HONDA CROSSTURER

Ako netko treba kvalitetan zic pod guzom, eto prodajem Touratech, standard visina, za Hondu CT...
Sjedalo je kao novo, bez ostecenja, cijena 200 E.
0915017750
Akcija crni ponedjeljak
 

Attachments

  • 20201115_111330.jpg
    20201115_111330.jpg
    71.5 KB · Views: 81
Evo kupija sam ovaj alat za promjenu ulja u kočnicama na AliExpresu (15$) i proba ga! Radi odlično!
Snimija san edukativni video pa ako kome može pomoč da to sam napravi evala!
 

Attachments

  • Screenshot_20201229_200127_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20201229_200127_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    69.4 KB · Views: 50
  • Like
Reactions: Dale
Kod mene doma je to obiteljski posao, bez puno tehnologije, klinac ili klinka pumpa kočnicu i pazi na nivo, ja sam mali od šarafa na kliještima. Nisam ni znal da treba ovolika skalamerija da bi se promijenilo ulje u kočnicama. Makar kod mene doma se sve dela starim metodama, ni decu nije roda nosila nek sam ih sam delal 😁.
 
  • Like
Reactions: enduro
Bas to! Tako me Tata ucio a meni malom zanimljivo u autu odzracivati kocnicu. Sad je sestra preuzela duznost.. ;)
 
Kod mene doma je to obiteljski posao, bez puno tehnologije, klinac ili klinka pumpa kočnicu i pazi na nivo, ja sam mali od šarafa na kliještima. Nisam ni znal da treba ovolika skalamerija da bi se promijenilo ulje u kočnicama. Makar kod mene doma se sve dela starim metodama, ni decu nije roda nosila nek sam ih sam delal 😁.

Svi smo drugačiji, ja nemam pomoč pa mi ovako paše, a honde sa dual kočenjem, posebno kod XX-a je malo komplicirano sam radit! Eto izabrao sam ovaj alat i za 30-40min sve je sređeno. Kao šta sam napisao ako ko hoče ovim putem nije loš!
Ako ne opet dobro, ja zadovoljan ovako!
Hvala na komentaru👍!
 
Ma nije to neka kritika, ima više načina da se dođe do istog rezultata, iskreno nisam nikad ni vidio ovakvu skalameriju, ako funkcionira i tebi je zadovoljstvo, samo naprijed.
 
Sve 5 Nino, nisam ni ja o ovo vidija prije!
Uvik smo ja i prika to radili skupa, kad san ovakav sličan sistem vidija na youtubu, pomislija san pa moga bi vidit kako ovo radi, pa lipo sam na komod, vrimena iman a garaža mi dođe ka psiho terapija! I evo meni se svidilo a košta 100 tinjak kuna!!
Nemoran nikog cimat, iman kompresor i nemoran plačat nikog za ovaj posao!
(Da sam jednom motor u jedan servis, pa mi je lik prominija ulje samo u posudama, ovako bar znan šta san napravija)
Pozz
 
Svi smo drugačiji, ja nemam pomoč pa mi ovako paše, a honde sa dual kočenjem, posebno kod XX-a je malo komplicirano sam radit! Eto izabrao sam ovaj alat i za 30-40min sve je sređeno. Kao šta sam napisao ako ko hoče ovim putem nije loš!
Ako ne opet dobro, ja zadovoljan ovako!
Hvala na komentaru👍!
Ne znam za te dual kocnice ali kod std nije komplicirano.
Sa velikom špricom izvlacim na sisi a u posudu samo dolivam.
Može li jednostavnije?
 
Kod Honda dual kočnica kod XX i CT centralni klip na pridnjim klještima se puni preko zadnje posude i pritiskom na zadnju kočnicu ih se odzračuje! Pa nemoš otvarat sam i zatvarat ventil i pritiskat papučicu u isto vrime! Kod XX-a su srednji ventili (klješta sprijeda) od zadnje kočnice na oba prednja klješta a kod crosstourera su to pojednostavnili. Na livoj strani koče dva vanjska klipa, aktivaciom prednje kočnice a na desnoj sva tri!
Kod pritiska zadnje kočnice, kod XX-a na oba klješta pritišču srednji klipovi pločice a kod Crosstourer samo na livoj strani!
Tako je i kad kočiš prednjom kočnicom, srednji klip zadnjih klješta pritišče! Zbog ovakvog sistema kočenja na motorima, ovaj sistem za odzračivanje mi je dosta olakša cili proces!!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: maRRin 06