Honda shadow 600 u bobbera

cb900

Member
Jako davno sam se registrirao na forum i vise bio "stalker" nego sudionik foruma, pa sam odlucio se malo aktivirati :)

Motor sam uvezao od ljudi iz vana, koji ga prakticki nisu vozili zadnjih 4 godine(400 km u 4 god)





Mozsa zivotna zelja je napraviti sebi bobbera, a ovaj motor je vjerojatno najljepsa polazna tocka za bobbera.

Pa sam krenuo








I to je trenutno stanje:



Malo nas je korona zaustavila, ali od sljedeceg tjedna bi ga trebali zavrsiti, jos cekamo djelove. Do tad ovo je u pripremi;



U dolasku je novi filter zraka, novi zmigavci..
Plan je jos prednje komande napraviti, pocistiti volan od zica, felge su plastificirane u crveno, farbanje motora.. uglavnom, ima jos puno posla koje moram smisliti kako napraviti i naci ljude koji znaju stvari koje ja ne znam da pomognu :D
nadam se da ce biti spreman za sezonu
 
Super projekt samo naprid, zanima me jesi bija na tehnički pregled jel ti trebaju atesti za sve prerade na motoru
 
Napravio sam tehnicki i registraciju prije prerade, a u cvh su mi rekli ako ne diram djelove koji utjecu na ciklistiku(pomicanje pozicije amortizera npr) nema nekih velikih problema.
 
cb900 said:
Napravio sam tehnicki i registraciju prije prerade, a u cvh su mi rekli ako ne diram djelove koji utjecu na ciklistiku(pomicanje pozicije amortizera npr) nema nekih velikih problema.
morati ćeš atestirati stražnje svijetlo i žmigavce. tu bi mogao imati problema.
 
Merla said:
morati ćeš atestirati stražnje svijetlo i žmigavce. tu bi mogao imati problema.
Naravno, atestirati cu sve, ne pretstavlja mi to neki problem, samo da su atestirani djelovi
Vidjet cemo kad dodje do toga :D
 
Kako je ova glupa korona sve usporila, spojeno sa viskom vremena odlucio sam promjeniti rezervar na motoru.
Na nekoj aukciji na ebayu sam kupio skrseni peanut rezervar.
Nadao sam se da nije u toliko losem stanju kao na slikama.
Bio sam u pravu, nije toliko los. Jos je gori xd











Pa sam krenuo spasiti sto se da spasiti.
Izrezao sam donji dio rezervara, u utorak ide na pjeskarenje kompletno i izradu novog donjeg djela da pase na motor

U medjuvremenu su mi dosle i felge s plastificiranja


 
Pratim s nestrpljenjem.
Inače mislim da je ovaj model baš pogođen za takvu preradu.
Za sad mi se sviđa (y)
 
cb900 said:
U medjuvremenu su mi dosle i felge s plastificiranja



cb900 said:
Dok cekam da prodju praznici pa da zavrsim rezervar, evo guma :)

Fora, lijepo, zanimljivo. :)

Nemoj molim te zamjeriti, finese, al ako si već žbice odlučio farbati/plastificirati u crvenu, da si barem samo niple ostavio u boji sirovoj, ne znam jel željezo il aluminij. Il da si ih cinčao, kromirao, nešto. Ovak malo daje dojam kao da je sve spojeno zaronjeno u farbu i ocijeđeno.

Ja bi tu (ovisno o drugim bojama na motoru) išao na crvenu samo na obruču. Žbice i niple bi ostavio u metalnom finišu. Na crvenu il crnu bi išao na glavčinu ovisno o tome ostalome na motoru, kako bi pasala glavčina po boji spojena u vilicama.

Velim, ne zamjeri. Svakako hrabro i fora. Pratim. :)
 
mario #8 said:
Fora, lijepo, zanimljivo. :)

Nemoj molim te zamjeriti, finese, al ako si već žbice odlučio farbati/plastificirati u crvenu, da si barem samo niple ostavio u boji sirovoj, ne znam jel željezo il aluminij. Il da si ih cinčao, kromirao, nešto. Ovak malo daje dojam kao da je sve spojeno zaronjeno u farbu i ocijeđeno.

Ja bi tu (ovisno o drugim bojama na motoru) išao na crvenu samo na obruču. Žbice i niple bi ostavio u metalnom finišu. Na crvenu il crnu bi išao na glavčinu ovisno o tome ostalome na motoru, kako bi pasala glavčina po boji spojena u vilicama.

Velim, ne zamjeri. Svakako hrabro i fora. Pratim. :)

Felge su stare 30 godina skoro, zbice i felge su bile (estetski) u osrednjem stanju. Na par mjesta je lagano hrdja izbila i nije to vise bio onaj sjaj kako bi trebale kromirane/polirane felge biti.
Odlucio sam se za pjeskarenje i plastifikaciju jer mi je crvena u kombinaciji sa crnom najljepsa.
I nisam bas upoznat sa pojmovima, pa ne znam sta mislis pod niplu i glavcinu :D
Ali neka ideja je bila kontrast na felgama naspram guma, i mislim da sam uspio za sad sa crvenom i ww gumama.

toecutter said:
Pratim s nestrpljenjem.
Inače mislim da je ovaj model baš pogođen za takvu preradu.
Za sad mi se sviđa (y)
Hvala, nadam se da necu zajebat po putu negdje  :mrgreen:
Ovo mi je prakticki prvi put u zivotu da sam se ozbiljnije primio brusilice ili tako nekog alata, nisam bas najspretniji s tim  :LOL:

mac.airbrush said:
ovi kotači zgledaju mrak  (y)
Hvala sto si se i ti javio.

Trebao bi nekog iskusnijeg za farbanje motora.
Naime, neka misao je da bude kombinacija crnog i crvenog u metalflake izvedbi sa kromiranim detaljima.

Toliko ideja ima na internetu da sam se jednostavno izgubio u opcijama kako napraviti  dali perla/metalflake, kako, zasto itd.
Zelim da motor ima onaj "wow" efekt na prvu  :mrgreen:
Mozes li mi malo pojasniti razliku izmedju perle i metalflake jos?nesto sam citao, ali od sume ne vidim drvo.

Isao bi sa crnom bazom gdje bi se islo sa crnim metalflakeom, a crvena(ili crna baza?) Gdje bi isla crvena. Neka ideja je povuci crtu crvene samo preko rezervara po duzini, nekako sirine cepa na rezervaru, dok bocne plastike, ostatak rezervara i blatobrani crno. Nisam ni sam pametan vise
 
strelicar said:
Gdje si plastificirao i pjeskario,te okvirno kako se kreću cijene?
Hvala

p.s.- pohvale za posel i trud....
Plastoficiranje novi marof.
Ljudi dodju po felge, ispjeskare, plastificiraju i vrate nazad
300kn po felgi
 
Ja sam njima slao felge od CBR 900 bio, odličan posao i prihvatljive cijene.
Svaka pohvala i za komunikaciju i sve ostalo.
Bio bi im poslao i šasiju od XL-ke, ali je malo problem sada s tim prijevozima pa sam išao na farbanje.
 
Dobro izgledaju crvene žbice u kombinaciji sa whitewall gumama,pašu savršeno za old school bobber (y)
 
cb900 said:
Dok cekam da prodju praznici pa da zavrsim rezervar, evo guma :)

Moran priznat da mi je osmjeh trenutno izletija kad san vidija ovu sliku :)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk