Honda Forza 300 2018

DUJE3 said:
vjerovatno bi u obzir došao i novi downtown 350 da mu je netko drugi serviser..

a ko mu je serviser?  :misli: Moto gama ima mislim svoj servis. Al ne valja? A mislim da su ovi u Splitu sa Aljinovićem u suradnji, osim ako više nisu.
 
Cvitalo said:
a ko mu je serviser?  :misli: Moto gama ima mislim svoj servis. Al ne valja? A mislim da su ovi u Splitu sa Aljinovićem u suradnji, osim ako više nisu.

Moto Gama je u Trogiru, ali za Split je bija onaj Amižić u Žrnovnici, i to je gore od Vinka iljadu puta...
 
joke said:
Gledam neki dan jednu Forzu 300 i nikako se načudit Giviju na njoj.
Jedine 2 prednosti(uz 10 nedostataka) nad X-om joj je vjetrobran podesiv na struju i original kufer koji se može spojit na keyless bravu, ..... i netko se tu usudi ugradit aftersales proizvod.
U svojoj 20 godišnjoj karijeri na slično bih naišao jedino kad bi netko nudio gratis kufer pa onda dobio zamjenski umjesto originala.
Ako to netko još i platii...e to je već za dublju analizu.
Vjerojatno si gledao onaj stari model? :misli: Ili je Šago nekom prodao muda za bubrege. :LOL:
Također joj je prednost što stanu dvije integralne race kacige ispod sjedala, a ne one tute što ih max sekta nosi da ih selo vidi.
Danas odrađen prvi servis ,Ogi je sve vrhunski odradio (y)
DUJE3 said:
Jučer popodne u višku slobodnog vrimena, odem do Šage na Firule, da vidim Hondu Forzu 300 uživo...
Gledao sam recenzije, čitao članke sa neta, i ne mogu reći da mi se skuter nije dopao, a kako kraejm godine minjam xmaxa, za novo nešto, kažem sam sebi, ajde baci oko, možda ti se i svidi..iskreno i dalje sam najbliži novom xmaxu 300, a kao što kažem u obzir je dolazila i nova Forza 300, vjerovatno bi u obzir došao i novi downtown 350 da mu je netko drugi serviser..
Al vratimo se na Šagu, i Forzu...dođem doli, parkram skuter, i krenem put butige gdje šjor Vinko priča sa neka dva lika...i nema problema, ja uredno čekam, i obilazim ispred parkirane dvije Forze, jedna mat siva kao moj xmax, i jedna crna metalik...i ono gledam ja, i čujem ( kako su od mene nekih 4-5 metara ) priču ovog trojca....svako totalno nebitbna priča, ja sam tu već pet, šest minuti, i niko da me pogleda, a kamoli šta pita...i eto nakon doglednog vrimena, javi se Vinko sa ; izvolite, šta triba ?
- Ja lipo kažem da me zanima nova Forza, da bi tija vidit malo prostor ispod sica ( znam već da idu dvi kacige ispod ), i neki detalji.....a on meni mrtav ladan ; cijena je 46 000 kuna, ne znam imam li ih za isporuku ,svih 15 sam proda !!!???
Mislim se koji k...c ???
Kažem da mi rok isporuke nije bitan, jer da motor kupujem oko Nove godine, i da me dotični skuter zanima...
i dalje pitam za prostor ispod sica, a on mi daje odgovor koji već znam....ali nema šanse da otvori sic, da ti kaže jeste možda za neki katalog, ili "ne daj Bože" testnu vožnju ( makar da te naruči za takvo nešto ako nema testno vozilo )....pitam za kufer, a on pokaže prstom na butigu unutra, i kaže mogu ti ja bilo koji Givi sredit....

Lagano se zahvalim, okrenem , i odem...

Vjerovatno je ova Forza ludilo skuter, Honda top marka ( ma kao šta i je ) ali sa ovakvim distributerima, uvik će kaskat iza Piagga, i Yamahe....
Sutra dolaze još 2 Forze,Ogi mi je rekao ne znam jesu li slobodne.
Ako je želiš vidjeti javi se,mogu ti pokazati ovu moju. :misli:
 
Duje3 pitam te koji to serviser za Downtown nevalja i zato si ga odbacio kod nabave novog motora? Reci ime i prezime!
 
digging bill said:
Vjerojatno si gledao onaj stari model? :misli: Ili je Šago nekom prodao muda za bubrege. :LOL:
Također joj je prednost što stanu dvije integralne race kacige ispod sjedala, a ne one tute što ih max sekta nosi da ih selo vidi.

