HONDA VARADERO1000

Krasan izbor, još ako je novijeg datuma proizveden onda  (y).

A šta sa onako krasnim VN-om? Nećeš ga valjda prodati?  :misli:
 
Vozim već drugi Varadero i zadovoljan sam  :wink:

Puno km s oba i bitna mi je kvaliteta. Dosada me nisu iznevjerili.

Ako ciljaš polovnog uzmi 2003. ili noviji jer imaju 6. brzinu i ubrizgavanje, pa je potrošnja pri velikim brzinama (preko 150) puno manja (i do 2 litre na 100 km!).

Mana na modelu SD01 (99.-02.) je pumpa goriva koja je rješena pomoću platina  :shock: i one odu na cca. 40000 km. U Hondi mijenjaju samo cijelu pumpu (200 eura). Postoji varijanta da pokrpaš platine ili da staviš elektroniku i izbaciš platine što je rješenje za uvijek.
Na SD01 zna riknuti i regler jer je ispod oplate pored sjedala i nema nikakvo hlađenje, a nema ni rebra na sebi.

SD02 (2003.-...) ima gel akumulator i treba paziti da se (preko zime) ne isprazni do kraja jer je nakon toga za smeće.

Na oba modela je mekan stražnji amortizer (bez obzira na mogučnost podešavanja), ali to dolazi do izražaja tek kad se jako pretjeruje na zavojitoj cesti ili kad je motor pretovaren.

Nadam se da te nisam uplašio. Motor je odličan za otići na kraj svijeta, za grad je dosta težak (iako nije problem).

Vrline su da je udoban, možeš ga natovariti za put (a da ne gubi na voznim svojstvima), ima kočnice da oči iskaču. Najveselije je iznenaditi ekipu koja misli de je trom i da neide u zavoj. U zavoju leži kao vlak bez obzira na rupe i lagano je korigirati putanju.

(y)
 
Evo i ja sam ponosni vlasnik Varadera!A sta reci o motoru?!
Evo kratko u par crta:Udoban,vozan ,mjenjac savrsen,kocnice super,ne trosi previse.Uglavnom super motor,neces pogrijesiti ukoliko ga uzmes. (y)
Ako imas kakvih specificnih pitanja ,samo pitaj.Bit ce mi drago odgovoriti ti :)
 
slijedece godine uz postojeci kupujem motor za putovanja i udobnost suputnice. kako stvari stoje nista od honde xx a ako i bude nece biti ni priblizno kao ptica pa moj izbor pada na varadericu koja mi je prekrasna a svi s kojima popricam govore sve najbolje o njoj.

evo jedna iz oglasa pa ak se ne proda... hm



(Powered by frubar.net)
 
Super Jura said:
SD02 (2003.-...) ima gel akumulator i treba paziti da se (preko zime) ne isprazni do kraja jer je nakon toga za smeće.
Kakav je to "gel akumulator", koje su mu prednosti a koje mane?
 
papa strumf said:
Kakav je to "gel akumulator", koje su mu prednosti a koje mane?

Nije kiselina u tekućini, nego u gelu.

Prednost je što u istu dimenziju stane veći kapacitet npr. u SD01 je 14 Ah, a u SD02 ABS je 20 Ah. A vanjska dimenzija je ista. Prednost je i što nema dolijevanja vode.

Mana je što se ne smije isprazniti do kraja jer je onda gotov. I cijena  :(  Ovoga od 20 Ah sam jedva našao za 850 kn inače je oko 1050 kn.

dr.chala said:
Jaaaako lijep motor!  :hehehe:

... rekao Stromaš!  :jesus:
 
Hvala Jura  :)


Inace, bilo bi lijepo imati Varadera, vrlo vrlo lijepo :mrgreen:
 
Jel to supertenere ide na prodaju ili ces samo nadopuniti vozni park?

Ja sam se raspitivao za taj motor(noviji 6 brzina) i cuo sam samo rijeci hvale..

Kakve su mu cijene kod vas?
 
milesurcin said:
ljudi hvala na trudu i objasnjenju,kakva vam je potrosnja na razlicitim brzinama i uslovima puta??
Po gradu cca 300 km s jednim tankanjem,al to je strogo grad.Otvorene voznje 420-450km.Tank je 25 l.Znaci grad cca 8,otvoreno cca 6-6.5 l...
 
milesurcin said:
ljudi hvala na trudu i objasnjenju,kakva vam je potrosnja na razlicitim brzinama i uslovima puta??

Model od 2003:

120 km/h - 5,5 l/100km

150 km/h - oko 7 l/100km

Do sada sam uspio najviše preći 400 km sa 22 litre i to na prevojima ili autoput 120.

Najmanje 280 km sa 20 litara i brzina blizu maksimalne.
 
wbst said:
Po gradu cca 300 km s jednim tankanjem,al to je strogo grad.Otvorene voznje 420-450km.Tank je 25 l.Znaci grad cca 8,otvoreno cca 6-6.5 l...
ma sve su to potrošnje motora u klasi i šta vam je uopče važna potrošnja najvažnije u svemu da ti se motor sviđa i da je pouzdan,a litra gori doli nebitno
 
rus said:
ma sve su to potrošnje motora u klasi i šta vam je uopče važna potrošnja najvažnije u svemu da ti se motor sviđa i da je pouzdan,a litra gori doli nebitno
Stari Varadero je nekima trosio i preko 10. Ako pravis puno kilometara lijepa se cifra skupi u razlici potrosnje. Vozio sam taj model i meni moj nije trosio toliko. E sad da li sam pogodio primjerak ili je u pitanju pickasta voznja?! Mozda prije ovo drugo.  :wink:
 
Vozio sam stari Varadero na dionicama uz novi model. Potrošnja mi je na autoputu (150) bila 2 litre veča na 100 km!

Na lokalnom cestama je razlika bila oko litre.

Sa starim modelom nikad nisam došao ni blizu 400 km sa tankom  :(
 
Super Jura said:
Vozio sam stari Varadero na dionicama uz novi model. Potrošnja mi je na autoputu (150) bila 2 litre veča na 100 km!

Na lokalnom cestama je razlika bila oko litre.

Sa starim modelom nikad nisam došao ni blizu 400 km sa tankom  :(
e,da na novom modelu potrošnja je smanjena sa ubacivanjem elektronike
osobno mi nije primarna potrošnja ,a moj Capo troši od nepunih 6l pa do 9l,a sve zavisi zima-lito i grad - otvorena cesta ili auto put
 
rus said:
e,da na novom modelu potrošnja je smanjena sa ubacivanjem elektronike
osobno mi nije primarna potrošnja ,a moj Capo troši od nepunih 6l pa do 9l,a sve zavisi zima-lito i grad - otvorena cesta ili auto put
...ajnšpric i šesta brzina.
 
ja sam vrlo zadovoljan varaderom, udoban, dobra zaštita od vjetra...
zamjerka kod modela 2008 je držač za suvozača i uopće ta zadnja plata gdje dolazi kofer,
kod prijašnjeg modela 2005 to je bilo puno bolje izvedeno, tako da sam za ovaj novi morao sam izrađivati nosač,
nisu mi se svidjele ni otkrivene ispušne cijevi s puno varova koje su se vidjele kad je motor nagnut na nožici, pa sam i njih "obukao" inoxom,
ako možeš birati preporučam ti crni, kakda dodaš bočnu zaštitu (obavezno motech-ovu) motor još ljepše izgleda.
pozdrav