HONDA CROSSTURER

Pinta 001 JA said:
Tmax kako ti uspjeva sačuvati motor tako čistim a voziš se u takvim uvjetima? Kad ja odem na zimski đir vratim se sav prljav, a ti uspiješ zaprljati samo gume  :misli: Jel to bio đir samo po kvartu ili negdje dalje? Ako ima neka caka podjeli ju sa nama jer ja sam jedan od rijetkih ovdje na forumu koji ne peru i ne lickaju motor (nije da mi je to na čast, više mi je minus al jbg takav sam malo ljen po tom pitanju) svako malo. Zato me zanima kako ti uspjeva da ti je motor tako čist na zimskom điru po snijegu  :misli:

A možda samo imaš sreće i nema nikakove tajne  :misli:

Trebao sam več prije reči, to nisu slike mog motora  :mrgreen:
Ni ja "previše" ne čistim motor, operem sa vodom i obrišem, samo kad je kraj sezone onda se malo više posvetim "sitnicama".
Ovo je slika mog  :wink:
 
Tmax said:
Trebao sam več prije reči, to nisu slike mog motora  :mrgreen:
Ni ja "previše" ne čistim motor, operem sa vodom i obrišem, samo kad je kraj sezone onda se malo više posvetim "sitnicama".
Ovo je slika mog  :wink:

Dva pitanja:
1) koje su ti gume to gore, kako si zadovoljan?
2) koju to tank-torbu imaš?

Ustvari, tri su pitanja.  :mrgreen:
 
marac_zg said:
Dva pitanja:
1) koje su ti gume to gore, kako si zadovoljan?
2) koju to tank-torbu imaš?

Ustvari, tri su pitanja.  :mrgreen:

Ovde su gume Pirelli Scorpio Trail I (E) specifikacija. Bile su prva ugradnja na motoru, sa njima sam bio zadovoljan, možda na mokrome nisu bile najbolje ali za mene O.K. Onda sam stavio Dunlop TR91, isto dobra guma ali se na 2/3 profila nekako nejednakomerno trošila - pravila rubove (mislim da sam u temi za gume nekde stavio sliku i postavio pitanje g @bimbi). Sa Dunlopom sam uradio cca 2000km manje nego sa Scorpion Trailom. Sad sam natrag na Pirelliju Scorpion Trail II (i @bimba ga je preporučio) i sa gumom sam jako zadovoljan (i kod kiše).
Imaš i ovde preporuke od Motorrad novinara iz 2013 godine:
http://www.motorradonline.de/motorradreifen/reifenempfehlungen-fuer-honda-crosstourer/445060
Tank torbe koje upotrebljavam su od firme SW-MOTECH. Imam dvije ova mala je model Trip QL ali mislim da je nema više, nego imaš model Daypack i Micro. Veliku imam model GS (16-22L). I sistem quick lock (ring na rezervoaru) pričvrščavanja.



 
Tmax said:
Ovde su gume Pirelli Scorpio Trail I (E) specifikacija. Bile su prva ugradnja na motoru, sa njima sam bio zadovoljan, možda na mokrome nisu bile najbolje ali za mene O.K. Onda sam stavio Dunlop TR91, isto dobra guma ali se na 2/3 profila nekako nejednakomerno trošila - pravila rubove (mislim da sam u temi za gume nekde stavio sliku i postavio pitanje g @bimbi). Sa Dunlopom sam uradio cca 2000km manje nego sa Scorpion Trailom. Sad sam natrag na Pirelliju Scorpion Trail II (i @bimba ga je preporučio) i sa gumom sam jako zadovoljan (i kod kiše).
Imaš i ovde preporuke od Motorrad novinara iz 2013 godine:
http://www.motorradonline.de/motorradreifen/reifenempfehlungen-fuer-honda-crosstourer/445060
Tank torbe koje upotrebljavam su od firme SW-MOTECH. Imam dvije ova mala je model Trip QL ali mislim da je nema više, nego imaš model Daypack i Micro. Veliku imam model GS (16-22L). I sistem quick lock (ring na rezervoaru) pričvrščavanja.