Mislim da smo zaključili da je tvoja kaciga ipak nestandarno veća.
Znači probao sam u XMaxu sve kacige KYT, Shark i Suomy i sve stanu, čak i modularne(flip-up). Toliko o mjestu za 2 integralne kacige koje XMax ima od 2005, odnosno već 13 godina.

Glede toga što sam ja gledao, ne vjerujem baš da bi se meni oko nećeg u struci potkrala greška. :wink:
 
dokle je ovo doguralo :misli: kupuje se prema odnosu s prodavačem :misli:
kad bi iša neki skut kupit pa kupija bi što mi je najdraže
 
joke said:
Gledam neki dan jednu Forzu 300 i nikako se načudit Giviju na njoj.
Jedine 2 prednosti(uz 10 nedostataka) nad X-om joj je vjetrobran podesiv na struju i original kufer koji se može spojit na keyless bravu, ..... i netko se tu usudi ugradit aftersales proizvod.
U svojoj 20 godišnjoj karijeri na slično bih naišao jedino kad bi netko nudio gratis kufer pa onda dobio zamjenski umjesto originala.
Ako to netko još i platii...e to je već za dublju analizu.
ako čoviku treba veći volumen od originalnog kufera onda ima smisla stavit nešto drugo makar nema mogučnost otvaranja s daljinskim ili preko brave
uz to takvo otvaranje za mene nema nikakvog smisla ni koristi, stavljam kufer samo kad iman potribu i kad dođem di treba skinem ga i ka kufer nosin
 
aprilliaaa said:
ako čoviku treba veći volumen od originalnog kufera onda ima smisla stavit nešto drugo makar nema mogučnost otvaranja s daljinskim ili preko brave
uz to takvo otvaranje za mene nema nikakvog smisla ni koristi, stavljam kufer samo kad iman potribu i kad dođem di treba skinem ga i ka kufer nosin

Znači radi 2 litre prostora više(koje mogu bit i u specifičnom obliku...neiskoristivo realno) bi ti odbacio mogučnost projektiranu kao prednost skutera :misli:

honda-forza-300-scooter-review-specs-automatic-motorcycle-motorscooter-nss300-29.jpg


Evo našao sam u mobitelu  i onog kojeg sam opisivao ...

41723604_392156287989896_4721416187957739520_n.jpg
 
joke said:
Moto Ogi na Pujankama

Za kymca?  :misli: ok :shock:

joke said:
Gledam neki dan jednu Forzu 300 i nikako se načudit Giviju na njoj.
Jedine 2 prednosti(uz 10 nedostataka) nad X-om joj je vjetrobran podesiv na struju i original kufer koji se može spojit na keyless bravu, ..... i netko se tu usudi ugradit aftersales proizvod.
U svojoj 20 godišnjoj karijeri na slično bih naišao jedino kad bi netko nudio gratis kufer pa onda dobio zamjenski umjesto originala.
Ako to netko još i platii...e to je već za dublju analizu.

Možda su se cjenkali pa je za jeftiniju cijenu Šago zadrža kufer a čovik je već ima svoj Givijev.
 
Cvitalo said:
Možda su se cjenkali pa je za jeftiniju cijenu Šago zadrža kufer a čovik je već ima svoj Givijev.

Originalni kufer ne znači da ga dobiješ uz motor, nego da ga platiš i onda ti ga spoje na motor....znači nema što prodavatelju ostat

 
joke said:
A jebate ko će se snać od toliko off topica ... kmicin servis je Global2 isprid Jokera

:LOL: Je prije 5 godina možda. Ja sam mislija da ste u toku vi koji ste u moto biznisu. Posli su radili s Amižićem i naravno pokajali se. Nakon toga (prije 2 godine) su počeli radit sa Điđijem Aljinovićem (koji je top majstor) al od kad ne vozim Kymca nisam u toku više.
 
Cvitalo said:
:LOL: Je prije 5 godina možda. Ja sam mislija da ste u toku vi koji ste u moto biznisu. Posli su radili s Amižićem i naravno pokajali se. Nakon toga (prije 2 godine) su počeli radit sa Điđijem Aljinovićem (koji je top majstor) al od kad ne vozim Kymca nisam u toku više.

