HONDA CROSSTURER

Jako, jako puno...i to onih, u razvoj kojih ne mora ništa ulagati, i gdje ih ne jebu EU norme i potrebe izbirljivih hrvatskih bikera, i tržište poput manjeg haustora u dalekoistočnim zemljama... :jesus:
 
Evo jednog slovenske hitne, šta im tek ti dečki rade
 
AnteK said:
I koji su prodajni rezultati? Koliko uopće Honda proda motocikala godišnje?

Ne pratim, ali Crosstourerom se i nisu usrećili.

U EU skoro da je Multistrada češća na cesti :misli:
 
thule_5689 said:
Jako, jako puno...i to onih, u razvoj kojih ne mora ništa ulagati, i gdje ih ne jebu EU norme i potrebe izbirljivih hrvatskih bikera, i tržište poput manjeg haustora u dalekoistočnim zemljama... :jesus:

Pa zato i pitam, znam ja da oni puno prodaju,
 
Super Jura said:
...........................
Honda uvijek gura neku svoju filozofiju, kao da im je preko q osluhnuti tržište.
Kao da ih boli za prodajne rezultate :misli:

Tu se sasvim slažemo


Super Jura said:
Ne pratim, ali Crosstourerom se i nisu usrećili.
.......................

Mislim da možemo reč da Crosstourer spada u grupu eksota tako je rijedak na cestama  :mrgreen:
U ITA mislim da se proda nekih 200 na mijesec, ako uzmemo u obzir da se proda cca 1600 GS-a onda možemo zaključit kako je uspiješan ....
Mislim da se samo Stelvio proda u manjim brojevima (u toj klasi).

Sa druge strane da Honda proda puno motocikala ali na drugim trgovima i segmentu koji za EU nije tako zanimljiv. Kod nas kaže zastupnik da so mnogo puta razočarani nad "mišlenjem" tvrtke. Tako se sada događa sa novom AF koji su podigli cijenu na ravan da neče biti "zanimljiva" .

zato kažem da bi sa malim modifikacijama Honda mogla napravit Crosstourera više interesantnog

Evo pronašao ovde na forumu (za ITA):
« Odgovori #2456 : 06. Listopad 2015, 20:20:13 »

Pos.  Marca  Modello  Segmento  Tot. Gen-Sett 2015

1  BMW  R 1200 GS  Enduro  2.772
2  YAMAHA  MT-09 TRACER  Naked  2.451

6  BMW  R 1200 GS ADVENTURE  Enduro  1.762
7  DUCATI  MULTISTRADA 1200  Turismo  1.343

12  TRIUMPH  TIGER 800  Enduro  690

15  KAWASAKI  VERSYS 650  Enduro  637
16  SUZUKI  DL 1000 V-STROM  Enduro  586
17  HONDA  CROSSRUNNER  Turismo  564

25  BMW  F 800 GS  Enduro  504

31  YAMAHA  XT 1200 Z  Enduro  422

33  BMW  S 1000 XR  Enduro  401
34  BMW  F 700 GS  Enduro  393

36  SUZUKI  DL 650 XT V-STROM  Enduro  373
37  SUZUKI  DL 650 V-STROM  Enduro  345

40  KAWASAKI  VERSYS 1000  Enduro  322

43  HONDA  CROSSTOURER  Turismo  310

50  KTM  1290 SUPER ADVENTURE  Enduro  259
51  KTM  1190 ADVENTURE  Enduro  257

63  KTM  1050 ADVENTURE  Enduro  199

87  TRIUMPH  TIGER 1200 EXPLORER  Turismo  155


 
Po ovoj tvojoj statistici se baš i neda zaključiti da je jedino MG Stelvio manje prodavani tourer, ipak su tu i KTM, Triumph, a i više od polovice ovih drugih iz tablice nebi trebali spadati u ciljanu grupu motora, tako da osim pomodnog BMW-a i Multistrade se po prodajnim rezultatima Honda nema čega sramiti, dapače, mene je pozitivno iznenadila...
 
Sve naopačke, GS - motor za narodne mase, Crosstourer - egzotika :shock: :mrgreen:

A Tiger Explorer najteža egzotika :eek:hne:
 
Tmax said:
Nova boja in ručno nastavljiv vizir za 2016 godinu. Mogli su uradit nešto više da se približe konkurenciji  :(

http://www.moto.it/news/honda-vfr1200x-crosstourer-e-travel-edition-2016.html

honda-crosstourer-2016.jpg

Zaboravih komentirati, zakon kombinacija boja.  (y)

Tmax said:
Tu se sasvim slažemo


Mislim da možemo reč da Crosstourer spada u grupu eksota tako je rijedak na cestama  :mrgreen:
U ITA mislim da se proda nekih 200 na mijesec, ako uzmemo u obzir da se proda cca 1600 GS-a onda možemo zaključit kako je uspiješan ....
Mislim da se samo Stelvio proda u manjim brojevima (u toj klasi).

