sam izvadio potvrdu proizvodaca u Honda Routingu i to sam platio 300 kn. I to je to, nakon toga redovni tehnicki, registracija, osiguranje itd.. zadovoljan sam sa svime jer me sve skupa kostalo 11.000 eura sa registracijom ukljucujuci i prijevoz iz Poljske (Schenker d.o.o, 220 eura, cca 1500 km, pet dana u transportu). Slobodno se javi ako ti treba jos informacija.

Hvala
 
Jan81...da li je moguće da smo se mi danas vidjeli na Šporovoj Jami nešto iza 19 sati...na kružnom toku :misli:
 
thule_5689 said:
Jan81...da li je moguće da smo se mi danas vidjeli na Šporovoj Jami nešto iza 19 sati...na kružnom toku :misli:

Jesmo, da. Znao sam da si to ti. Pomislio sam krenuti za tobom da se upoznao ali sam odustao u zadnji tren. Cuo sam da si vec zamijenio kardan. Ja cu to rijesiti iduci tjedan.
 
Malo sam i ja zastao dolje na raskrsnici i čekao da li ćeš se zavrtiti na kružnom...malo sam žurio doma, a inače stanujem na par sto metara od tamo gdje smo se vidjeli...bit će prilike.

Da, zamijenio sam kardan, koji je i bio neispravan po Hondinim kriterijima...              ...hvala Luka (y)
 
thule_5689 said:
Malo sam i ja zastao dolje na raskrsnici i čekao da li ćeš se zavrtiti na kružnom...malo sam žurio doma, a inače stanujem na par sto metara od tamo gdje smo se vidjeli...bit će prilike.

Da, zamijenio sam kardan, koji je i bio neispravan po Hondinim kriterijima...              ...hvala Luka (y)


Molim gdin. Tuhtan,


Bio je i Jan danas, njemu isto radim na tome da preskočimo onu bespotrebnu fazu  :mrgreen:
 
thule_5689 said:
Malo sam i ja zastao dolje na raskrsnici i čekao da li ćeš se zavrtiti na kružnom...malo sam žurio doma, a inače stanujem na par sto metara od tamo gdje smo se vidjeli...bit će prilike.

Da, zamijenio sam kardan, koji je i bio neispravan po Hondinim kriterijima...              ...hvala Luka (y)
Stealth51000 said:
Molim gdin. Tuhtan,


Bio je i Jan danas, njemu isto radim na tome da preskočimo onu bespotrebnu fazu  :mrgreen:

Znači, dostupan je novi kardan sa ispravljenom greškom ili je namontirano privremeno rješenje?  :misli:
 
marac_zg said:
Znači, dostupan je novi kardan sa ispravljenom greškom ili je namontirano privremeno rješenje?  :misli:



Za sada definitivnu izmjenu rekli bi kardani sa ispravljenom greškom dobivaju samo oni koji su se pokazali neispravni (nakon testiranja), potrebno je odraditi kontrolu...
Kroz vrijeme će se izmijeniti na svima, bez obzira... kad se pojavi dovoljna količina NOVIH kardana svima će se odraditi izmjena, za sada dolaze bez pravila, tjedan do mjesec...
Naručim pa čekam...
Ako motor radi/vozi normalno, ne javljaju se nikakve vibracije ili slično, nema panike...
 
Stealth51000 said:
Za sada definitivnu izmjenu rekli bi kardani sa ispravljenom greškom dobivaju samo oni koji su se pokazali neispravni (nakon testiranja), potrebno je odraditi kontrolu...
Kroz vrijeme će se izmijeniti na svima, bez obzira... kad se pojavi dovoljna količina NOVIH kardana svima će se odraditi izmjena, za sada dolaze bez pravila, tjedan do mjesec...
Naručim pa čekam...
Ako motor radi/vozi normalno, ne javljaju se nikakve vibracije ili slično, nema panike...

Malo je to loše Honda izhendlala, zar nije bilo rečeno da će novi kardani doći krajem ožujka?

 
Biće da je do rutinga.
Žalosno je da je uvoznik honde tako loš da mu jedan joke i yamaha mogu očitat bukvicu dok trču krugove oko njega.
 
marac_zg said:
Malo je to loše Honda izhendlala, zar nije bilo rečeno da će novi kardani doći krajem ožujka?

Bilo je rečeno da u ožujku počinju stizati kardani za izmjenu i da će se prvo mijenjati oni kardani koji ne prođu prvu fazu kontrole, a u konačnici i svi ostali...Stealth, ispravi me ako griješim...

...moj je bio neispravan, a ništa se u vožnji nije osjetilo...
 
thule_5689 said:
Bilo je rečeno da u ožujku počinju stizati kardani za izmjenu i da će se prvo mijenjati oni kardani koji ne prođu prvu fazu kontrole, a u konačnici i svi ostali...Stealth, ispravi me ako griješim...