Thx.  (y)
Ma, vrijeme mi je za nove gume pa razmišljam koje upiknuti.
Trenutno su mi gore Michelin Pilot Road 3, i mogu reći da sam zadovoljan.
A vodeći se prema testu kojeg si spomenuo prije njih sam ima Metzeler Tourance Next. U odnosu na tvorničke Bridgestonke ove su bile preporod, ali Michelinke su mi ipak nekako bolje sjele. I zbog toga su mi sad njihove nasljednice Michelin Pilot Road 4 Trail u igri.
Koliko si napravio sa Scorpion Trail I? I kakva je procjena za Scorpion Trail II? Kod guma mi je bitna i dugotrajnost, ne da mi se svakih 3000 km mijenjati gume.  :mrgreen:

A tu tank torbu SW Motech GS sa quicklockom baš pikiram.  :mrgreen:  Na zadnjem putovanju mi je lagano dojadilo stalno skidanje pa namještanje magneta i vezanje one trake oko volana.  :LOL:
Ako imaš koju fotku sa tom torbom na tanku za staviti, da vidim kako to zgleda na motoru, bio bih ti zahvalan.  (y)
 
Tmax said:
Trebao sam več prije reči, to nisu slike mog motora  :mrgreen:
Ni ja "previše" ne čistim motor, operem sa vodom i obrišem, samo kad je kraj sezone onda se malo više posvetim "sitnicama".
Ovo je slika mog  :wink:


Uf, a ja se ponadao da postoji neki magic. Volim da mi je motor čist, a nisam baš od pranja pa sam eto priupitao ima li kakva caka da se nešto nanese pa se ne lovi toliko prljavštine. Naime nisam siguran da bi i to nešto često koristio, ali s vremena na vrijeme kad ga operem da je malo duže čist ne bih se bunio. No ipak mislim da bi se trebao prestati voziti po ljigavim uvjetima za tako nešto, a to ne bih mogao jer me Vrag u meni stalno tjera na cestu.

Ipak, hvala na odgovoru.

Pozdrav za ovaj puta i svima sve najbolje želim!
 
Pinta 001 JA said:
Uf, a ja se ponadao da postoji neki magic. Volim da mi je motor čist, a nisam baš od pranja pa sam eto priupitao ima li kakva caka da senešto nanese pa se ne lovi toliko prljavštine. Naime nisam siguran da bi i to nešto često koristio, ali s vremena na vrijeme kad ga operem da je malo duže čist ne bih se bunio. No ipak mislim da bi se trebao prestati voziti po ljigavim uvjetima za tako nešto, a to ne bih mogao jer me Vrag u meni stalno tjera na cestu.

Ipak, hvala na odgovoru.

Pozdrav za ovaj puta i svima sve najbolje želim!
Imas, sprejevi na bazi silikona. Em nedaju bas blatu da se zaljepi, em se necistoca lakse opere.....ZAKON!
 
Samo kratki osvrt na gume...

Prva ugradnja je bio Pirelli Scorpion Trail (E) i s njom sam bio prezadovoljan, ali mi je trajala samo 6 tkm. Nikome, pa ni Bimbi nije jasno kako/zašto ???

Metzeler Tourance next je guma koja se pokazala odlična i trajala je cca 12 tkm...

Dunlop trailsmart (naslijednica trailmaxa) koja je sad gore, do sada je prešla cca 7 tkm i trebala bi još dosta, ali je bučna za popizdit i čudi me da to nije nitko spominjao u testovima i recenzijama, a uzeo sam je kad je bila na akciji sa nekih 200/300  kn goriva na INA-i...potrošit će se, ali više neće na moj motor, iako joj je to jedina zamjerka po meni...
 
Tmax jel se radi taj P. Trail u 18/21 colnim varijantama?
 
cosmic said:
Tmax jel se radi taj P. Trail u 18/21 colnim varijantama?

http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/sheet/scorpion-trail-II#/size-range

http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/sheet/scorpion-trail#/size-range
 
marac_zg said:
Thx.  (y)
Ma, vrijeme mi je za nove gume pa razmišljam koje upiknuti.
Trenutno su mi gore Michelin Pilot Road 3, i mogu reći da sam zadovoljan.
A vodeći se prema testu kojeg si spomenuo prije njih sam ima Metzeler Tourance Next. U odnosu na tvorničke Bridgestonke ove su bile preporod, ali Michelinke su mi ipak nekako bolje sjele. I zbog toga su mi sad njihove nasljednice Michelin Pilot Road 4 Trail u igri.
Koliko si napravio sa Scorpion Trail I? I kakva je procjena za Scorpion Trail II? Kod guma mi je bitna i dugotrajnost, ne da mi se svakih 3000 km mijenjati gume.  :mrgreen:

A tu tank torbu SW Motech GS sa quicklockom baš pikiram.  :mrgreen:  Na zadnjem putovanju mi je lagano dojadilo stalno skidanje pa namještanje magneta i vezanje one trake oko volana.  :LOL:
Ako imaš koju fotku sa tom torbom na tanku za staviti, da vidim kako to zgleda na motoru, bio bih ti zahvalan.  (y)

Sa Scorpion Trailom I (E) sam uradio cca 14500km, na Scorpion Trail II imam sada cca 3000km i mislim da če bit još za nekih 9-10 tKm (ali moje vožnje).
Imaš ovde nešto o Michelinu: http://www.motorradonline.de/motorradreifen/reifen-fuer-die-gs-klasse-im-test-testkandidaten/667822?seite=6 i momci na crosstourer forumu jih "dosta" hvale.

