Honda NT1100

Meni se ovaj motor baš svidja. Namjena mu je touring i zato ga usporedjivati sa drugim i drukčijim motorima je bez veze.
CB 1300 koje on veze ima sa ovakvim tipom motora, odličan motor ali zašita od vjetra nula čak i onaj sa oklopom (probao), potrošnja bar 2-3 litre više nego ovaj NT , CBkad mu staviš 3 kofera širok je ka manji auto, uz vidno pogoršane vozne karakteristike itd...
Gledao sam malo testove ovog NT-a i uglavnom su pozitivni u smislu onoga šta nudi i što mu je namjena, kad napravim testnu vožnju (u dogledno vrime) onda ću moći više znati, jedino me malo zabrinjavaju ova 2 cilindra i kako bi se priviknuo na to poslije moja 4, to mi je nepoznanica. E i ženi se svidja isto bitno, vidićemo:mrgreen:
 
Meni se ovaj motor baš svidja. Namjena mu je touring i zato ga usporedjivati sa drugim i drukčijim motorima je bez veze.
CB 1300 koje on veze ima sa ovakvim tipom motora, odličan motor ali zašita od vjetra nula čak i onaj sa oklopom (probao), potrošnja bar 2-3 litre više nego ovaj NT , CBkad mu staviš 3 kofera širok je ka manji auto, uz vidno pogoršane vozne karakteristike itd...
Gledao sam malo testove ovog NT-a i uglavnom su pozitivni u smislu onoga šta nudi i što mu je namjena, kad napravim testnu vožnju (u dogledno vrime) onda ću moći više znati, jedino me malo zabrinjavaju ova 2 cilindra i kako bi se priviknuo na to poslije moja 4, to mi je nepoznanica. E i ženi se svidja isto bitno, vidićemo:mrgreen:
Čekam tvoju recenziju 😉
 
  • Like
Reactions: sanchez
Nisam ja ni počeo.
Nadovezao se samo.
Kakav je NT motocikl se vidi iz ybr vožnje, obrijao je gume kao i na svom.
Znači voziljiv, kao i svaka honda, kad sjedneš na njega misliš da ga imaš već 10 godina.
 
Vratimo se na temu,ovih dana san pročita usporedni test Motorevije.U klasi XR-a 950,Versys-a 1000 i Tracera GT Honda je potopljena,uvjerljivo najlošiji motor na testu.Od sporta nema ni S,od Touringa eventualno kao update vozačima NC serije.
Još jednom se moran vratiti na dizajn (premda je ljepota u oku promatrača) taj motor ne neodoljivo podsića na Ford KA prve generacije,samo da ne naleti kakav sob 🤯
 
  • Like
Reactions: kronik and Village
Po meni jako objektivna analiza

Bezvezan test,
Prvi put sjeda na taj tip motora i zbrkani su mu prekidači, a još traži i da u vožnji može tipkati po TFT ekranu, svašta.
OK, motor mu nije sjeo kupio si drugi(sam se sebi opravdava) i Bog
 
  • Like
Reactions: kronik
Sinoć učitam oglase i okrenem da mi izlista oglase od najviše pređenih kilometara pa nadolje.
Izmjenjuju se pan european i goldwing na prvih 5 mjesta, a ni ostali, među prvih 50 nisu bili na listi motocikla koje bih ja kupio.
Kao što ne bude ni ovaj.
 
Bezvezan test,
Prvi put sjeda na taj tip motora i zbrkani su mu prekidači, a još traži i da u vožnji može tipkati po TFT ekranu, svašta.
OK, motor mu nije sjeo kupio si drugi(sam se sebi opravdava) i Bog
Tebi bezvezan meni realan

Zato svatko i treba imat svoje misljene

Iskreno da ne pilam previse

Savrsen motor za ovu nasu kavzi realnost prepunu ogranicenja

Sediran, kastriran, dosadan i funkcionalan za onog tko je mediokritet u voznji i tko sa 100ks i 250 kila i sa toliko "driver aid" trazi sigurnost auta.

Motor napravljen za "born again riders" , za ljude kojima je cilj putovanje od tocke A do tocke B bez adrenalinske injekcije i za danasnju generaciju ( ako ta jos uopce i vozi motore ) i koja se ujutro ne moze odluciti kojeg je spola.

Isto tako idealna je za auto put jer nakrcana prtljagom i sa dvoje na njoj i onako 140 joj je neka granica di taj agregat radi relativno normalno znaci sigurano bez prijave pa se vozac ne mora mislit.

I jos samo jedna crtica posto motora u garazi nikad dosta a doslo je vrime za uzeti jos jednog sigurno ovo nece doci jer ako vec imamo anemicnog premijera ne moram imat i anemicni motor
 
Tebi bezvezan meni realan

Zato svatko i treba imat svoje misljene

Iskreno da ne pilam previse

Savrsen motor za ovu nasu kavzi realnost prepunu ogranicenja

Sediran, kastriran, dosadan i funkcionalan za onog tko je mediokritet u voznji i tko sa 100ks i 250 kila i sa toliko "driver aid" trazi sigurnost auta.

Motor napravljen za "born again riders" , za ljude kojima je cilj putovanje od tocke A do tocke B bez adrenalinske injekcije i za danasnju generaciju ( ako ta jos uopce i vozi motore ) i koja se ujutro ne moze odluciti kojeg je spola.

Isto tako idealna je za auto put jer nakrcana prtljagom i sa dvoje na njoj i onako 140 joj je neka granica di taj agregat radi relativno normalno znaci sigurano bez prijave pa se vozac ne mora mislit.

I jos samo jedna crtica posto motora u garazi nikad dosta a doslo je vrime za uzeti jos jednog sigurno ovo nece doci jer ako vec imamo anemicnog premijera ne moram imat i anemicni motor
Imam previše godina da bi detaljno ovdje komentira, ali kratko
Evo ja kao born again rider, baš trebam motor koji je sediran i kastriran i koji će me sigurno odvesti od A do B i da ide udobno 140 po autoputu i da ima mista za prtljagu itd...
Vidiš li koliko su ljudi različiti....
 
Imam previše godina da bi detaljno ovdje komentira, ali kratko
Evo ja kao born again rider, baš trebam motor koji je sediran i kastriran i koji će me sigurno odvesti od A do B i da ide udobno 140 po autoputu i da ima mista za prtljagu itd...
Vidiš li koliko su ljudi različiti....
Za takve potrebe se kupuje maxi skuter. Motor se vozi radi adrenalina.
 
  • Like
Reactions: ODST
Imam previše godina da bi detaljno ovdje komentira, ali kratko
Evo ja kao born again rider, baš trebam motor koji je sediran i kastriran i koji će me sigurno odvesti od A do B i da ide udobno 140 po autoputu i da ima mista za prtljagu itd...
Vidiš li koliko su ljudi različiti....
Zato ces ti koji treba takav motor uzeti upravo to ili nesto slicno.

Ja na drugu stranu koji vjerovatno ima godina blizu tvojih ne zelim uzimati tako nesto jer smatram da je potpuno bez kraktera i posto ipak zelim
nekakav adrenalinski uzitak biram nesto potentnije a zato sto se vozim iskljucivo sam skloniji sam i mozda nepotrebnom riziku ali meni potrebnom uzitku.

Meni osobno je suzukijev tristac u igri i to me jedino privlaci od svega ponudjenoog na trzistu.

Na kraju svatko uzima ono sta misli da je najbolje ali da je ovo "Second Coming" u moto svijetu to sigurno nije ali postujem svaciju odluku.
 
  • Like
Reactions: WraGG