Opet smo u offu, ... ispričavam se ako je kriva informacija, ali u biti sve skupa su to nama na vrhu malo bitne informacije. Eventualno pjađo pratimo pozornije, i hondu onako priko oka. Ostali prodaju malo i ništa pravih motora(čitaj preko 49 ccm)
 
joke said:
Opet smo u offu, ... ispričavam se ako je kriva informacija, ali u biti sve skupa su to nama na vrhu malo bitne informacije. Eventualno pjađo pratimo pozornije, i hondu onako priko oka. Ostali prodaju malo i ništa pravih motora(čitaj preko 49 ccm)
Morate Sagi i Rutingu spomenik dignit
Da je neko drugi u igri ne bi se moglo od Hondi po Splitu prolazit
Od Forze preko Crosstourera do Africe
Ovako samo egzibicionisti kupuju Honde

Cudin se isto Tomicu.....


Sent from my internet mobile device
 
DUJE3 said:
Jučer popodne u višku slobodnog vrimena, odem do Šage na Firule, da vidim Hondu Forzu 300 uživo...
Gledao sam recenzije, čitao članke sa neta, i ne mogu reći da mi se skuter nije dopao, a kako kraejm godine minjam xmaxa, za novo nešto, kažem sam sebi, ajde baci oko, možda ti se i svidi..iskreno i dalje sam najbliži novom xmaxu 300, a kao što kažem u obzir je dolazila i nova Forza 300, vjerovatno bi u obzir došao i novi downtown 350 da mu je netko drugi serviser..
Al vratimo se na Šagu, i Forzu...dođem doli, parkram skuter, i krenem put butige gdje šjor Vinko priča sa neka dva lika...i nema problema, ja uredno čekam, i obilazim ispred parkirane dvije Forze, jedna mat siva kao moj xmax, i jedna crna metalik...i ono gledam ja, i čujem ( kako su od mene nekih 4-5 metara ) priču ovog trojca....svako totalno nebitbna priča, ja sam tu već pet, šest minuti, i niko da me pogleda, a kamoli šta pita...i eto nakon doglednog vrimena, javi se Vinko sa ; izvolite, šta triba ?
- Ja lipo kažem da me zanima nova Forza, da bi tija vidit malo prostor ispod sica ( znam već da idu dvi kacige ispod ), i neki detalji.....a on meni mrtav ladan ; cijena je 46 000 kuna, ne znam imam li ih za isporuku ,svih 15 sam proda !!!???
Mislim se koji k...c ???
Kažem da mi rok isporuke nije bitan, jer da motor kupujem oko Nove godine, i da me dotični skuter zanima...
i dalje pitam za prostor ispod sica, a on mi daje odgovor koji već znam....ali nema šanse da otvori sic, da ti kaže jeste možda za neki katalog, ili "ne daj Bože" testnu vožnju ( makar da te naruči za takvo nešto ako nema testno vozilo )....pitam za kufer, a on pokaže prstom na butigu unutra, i kaže mogu ti ja bilo koji Givi sredit....

Lagano se zahvalim, okrenem , i odem...

Vjerovatno je ova Forza ludilo skuter, Honda top marka ( ma kao šta i je ) ali sa ovakvim distributerima, uvik će kaskat iza Piagga, i Yamahe....

Evo nešto me ovo kopkalo pa zavirih u naše slubene registracijske podatke od MUP-a koji datiraju od prvog tjedna 9. mjeseca.

Prekjučer(kad si bio) je dakle bio 12., odnosno razlika je nekih 6-7 dana u ažuriranju pa je moguće da je u tih tjedan dana registrirano nešto novih Forzi, jako teško, ali i to možemo točno provjerit za nekih 20-ak dana.
U svakom slučaju prodajni podaci glase ovako, i nisu ni blizu brojci 15 u cijeloj RH, a kamo li u našoj Županiji, ili samom gradu Splitu.

41688033_1088477324638394_7792126360725487616_n.jpg


Skoro sam zaboravio ... kako smo već kod digginga svjedočili da vozi na probi, i to je moguće .... da je proba hondina shema pa se ne "vidi" u statistici ako je izdana od prodavatelja

 
Mene na Xmaxu 250 abs zene naprosto opsjedaju. Kada prolazim gradom bacaju grudnjake i gacice na skuter.
Vozac dvoguzog pitao me djir. (y) (y)
 
Ako se ne varam, nova Forza ima kontrolu proklizavanja … TSR ili tako nekako …
je li može netko opisati kako taj sustav radi u vožnji … ?
( na Beverly-ima se aktivira često i prilično je iritantan , npr na zebri pješačkog prelaza kod imalo snažnijeg starta )
 
Još malo počet će i na 49ccm stavljat kontrolu proklizavanja. A u budućnosti će sve cipele imat to isto jer i pješaci prebrzo startaju.