Honda shadow 600 u bobbera

cb900 said:
Dok cekam da prodju praznici pa da zavrsim rezervar, evo guma :)


Obzirom da žbice "rade", hoće li to pastificirano popucati?
 
Nebi trebalo.

Imam sad novih problema sa rezervarom, ako tko moze pomoci i/li preporuciti majstora.
Na rezervoaru se pojavilo nakon pjeskarenja puno malih rupica, i ssad me zanima dali se moze spasiti sta?
Najradje bi da to netko iskusan majstor popravi uz naknadu naravno.

 
Mislim da ćeš se namučiti s tim rezervoarom...
Treba vidjeti da li su rupice skroz na skroz ili površinske.
Sve to sanirati.. zakitati.. ili što je već bolje i onda iznutra sve tretirat s onim POR15 sredstvom (imaš na ebayu) u tri sloja.

Ili možda napravit rezervoar od plastike i "sakriti" ga unutra ovoga, tako da ti ovo bude samo šminka..to sam vidio da neki rade. :misli:
 
Mislim da je u ovom slučaju kriv "majstor" za pjeskarenje.... Te rupice se mogu pokitati prije farbanja, mislim da to nije problem. Svojevremeno sam uzeo takav peanut tank kod Tone u Mariboru, mislim da je novi bio nekih 80€.

Btw, pratim neke Kineze iz Kalifornije koji voze takve Shadowice (imaju i HDe ali njih uglavnom više šarafe koliko vidim), zanimljivo izgledaju mada nije moj stil motora...
 
kruns said:
Mislim da je u ovom slučaju kriv "majstor" za pjeskarenje.... Te rupice se mogu pokitati prije farbanja, mislim da to nije problem. Svojevremeno sam uzeo takav peanut tank kod Tone u Mariboru, mislim da je novi bio nekih 80€.

Btw, pratim neke Kineze iz Kalifornije koji voze takve Shadowice (imaju i HDe ali njih uglavnom više šarafe koliko vidim), zanimljivo izgledaju mada nije moj stil motora...

Mislim da nije do njega, tank je u jako losem stanju bio i prije xd
Tu se na slikama ni ne vidi bas koliko se uzivo vidi, kao da ga je neko sacmaricom probusio :)
Dali znas mozda kako doci tmdo tog mjesta di si kupio tank ili neki kontakt?
 
Klemenčič iz Maribora u Sloveniji, inaš njegovu stranicu i tamo je kontakt mail, ako ga ne nađeš mogu potražiti u starim porukama... Pošalji mu mail, odgovorit će ti. Ima i rabljene dijelove pa vidi što se nudi. Ja sam uzeo novi, made in mehiko ok kvalitete.

Po slikama bi rekao da se koristio pregrubi pijesak kod pjeskarenja pa je došlo do oštećenja... Btw, ako dobro vidim na ovom tanku je odrezano dno?
 
cb900 said:
Mislim da nije do njega, tank je u jako losem stanju bio i prije xd
Tu se na slikama ni ne vidi bas koliko se uzivo vidi, kao da ga je neko sacmaricom probusio :)
Dali znas mozda kako doci tmdo tog mjesta di si kupio tank ili neki kontakt?
Aukcija ebay.
 
Po mom laičkom mišljenju ne vrijedi truda.

Možda da posluži za kalup izrade novoga.

Hmmmm ili ga treba plastificirati s obje strane.

Ali sad je u 2 komada, dno je odrezano, zato mislim da n vrijedi truda.

Volio bih vidjeti da ga spasiš.
 
kruns said:
Klemenčič iz Maribora u Sloveniji, inaš njegovu stranicu i tamo je kontakt mail, ako ga ne nađeš mogu potražiti u starim porukama... Pošalji mu mail, odgovorit će ti. Ima i rabljene dijelove pa vidi što se nudi. Ja sam uzeo novi, made in mehiko ok kvalitete.

Po slikama bi rekao da se koristio pregrubi pijesak kod pjeskarenja pa je došlo do oštećenja... Btw, ako dobro vidim na ovom tanku je odrezano dno?
Da, odrezao sam dno jer je bilo trulo, i napravio sam drugo, po rami od motora, ali ove rupe su me usporile..
Spori said:
Aukcija ebay.
Na aukcijama koliko vidim su svi relativno skupi, a iz usa ako se nadje povoljno, prijevoz i carina ubiju svaki smisao
 
Mislim da te vidio jucer oko 16:10 blizu velike gorice... Ili ti netko ukrao ideju i prvi zavrsio projekt
 
Anticitizen419 said:
Mislim da te vidio jucer oko 16:10 blizu velike gorice... Ili ti netko ukrao ideju i prvi zavrsio projekt
Vozio sam se ja 😀
Potez vukovina/gorica i po gorici, ali bez blatobrana.. 😬
 
Prepoznao po kotacima... Fensi izgleda.
White stripe na gumama je tvornicki ili si to bojao... Ako si bojao cime i dal ispuca?
 
Anticitizen419 said:
Prepoznao po kotacima... Fensi izgleda.
White stripe na gumama je tvornicki ili si to bojao... Ako si bojao cime i dal ispuca?

Original metzeler gume.. nwsto skuplje od obicnih, ali kako izgledaju dobro, vrijede svake kune :)
 
Evo zadnji kraj i sic gotovi napokon.



Nije mi se svidjelo imati federe na sicu,jer u kombinaciji sa amortizerom samo imao osjecaj da "lebdim" pa sam napravio konstrukciju za sic bez federa.

Malo zezancije je bilo isto jer sam htio savijene nosace za blatobran. Iznenadjujuce puno posla za takvu sitnicu.

Skinuo sam originalni filter zraka, i sad pocinjem sa izradom "custom" usisa zraka.

Imam potencijalni problem, a ne znam do ceg je.
Naime, kad se vozim i naletim na rupu, osjecam udarac kao da dodje rama do vilice, ali ne vidim nigdje trag. Vjerojatno dodje amortizer do kraja? Morati cu to nekako izregulirati, jer osjecam se kao da se vozim u sportskom autu sa gewindama pa osjetim svaku vecu rupu na cesti, a toga kod nas ima dosta :)
 
Anticitizen419 said:
Prepoznao po kotacima... Fensi izgleda.
White stripe na gumama je tvornicki ili si to bojao... Ako si bojao cime i dal ispuca?

Gummipaint od Veneziania, boja za tubuse od gumenjaka se pokazala odličnom...
 
.....e sad još jedne one vilice na šušte :)
 
Evo novosti ljudi!
Dok sam radio ovu preradu, kako je kod mene sve na prodaju uz odredjenu svotu novaca :D tako se nasao i kupac za ovaj motor.
Meni je dosla ponuda koja se ne odbija za moj dream bike, a covjek se zaljubio u hondicu, i uskoro ima novog vlasnika.

A sljedeci tjedan ja postajem novi vlasnik yamahe wildstar 1600 :D
Ocekujte novu temu u preradama
 
Onaj rezervar  se krpi tako da ga se napuni pijeskom, i onda tvrdim lemljenjem se te rupice popune. Picajzlasto i mukotrpno