Honda NX 125 - kuplung/mjenjač pomoć

Pavle1984

Member
Pozdrav svima!
Malo sam nešto zaje, pa sad trebam vašu pomoć, jer baš više nemam ideje niti volje.
Nego, motor je stara Honda NX 125 iz ‘89. Dugo je stajao i kada sam je upalio prije mjesec dana bila je troma u prvoj, dok krene, i nije baš dobro lovio kuplung. Nakon kraće vožnje počeo je bacati u visoke okretaje čim se upali.
Kupio novo ulje, mineralno 10/40, filter ulje i čepa, brtvu poklopca kvačila i set novih lamela. Rastavio sve, međutim nisam imao onu specijalnu gedoru za skidanje/otvaranje korpe pa sam je naručio. Danas, nakon tri tjedna, sve to skinuo i složio (očito ne tako dobro :) ) i upalio motor. Više ne baca u visoke okretaje, međutim sada mi ne šalta, kao da lagano sam ide na momente i ne gasi se kada je u brzini-ako uopće ubaci.

Da čujem/pročitam di sam zajebao? 😅
Tnx!
 
Jesi držao lamele 24 sata u ulju?
Nisam. Držao sam ih jedno 2h u ulju. Na to i ja mislim da bi mogao biti problem, ili da sam negdje u vraćanju opruga i zatezanju napravio grešku. Očito ću morati ponoviti sve ispočetka, nemam pojma..
 
Rastavit moraš tako i tako. Sa koje strane motora je prikačena sajla na kućište?
 
Onda ima vilicu koja grabi štift koji podiže drukplatu.
Tu je nešto otišlo ukoso pri stavljanju poklopca.
 
To misliš na ovo na slici ili je to nekaj drugo? Tnx..
91085D20-8560-4E94-9540-88166FE0B58B.jpeg
 
  • Like
Reactions: Sredju
Polugica na koju se kači sajla, pri montaži poklopca, mora biti u položaju kao kada je kvačilo zatvoreno.
Rasklopi i poslikaj, postiraj ovdje.
Ako imaš papirnu brtvu poklopca, prije montaže je namamaži tanko sa tovatnom masti, lakše se skida poslije i može se ponovo koristit.
 
  • Like
Reactions: Pavle1984
Imaš pravo. Sada gledam neke slike, dok je u leru, poluga stoji ravno. A ja kada sam vratio poklopac, otišla je u lijevu stranu..i još sam ja mrdao po njoj i vraćao u desno. A sada kako ne znam kad sam u leru, kada u brzini, jer ne blokira..super će biti za naći ler..a na osjećaj. Motor je doma kod staraca, tako da ću slikati kad odem idući put. 🤙🏼