Honda Fmx ili Suzuki Dr-z

Rage

New member
Slijedeći tjedan imat cu priliki uzet jedan od ova dva motora. Cijene bi trebale biti ok, zato ih i razmatram sad, na kraju sezone. Fmx je novi(2005 model) i vjerojatno će mu cijena jos ici dole od sadašnjih 48900, znat cu tocno za koji dan.
Drz sm je isto 2005, 9tkm s garancijom 2 god, znam da je servisiran i kao novi, iz Eurorenta. Nece kostat vise od 42000 kn, znat cu isto u pon.
E sad, znam "na papiru" prednosti jednog i drugog, ali htio bi cut jos pokoje mišljenje iz prve ruke od onih koji znaju nesto vise, vozili su ih i tako...
Tenks  (y)
 
Rage said:
Slijedeći tjedan imat cu priliki uzet jedan od ova dva motora. Cijene bi trebale biti ok, zato ih i razmatram sad, na kraju sezone. Fmx je novi(2005 model) i vjerojatno će mu cijena jos ici dole od sadašnjih 48900, znat cu tocno za koji dan.
Drz sm je isto 2005, 9tkm s garancijom 2 god, znam da je servisiran i kao novi, iz Eurorenta. Nece kostat vise od 42000 kn, znat cu isto u pon.
E sad, znam "na papiru" prednosti jednog i drugog, ali htio bi cut jos pokoje mišljenje iz prve ruke od onih koji znaju nesto vise, vozili su ih i tako...
Tenks  (y)

Ma uzmi ti DR-Z,jači je od fmx a i bolja je upravljivost (y)
 
bolji ti je DRZ daleko FMXa vozim profesionalno SM utrke (klasa turist) tako da ti mogu reci da je DRZ ima daleko bolju ciklistiku od FMX-a i on ti se s sitnim preradama otvara na 50ks, Suzuki ima vilice od njegovog kross motora od cak mislim 48mm to je kao profesionalni supermoto!
 
Enduro fan said:
bolji ti je DRZ daleko FMXa vozim profesionalno SM utrke (klasa turist) tako da ti mogu reci da je DRZ ima daleko bolju ciklistiku od FMX-a i on ti se s sitnim preradama otvara na 50ks, Suzuki ima vilice od njegovog kross motora od cak mislim 48mm to je kao profesionalni supermoto!

Fmx vozis na utrkama? ili Drz, nisam shvatio  :misli: I kakvi su ti dojmovi? Jel se da on jos otvoriti(Fmx)? Za suzukija sam vec cuo da se moze, na par mjesta su mi rekli da to nije neki problem. Prednost su mi i manje trošarine, samo 1 top za zamijeniti...
 
drz  (y),smatram da je bolji od fmx-a,ima vise ks i vodeno hlađenje,a fmx ima zračno
 
vozim Yamahu WR na utrkama, nije fmx loš da se i on otvoriti, ali DRZu ide prednos zbog bolje ciklistike a i to šta kažeš moraš mjenjati samo jedan top..
 
Da, ne znam kako se to zračno hlađenje ocituje na motoru, malo neobicno. Moram saznat tocne cijene, pa cu bit pametniji. Cini mi je da je jedina prednost Fmx-d dizajn  :D
 
Rage said:
Prednost su mi i manje trošarine, samo 1 top za zamijeniti...

Osim prerada jeftinije ti je i osiguranje jer drz spada u kategoriju do 500 ccm
 
nisam vozi ni jednog od navedenih
ja bi isto uzeo dr-z zbog perfomansi -istina da je ruzan ali..
fmx odlican ,dobar dizajn dobre komponente ali ima jako slab motor ,svega 38ks (rekli u hondi da se neda nabrijat  :misli:) mozda zato sto se zracno hladi,neznam

 
imas u topicu funbike dosta o toj temi. i ja bi uzeo suzu, ali samo ako usporedjujemo nove.
ako je honda nova, a ovaj ima 9kkm razmislio bi jos jednom.
 
Bob Rock said:
Opa,nisam vidija da Suza ima 9000 km.To minja na stvari novo je novo. :misli:


oooooo to je stvarno puno kilometara, vjerovatno ca na 10,000km morat radit generalnu....
 
drz ;)
 
Ma ima 9000 da, al znam ko ju je vozio tak da nije bed. Moram otic vidjet jos u kojem je stanju, ali mislim da je sve 5. U vezi Fmx-a, sa promjenom auspuha(i poštelavanjem u vezi toga) te kračenjem prijenosa, trebalo bi se nešto dobiti. Tak su mi i u Hondi rekli. Mora bit nešto rezerve u tom agregatu, ipak je 650 ccm. Al za to treba bar 5000 kn jos mislim...
 
Rage said:
Ma ima 9000 da, al znam ko ju je vozio tak da nije bed. Moram otic vidjet jos u kojem je stanju, ali mislim da je sve 5. U vezi Fmx-a, sa promjenom auspuha(i poštelavanjem u vezi toga) te kračenjem prijenosa, trebalo bi se nešto dobiti. Tak su mi i u Hondi rekli. Mora bit nešto rezerve u tom agregatu, ipak je 650 ccm. Al za to treba bar 5000 kn jos mislim...
Novo je novo, tak da bi ja ipak uzel hondu.