Honda Hornet 600 2006. godina - Iskustva

Ja se sjecam da su jednom troje od njih igrali igru na karte "tač", i ovaj jedan je bio na kraju, umjesto da vikne tač(od uzbudjenja se nije mogao brze sjetiti), viknuo je.... čok!
 
Manualni/rucni 😜 Čok.....karburator.....
Za boga miloga......
Sta je slijedece...........Kralj ima H4,H7 sta znaci pretpotopnost pa nema karburator ni čok.......
To san ima na Stojadinu koji je bia iz 1978....
Dupli webber i tako to....cok se diza nakon verglavanja kad je uvatia tj 3 milisekunde posli
Ako ne ugasi se......
 
"Elektronika" uvjek zamjesa bolje gorivo i zrak.
Karbovi su stara prevazidjena tehnologija.
nikad.
uzmi i probaj, ktm 640 i 690.
mt07 ili xs 650.
r100 gs i r 1200 gs, pa reci koji ljepse nastupa na promjene iz motornog kocenja i ubrzanja.
 
Isto mi je fora u trecoj dok vozim karbovef
"Elektronika" uvjek zamjesa bolje gorivo i zrak.
Karbovi su stara prevazidjena tehnologija.

Ne razumijem se u to ali ima nesto u karbovima pogotovo u starijim masinama svida mi se takav rad masine frendu dok recimo trecom vozi i naglo da gas i pusti onda pukne fino xD jbgkod elektronike malo prducka pri pustanju gasa kad gonjas.
 
  • Like
Reactions: cadjo
I je mu se priznalo to čok ili je za kaznu moral preljet grlo gamišton/bambusom/pivom ili nečim drugim
 
nikad.
uzmi i probaj, ktm 640 i 690.
mt07 ili xs 650.
r100 gs i r 1200 gs, pa reci koji ljepse nastupa na promjene iz motornog kocenja i ubrzanja.


Tu bi se slozio frendov sa karbovima ima finiji odziv na gasu i ne zatrza recimo ko na fz6 na manjim okretajima
 
  • Like
Reactions: cadjo
Manualni/rucni 😜 Čok.....karburator.....
Za boga miloga......
Sta je slijedece...........Kralj ima H4,H7 sta znaci pretpotopnost pa nema karburator ni čok.......
To san ima na Stojadinu koji je bia iz 1978....
Dupli webber i tako to....cok se diza nakon verglavanja kad je uvatia tj 3 milisekunde posli
Ako ne ugasi se......
afrika se moze postidit odazivu na gas naspram varadera
 
@ elektricar86: Recenzije u casopisima su se zalile na trzanje injectiona od XT660 Minarelli koja je bila na oko 5 motora raznih proizvodaca.
 
Last edited:
@ elektricar86: Recenzije u casopisima su se zalile na trzanje injectiona od XT660 Minarelli koja je bila na oko 5 motora raznih proizvodaca.


Vise ih jebu eko norme tako je i fz1 fasovala..
 
to je to, konačno je isplivala istina... karburacija bolja od injectiona

imao sam dva horneta 600, 2006 i 2008, oba iz dućana, oba garažirana, oba redovno servisirana kod najboljeg majstora za Honde u HR... na održavanju se nije štedilo... 2008 bi zimi upalio kad bi pogledo ključ, a taj 2006 kad je bilo hladno nikad iz prve bez čoka... al to je vjerojatno jer ga nisam držao u grijanoj garaži i jer nisam gurnuo masnu krpu u auspuh - dvije najbitnije dokazne stavke da je motor mažen i pažen po njuškalo standardu!

e da... i 2008 isto nikad nije upalio bez čoka, ali ga je palio i gasio automatski...

dečko nema iskustva i zalijal si je motor, usput još i pocical akumulator... napravio je dvije greške, prva je što nije odma odveo majstoru nego je išo sam čarobirat, a očito nezna, a druga je da je tu na forumu sluša glupe savjete - najbolje da sad raskopa komplet mašinu da se uvjeri kak mu leteći nisu stradali od tolko prelivenog goriva, kakva samo zamjena ulja i filtera... i da sarkastičan sam za one koji ne kuže, žalosno da to treba i naglašavat
 
to je to, konačno je isplivala istina... karburacija bolja od injectiona

imao sam dva horneta 600, 2006 i 2008, oba iz dućana, oba garažirana, oba redovno servisirana kod najboljeg majstora za Honde u HR... na održavanju se nije štedilo... 2008 bi zimi upalio kad bi pogledo ključ, a taj 2006 kad je bilo hladno nikad iz prve bez čoka... al to je vjerojatno jer ga nisam držao u grijanoj garaži i jer nisam gurnuo masnu krpu u auspuh - dvije najbitnije dokazne stavke da je motor mažen i pažen po njuškalo standardu!

Trebao si ga grijati prije svake vožnje (let lampom po mogućnosti) i sipati Motul pa ne bi imao problema.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
je, htio sam bas napisati, automatski chocke je dobar jer i tetkice znaju upalit.

Zasto onda ne nosis kucni telefon sa sobom i spajas se gdje stignes jer i tetkice znaju zvat sa mobitela jer je lakse? 😄