...moj je bio neispravan, a ništa se u vožnji nije osjetilo...


Upravo tako...
 
lesli eldridž said:
Biće da je do rutinga.
Žalosno je da je uvoznik honde tako loš da mu jedan joke i yamaha mogu očitat bukvicu dok trču krugove oko njega.

I tako ti ces to rec na kavi sa pet bikera i oni drugih pet, a bacas ljagu bezveve na nekoga tko konkretno u ovom slucaju nije niti kriv niti duzan...

Zato je Ruting najduzi privatni uvoznik neke marke dok drugi trce krugove oko njega...
 
Stealth51000 said:
Zato je Ruting najduzi privatni uvoznik neke marke dok drugi trce krugove oko njega...
Samo ću još napisat da je ruting sramota od firme.
I da niste u stanju niti napravit krug oko vlastitog kupca, a kamo li oko čega drugog.
Jedino zbog čega ste još na tržištu je bolest - honditis, ali u rutingu rade cjepivo pa je bolest sve rjeđa.
 
lesli eldridž said:
Samo ću još napisat da je ruting sramota od firme.
I da niste u stanju niti napravit krug oko vlastitog kupca, a kamo li oko čega drugog.
Jedino zbog čega ste još na tržištu je bolest - honditis, ali u rutingu rade cjepivo pa je bolest sve rjeđa.

U ovoj priči sa kardanima Ruting nema nikakve veze, servisnu informaciju je gdin. Tuhtan imao na uvid i vidio je da je procedura takva, tu servisnu informaciju nismo napisali niti ja niti itko drugi, znači radi se o Hondinom dokumentu. Drago mi je da ju je on imao prilike vidjet o čemu se radi, kao i o specijalnom alatu za ispitivanje ispravnosti kardana. Tako da on sam može posvjedočiti o tome.
Jasno je specificirano sve. Tako da tu zaključak o nekom muljanu Rutinga je gotov.

O tome da je sramota od firme bez nekog valjanog argumenta nemam komentara.
O krugu oko kupaca mogu posvjedočiti barem u Rijeci mnoge stranke koje su zadovoljne, za Zagreb i ostale kako sam rekao sto puta ne mogu komentirati.
Isto tako sam svjestan da postoje neke nezadovoljne stranke, ali isto tako znam da u zadnje tri godine što radim tamo su se stvari pomakle na bolje po nekim pitanjima.
O bolesti Honditisu i tom zadnjem komentaru vidljiva je samo ogorčenost sa tvoje strane. Voziti Hondu ili ne je stvar izbora vlastitog, to nitko ne nameće ikome.
Ja sam radio u tri servisa i tri marke, vozim dva Honda automobila i motor, to dovoljno govori o tome, majci sam kupio vozilo drugog brenda i veselim se što ove godine izlazi iz Leasinga da ga se istog trena riješim.
Ako te toliko raspizdilo neko loše iskustvo sa Rutingom budi slobodan mi poslat Pm, možda mogu napraviti nešto da ispraviš mišljenje o svemu tome...
 
Ima mnogih sa lošim iskustvom sa Rutingom. Nitko ne spominje Hondu kao loš brand nego Ruting kao firmu u kojoj mi se čini da se stvari rade preko one stvari. Uostalom to ti dokazuju recimo Vfr i koji su vam stajali od 2007. god. Da ste pravi trgovci već bi ih odavno utopili. Kad god sam došao u salon osjećao sam se totalno blesavo. Po 20 min nitko da te ništa pita. Jedan ili dva trgovca kao nešto važno rade na kompu niti glavu nisu podigli. A koliko su neinformirani oko motora i nekih osnovnih informacija strašno.  Da ste imalo imali sluha za kupca mogli ste mi do sada prodati bar dva motora.  2009. Vfr 800 a 2014. Crosstourera. 2010. god. isto tako htio sam kupiti Akord. Doslovce sam morao moliti trgovca dali mu se mogu obratiti, a razgovori o popustima nisu ni postojali. I tako sam ja otišao u salon Mazde i kupio novu šesticu i dobio popisz 30.000 kn. A priče o tome da se cijena motora koji dvije godine stoji u salonu nemože spustiti jer je na motor plaćena trošarina po ulaznoj cijeni, možete prodavati u dječijem vrtiću. Uglavnom dok je Ruting uvoznik Honde ili dok ne shvatite da živite od kupaca a ne kupci od Rutinga meni a i mnogima sličnim potencijalnim kupcima nećete prodati ništa. Žalosno :palacdolje:
 
U dva navrata sam bio sa lovom na racunu i odlukom da cu kupiti Hondu u ZG salonu
i oba puta su trgovci uspjeli napraviti da se okrenem na peti i istog dana kupim suzuki

:shock:
 
Das Auto od automobila, Krampasaki od motora su uvijek bile prave prilike za trapulanje s preprodajama... (y)

...odspamajte u vaše teme... :jesus: