Honda Hornet 600 2006. godina - Iskustva

Na kraju je bio prazan AKU. Napunio ga prije koji dan, mjerio sve i po svemu izgleda da je i regler dobar i stator. Moguće da je problem bio jer sam se vozio na 3k okretaja par dana dok sam ga probavo, pa nije ni punio kako treba?

Uglavnom kako vadite db killer? Meni se čini da je moj zapeo i nikako ga izvadit. Danas sam bio par sati u vožnji, zagrijo auspuh i nikako da izađe van. Imate kakvih savjeta oko toga?

To nije razlog.
 
  • Like
Reactions: Shepa and prpa
Pozdrav. Da li je normalno ako motor ostane na kiši 20ak minuta da neće uplati? U Aziji nikad problem s time, evo sad mi slučajno na 20 min ostao vani na pljusku i nikako upalit.
 
Pozdrav. Da li je normalno ako motor ostane na kiši 20ak minuta da neće uplati? U Aziji nikad problem s time, evo sad mi slučajno na 20 min ostao vani na pljusku i nikako upalit.
Koliko kapaciteta ti ima akumulator?
 
Ne, ne, to je napon, ja te pitam za kapacitet... ajde vidi možeš li doma izmjerit, ako ne, zamoli nekog frenda električara ili automelektričara samo da ti izmjeri... Meni je napon isto bio dobar, a kapacitet mi bio 5.6 od min 11.9 Ah.... našao oksidirani kontakt koji je zafrkavo, zaklemo nove spojeve i to je to.. :)
 
ako mu je aku bio 12,5v prije paljenja, lako moguće da mu je kapacitet u banani
 
Na kraju je bio prazan AKU. Napunio ga prije koji dan, mjerio sve i po svemu izgleda da je i regler dobar i stator. Moguće da je problem bio jer sam se vozio na 3k okretaja par dana dok sam ga probavo, pa nije ni punio kako treba?

Uglavnom kako vadite db killer? Meni se čini da je moj zapeo i nikako ga izvadit. Danas sam bio par sati u vožnji, zagrijo auspuh i nikako da izađe van. Imate kakvih savjeta oko toga?
Uzmi šipku 8 ili 10 mm,savij je na vrhu toliko da može ući kroz DB killer i zakačiti iznutra,ostavi je dovoljno dugu tako da možeš na drugom savijenom kraju lagano udarati čekićem.Najjednostavnije i najefikasnije riješenje 👍

P.S.Ako ti je aku u k.. kupi novi.LP ti košta ispod 300 kn i odličan je 😎
 
P.S.Ako ti je aku u k.. kupi novi.LP ti košta ispod 300 kn i odličan je 😎

Mozda nisam imao srece ali mene je taj aku kostao 100 kn mjesecno 😄
3 mjeseca i ode u vjecna lovista.
 
Mozda nisam imao srece ali mene je taj aku kostao 100 kn mjesecno 😄
3 mjeseca i ode u vjecna lovista.
Jbt ja san na svakom motoru ima bar jedan (5 motora do sad) i svaki je bija top.Za Unibat recimo znan da se niko nije usrićija,bar ovi šta ih znam 👎
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
meni dvaput rikno za vikend a voziti se mora i kupio onaj moto drek u pevcu za 200 kuna ... i bi dobro na japancu... na dukcu sam ipak riskirao 400 i opet nije dobro hehe :)....
 
  • Like
Reactions: cadjo
psst... tak sam ga prodal pa nek ga sad ovaj dudek upali na proljeće ak bu mogel :)
 
  • Like
Reactions: Lovro
da je dragi bog otac od akumulatora pali ko da mu se neda živjet... ako upali... zato i prodaju one finte exact start...

lijepo se zahvaljujem al nije to za seljačinu poput mene više..(nikad ne reci nikad).. inače ovjes,kočnice pa i sam agregat nemam zamjerki top proizvod al jednostavno ti svi ducatiji su ko da bi dobil neki uber proizvod u dijelovima u kutiji i da bi onda ja to doma sastavljal s štafcigerom , kliještima i boxer ključevima iz supergoldija

isto kak i više nisu frge za mene ko taj hornet ili bilokoji drugi... dok dugo stoji uplati misu zmoli krunicu 14 očenaša popali sve punjače ctekove i svijeću ispred lika majke božje bistričke , duboko udahni okreni ključ stisni starter i moli svetog josipa stolara da govno upali....
 
Sa pravim akumulatorom, nema tu ako.

Uvijek pali i uvijek iz prve.

Jedini put kada meni dukac nije upalio , je dok je unutra bilo govno od aku, iako nazivno odgovara onome sto bi trebalo biti unutra, udarna snaga je dosta manja. Stavio Yuasu, i nikad problema i tako godinama.