Fotke baš nisu neke ali možda če ti malo pomoč.


cosmic said:
Tmax jel se radi taj P. Trail u 18/21 colnim varijantama?

Ako misliš u dim. za novu AT onda nema zadnje Trail II ali može se dobit Trail I (stavio je @AnteK linkove). Možda bi bilo za razmislit u Continentalu TKC 70 (ima komentar i u zgornjem linku)  :misli:  Ima za naše velike endure i za novu AT  :mrgreen:
http://www.continental-reifen.de/motorrad/tires/motorcycle-tires/off-road-enduro/tkc-70

tkc-70-image.png



Kažu da ne zaostaje puno na asfaltu ali pruža puno više na terenu, mada za pravi off road još je uvijek najbolja TKC 80 (za mene ne dolazi u obzir je ne idem na pravi teren kao ti @cosmic), možda bi bilo dobro da jo neko testira.
 
Zanimala me baš ova cestovna guma, 80/20 ajmo reći, jer ove što sada koristim u tvojim dimenzijama se ne rade u 18/21 cola.
 
Tmax said:
Sa Scorpion Trailom I (E) sam uradio cca 14500km, na Scorpion Trail II imam sada cca 3000km i mislim da če bit još za nekih 9-10 tKm (ali moje vožnje).
Imaš ovde nešto o Michelinu: http://www.motorradonline.de/motorradreifen/reifen-fuer-die-gs-klasse-im-test-testkandidaten/667822?seite=6 i momci na crosstourer forumu jih "dosta" hvale.

Fotke baš nisu neke ali možda če ti malo pomoč.

Thx na fotkama, pomogle su.  (y) 

Mislim da ću na proljeće gore ipak staviti Michelinke PR4 Trail, ne bi trebale biti gore od PR3. 

A zanima me koliko ćeš napraviti na kraju sa Scorpion Trailom II. S ST I si napravio dosta kilometara, pogotovo s obzirom da su neki samo par tisuća napravili, koliko sam čitao po forumima, a i Thule je tu spomenuo da je samo 6000 km napravio.  :misli:

Recimo, razmišljao sam prije PR3 da stavim Michelin Anakee 3, ali sam na forumima nalazio stvarno različita iskustva što se tiče dugotrajnosti, neki su samo par tisuća km uspjeli napraviti, a neki pak 12, 13 tisuća, tako da sam ipak išao sa PR3.


thule_5689 said:
Samo kratki osvrt na gume...

Prva ugradnja je bio Pirelli Scorpion Trail (E) i s njom sam bio prezadovoljan, ali mi je trajala samo 6 tkm. Nikome, pa ni Bimbi nije jasno kako/zašto ???

Metzeler Tourance next je guma koja se pokazala odlična i trajala je cca 12 tkm...

Dunlop trailsmart (naslijednica trailmaxa) koja je sad gore, do sada je prešla cca 7 tkm i trebala bi još dosta, ali je bučna za popizdit i čudi me da to nije nitko spominjao u testovima i recenzijama, a uzeo sam je kad je bila na akciji sa nekih 200/300  kn goriva na INA-i...potrošit će se, ali više neće na moj motor, iako joj je to jedina zamjerka po meni...

Meni su recimo Metzelerke bile dosta bučne na nekim brzinama između 100 i 120 km.
Zato sam i prešao na Michelinke.

thule_5689 said:
Možda nekom pomogne...
http://www.motorevija.com.hr/vijesti/motorevija-6-2015-na-svim-kioscima

Nisam uspio otvoriti taj test guma, koji je na kraju zaključak bio?
 
cosmic said:
Zanimala me baš ova cestovna guma, 80/20 ajmo reći, jer ove što sada koristim u tvojim dimenzijama se ne rade u 18/21 cola.

