honda nsr 125 ccm ili kymco quannon 125 ccm ?

Stila

New member
Evo zanima me koji je po vašem mišljenu bolji i dali je velika razlika u potrošnji kad je kymco 4t a honda 2t ?

Kymco : http://motor.terra.es/addon/img/1237937kymco_quannon_125_598p.jpg
Honda: http://www.luknes.de/nsr/nsr-01m.jpg
 
nsr je definitivno zabavniji motor.. nadji je u dobrom stanju i uzivaj u voznji..  (y)

ta dva motora koja si naveo ne mozes ni usporedjiavat, kymco nisam vozio, ali nije mi ni zao.. a NSR je u lijepom sjecanju..  (y)
 
Velika je razlika, prvo u snazi, 4t nemaju preko 15 konja, neznam točno za ovaj, nsr bez blokada ima oko 27-28
Nsr pošto je 2t ima skroz drukčiju krivulju snage, šta veći okretaji, kad se otvori ventil, motor odjednom dobije snagu, dok 4t ravnomjerno razvija snagu.
Potrošnja je na nsr sigurno veća, ja imam crm125 ista mašina ka u nsr-a troši mi 5.5 l prosjek, otvoren je, to je 90% gradska vožnja
Ulja troši oko litru na 1000 km, ako ga gaziš dobro je lijevat full sintetiku, npr. motul 710 100 kn, castrol tts i slično
Ili polusintetiku, to je jeftinije.
A ovaj kymco će ti trošit otprilike duplo manje ako uzmeš u obzir i ulje kod 2t, ali opet 2t je puno jači, brži i zanimljiviji za voziti
 
definitivno honda nsr  (y) krmko ti bude brzo dosadil, 125 2T je odličan odabir za nekog teen-boya  :mrgreen:
 
ma to su za tebe sad trenutno sitnice jer prestpostavljam da nemaš iskustva sa 125cc motorima, kao rs je jača mada dosta ljudi ima loše mišljenje o talijanima pa budu te pokušali skrenuti s pravog puta  :mrgreen: ali ako ga uzmeš, s njim nebudeš nikaaaaak pogrješil, uskoro navršavam 20 godina i taj motor mi je sasvim oke, da financije dozvoljavaju kupil bi jače  8) recimo da su rs125 i cagiva mito na tronu 125 2t klase  (y)
 
Aj da te pitam pošto imas aprilu .... dal se cesto kvari ? ( sta se kvari )
Reci mi ovako nesto o njoj ...


Hvala
 
jedini kvar koji sam ja imal je da su mi se magnetići  razljepili na magnetu ili kak neki zovu rotoru xD al to je zbog starosti već, inače niti jedan drugi kvar, evo ima 39 000 km ja ju imam več 2 godine i još sve super  (y) stavil novu zadnju gumu i vozim se  8)
 
evo neču nagovarat na apriliu, ali definitivno uzmi cvaju 125, bolje to nego 4T, dosadilo ti bude ko i večini mladih vozača koji su uzeli 4T  :?
 
uzmi 2 takt ako imas vlastite prihode ili ce ti stari bit voljan svaki dan davat 100 kn za gorivo...
u protivnom ako ga mislis točit od đeparca vozit ces se svaki treci dan  :mrgreen:
 
ma meni se nekako cini da ti ustvari i neznas sta zelis, od dvojbe izmedju honde i hyosunga, odlucio si se nakon samo dva posta od rudakc na Apriliu..  :misli:

ne kazem da je to lose, ali takvih dvojbi o 125 ccm na forumu je bilo 500.. trazi starije teme i citaj o tome, pogledaj oglasnike, procitaj na forumu o motorima koji te zanimaju, siguran sam da ima dosta tema o tome..

(y)
 
Dobro kazes...

Vise mi se sviđaju t2 motori... ali veliki - je sto puno trose ...
Od svih tih 125 - tica mi se sviđa Honda nsr i Aprilia rs....

 
fz6naked said:
ma meni se nekako cini da ti ustvari i neznas sta zelis, od dvojbe izmedju honde i hyosunga, odlucio si se nakon samo dva posta od rudakc na Apriliu..  :misli:

ne kazem da je to lose, ali takvih dvojbi o 125 ccm na forumu je bilo 500.. trazi starije teme i citaj o tome, pogledaj oglasnike, procitaj na forumu o motorima koji te zanimaju, siguran sam da ima dosta tema o tome..

(y)
good point  (y)