Sa druge strane da Honda proda puno motocikala ali na drugim trgovima i segmentu koji za EU nije tako zanimljiv. Kod nas kaže zastupnik da so mnogo puta razočarani nad "mišlenjem" tvrtke. Tako se sada događa sa novom AF koji su podigli cijenu na ravan da neče biti "zanimljiva" .

zato kažem da bi sa malim modifikacijama Honda mogla napravit Crosstourera više interesantnog

Mislim da u prodaji GS-a ima ulogu i činjenica da imaju velika udruženja vozača BMW-a, koja pak imaju podršku samog BMW-a, ako se ne varam.  Ne sjećam se kada sam vani vidio nekog solo na BMW-u, uvijek u grupama, a neke su znale biti i po 20-ak motora.

Malo me čudi da u Hondi ne povuku isti potez kao i BMW i Harley i ne počnu organizirati klubove vlasnika Honde.
Negdje sam pročitao da je taj potez praktički spasio Harley.

To mi se čini kao ful dobra marketinška shema, a i dosta ljudi voli imati društvo za putovanja i vožnje. Nisu svi oduvijek u tim vodama niti svi imaju frendove s kojima bi mogli dijeliti taj gušt, a takva udruženja im pružaju upravo to. A nakon toga i neke prednosti financijskog predznaka.  :mrgreen:


A postoji i ona mogućnost da su u Hondi zadovoljni rezultatima pa ih boli briga za takve stvari.  :mrgreen:
 
@thule_5689 vidio tebe (i još 3 motora u grupi, vozio si prvi) i tvog crosstourera juče na magistrali.
Mi bili u bijelom kombiju za jednim šleperom na relaciji Senj - Crikvenica.
Ima dobar zvuk taj akrapovič  :mrgreen:
 
(y)  ....istina, za natrag prema Rijeci, iza 14,30...bili u Sv. Jurju na cugi...sve pet, za ovo doba godine... (y)
 
Evo da se i ja prikljucim temi. Nekidan kupio polovni Crosstourer 2013. god. Jos ga nisam stigao ni uvesti i registrirati. Napravio sam s njim prije 50-tak km i mislim da cu biti prezadovoljan. Akrapovic je narucen  (y), jos malo nekih dodataka prije ljeta pa na put. Nisam imao bolju sliku trenutno kod sebe posto nisam u RH, tako da upoznajte moju zenu i kcer na morotu. Sretan bozic i sve najbolje forumasima.
 
Puno sretni km želim. ....Šta si kupio od poznatog,privatne osobe ili preko neke kuće. ...ak nije problem možeš napisat cijenu i km....ja se nešto dvoumim. ...može i pm....Sretan Božić. .. (y)
 
corluka said:
Puno sretni km želim. ....Šta si kupio od poznatog,privatne osobe ili preko neke kuće. ...ak nije problem možeš napisat cijenu i km....ja se nešto dvoumim. ...može i pm....Sretan Božić. .. (y)

Kupio sam ga od prijatelja iz Poljske. Ali smo to tako rijesili da ga je on prodao ducanu a ja od ducana. Tako ce me unos ispasti minimalno tj. nekih 7.700 kn. (znati cu tocno kad obavim registraciju). Motor je 5 mj. 2013. jos je 5 mj. pod garancijom. 25.000 km i ful oprema, svi koferi, aftermarket grijani sic, tank torba, crash bar itd.. Ispao me do sad sa prijevozom iz Poljske 9.500 eura. Racunam da ce me sa registracijom kostati cca 11.000 eura. Mislim da sam dobro prosao s obzirom cijenu novoga i opremu na njemu.
 
thule_5689 said:
Sretno...kolega. Iz Rijeke si, vidim, nadam se da ćemo se sretati po cesti... (y)

Sigurno. Rijeka je mala a Crosstourera bas i nema na Rijeckim cestama.  (y)
 
Jan81 said:
Sigurno. Rijeka je mala a Crosstourera bas i nema na Rijeckim cestama.  (y)

Zaboravih te pitati, jel tvoj DCT ili obican, i ako je, kakvo ti je iskustvo sa tom verzijom?