Na žalost nema, mada mislim da ni Scorpion Trail II nije za 20% off roada. Dobro ako ideš makadamom ili nekim gozdnim putevima može ali samo dok je suho. U tom pogledu mislim da bi bila bolja ona Continental TKC 70, i imaš je u 18/21 kombinaciji.


marac_zg said:
................
Nisam uspio otvoriti taj test guma, koji je na kraju zaključak bio?

Ako si samo na cesti onda Trailmax (i PR4 je dobro prošao), u primjeru da voziš nešto off roada i cestu TKC 70, samo off road onda TKC 80.
 
Ne,ne...  cestovne me zanimaju u 18/21. Za teren ima izbora dosta.
Recimo baš taj Pirelli me zanima,jer čujem dobra iskustva. Na teneri ga nisam imao prilike probati,jer se držim Anakee 2 kao pijan plota.po meni naj guma za maxi Enduro i cestu.
 
cosmic said:
Ne,ne...  cestovne me zanimaju u 18/21. Za teren ima izbora dosta.
Recimo baš taj Pirelli me zanima,jer čujem dobra iskustva. Na teneri ga nisam imao prilike probati,jer se držim Anakee 2 kao pijan plota.po meni naj guma za maxi Enduro i cestu.

Pirelli onda imaš "samo" Scorpion Trail I u 18/21 varianti

Pirelli_Scorpion_Trail.jpg
 
Evo san sad pogleda... ima samo u 150/70-18 a to mi je široko za felge od 2.50
Ima zato Conti Trail Attack u 140/80-18.
Ok,over and out... spamam temu bez veze.
 
Tmax said:
Ako si samo na cesti onda Trailmax (i PR4 je dobro prošao), u primjeru da voziš nešto off roada i cestu TKC 70, samo off road onda TKC 80.

Za samo off ja ne bi uzeo TKC 80, ništa posebno na terenu, čim je malo blata nije za qrac. Mislim da relano za
iste uvjete TKC 70 je bolji izbor, jer po suhom i kamenju i na cesti su obje dobre, a ako je takav teren da ti je
TKC 70 loš, ni TKC 80 nije ništ bolji. Imao sam TKC 80 i preskup za to što nudi.
 
marac_zg said:
Nisam uspio otvoriti taj test guma, koji je na kraju zaključak bio?

Tmax said:
Ako si samo na cesti onda Trailmax (i PR4 je dobro prošao), u primjeru da voziš nešto off roada i cestu TKC 70, samo off road onda TKC 80.

Trailmax je bila prethodnica gume koja je bila u ovom testu...
Pobjednik testa na cesti, a i ukupni pobjednik je Dunlop Trailsmart ispred Michelin Road 4 Trail-a za svega 1 bod, stim da je na cesti/autocesti i na mokroj podlozi, Michelin pobjednik, ali je na terenu uvjerljivo najlošiji, pa je to doneslo i prevagu na stranu  Dunlopa.
Dakle, ja bih rekao, ako je samo cesta u pitanju svakako Michelin, a sad o postotku terena slijedi odabir, od manje terena ka više terenske vožnje, Dunlop Trailsmart, TKC 70, Metzeler Karoo3 i na kraju TKC 80, kao pobjednik terenske vožnje.
 
Tmax said:
Ako si samo na cesti onda Trailmax (i PR4 je dobro prošao), u primjeru da voziš nešto off roada i cestu TKC 70, samo off road onda TKC 80.

thule_5689 said:
Trailmax je bila prethodnica gume koja je bila u ovom testu...
Pobjednik testa na cesti, a i ukupni pobjednik je Dunlop Trailsmart ispred Michelin Road 4 Trail-a za svega 1 bod, stim da je na cesti/autocesti i na mokroj podlozi, Michelin pobjednik, ali je na terenu uvjerljivo najlošiji, pa je to doneslo i prevagu na stranu  Dunlopa.
Dakle, ja bih rekao, ako je samo cesta u pitanju svakako Michelin, a sad o postotku terena slijedi odabir, od manje terena ka više terenske vožnje, Dunlop Trailsmart, TKC 70, Metzeler Karoo3 i na kraju TKC 80, kao pobjednik terenske vožnje.

Thx.  (y)

cosmic said:
Ne,ne...  cestovne me zanimaju u 18/21. Za teren ima izbora dosta.
Recimo baš taj Pirelli me zanima,jer čujem dobra iskustva. Na teneri ga nisam imao prilike probati,jer se držim Anakee 2 kao pijan plota.po meni naj guma za maxi Enduro i cestu.

Koliko ti traju Anakee 2? Pretpostavljam da s njima voziš i offroad.  :misli:
I kako to da nisi prešao na Anakee 3?