Honda X-ADV

Malo offtopic: primjetio sam da su maxi skuteri ovamo u Dojcland a i u Amerikama skoro pa rezervirani za oldtajmer ekipu, tj. za starije od 60 godina. Mladji kao da se ustrucavaju voziti maxi skutere jer to eto nije kul ili sta vec? Cak mi je jedan jednom rekao kad sam imao Kymco Downtown 300i da ne idem sa njim na Glemseck (lokalno okupljaliste bajkera) jer ce mi se ekipa smijati :mrgreen:. Naravno da sam otisao.
Kod nas u HR i recimo u Italiji svi voze maxi skutere u rekao bih da su kod mladje ekipe cak popularniji nego motori.
Nemam pojma zasto je to ovamo tako, ali meni uopce nije blam voziti maxija.

Generalno je tako i na sjeveru EU.
Skuter nije nešto na cemu odrasli muškarac želi biti viđen.
Teško je usporedit s rh, ali stav je otprilike sličan kao da po Splitu voziš ruzičasti hello kitty Segway.
 
Apsolutno. X-ADV je sposoban za putovanja, rekao bih, zaštita od lošeg vremena na dugim putovanjima je bolja nego na 90 % motocikala.
Ali i integra, a t max je nabildana skuterčina. Ko voli ta ubrzanja kao da si zakačen gumom, pa ju rastežes ok. Meni variomatic odgovara na malim skuterima i u gradu, kako ne bi mjenjao 4 put brzine da postignem 60 kmh, ali na moćnom stroju je dosadan.
 
brkaš vrijeđanje i mišljene , ako dosad to nisi savlada teško da sad to shvatiš
o tmaxu možeš naći negativno mišljenje samo o bačvastom sicu i ništa drugo
uglavnom, od.bi ! zan da ti je teško ali pokušaj
... mišljenje, ma koga ti lažeš... vidim da si posta ka luka modrić... šta ti nisi nikad pokuša odj. iz teme o tmaxu nego si tamo uvik dava svoja ''mišljenja''...
 
vidim i sebe na x-adv, neznam hoće li biti ovaj sada ili novi model ako izbace krajem 2022., bio bi fora xadv 850, sa tempomatom i android auto opcijom jer volim udarit malo dalje
Ma jesi lud kupovat novo
Nakon 2 god za 30-35% manju cijenu…..
 
Generalno je tako i na sjeveru EU.
Skuter nije nešto na cemu odrasli muškarac želi biti viđen.
Teško je usporedit s rh, ali stav je otprilike sličan kao da po Splitu voziš ruzičasti hello kitty Segway.
Na sjeveru ne razume nista
Vise je lola na vespi 80tih jebava picica nego 10 na GS-u ili Jawi😂

Ja apsolutno neman problema sa vozit dvocilindricni skuter od 43 do 58 ili vise KS(neman pojma koliko ima benve C600)
U cijenu necu ulazit……da ne bi neko reka tracer 700 40 iljda on jeftiniji a namaze Tmaxa 560…..
To je neusporedivo………totalno drugacija klijentela….
Liti je skuter zakon……kocnica relly…😂😂😂
Mada i motor sa DCT-om je strasan😎
 
Na sjeveru ne razume nista
Vise je lola na vespi 80tih jebava picica nego 10 na GS-u ili Jawi😂

Ja apsolutno neman problema sa vozit dvocilindricni skuter od 43 do 58 ili vise KS(neman pojma koliko ima benve C600)
U cijenu necu ulazit……da ne bi neko reka tracer 700 40 iljda on jeftiniji a namaze Tmaxa 560…..
To je neusporedivo………totalno drugacija klijentela….
Liti je skuter zakon……kocnica relly…😂😂😂
Mada i motor sa DCT-om je strasan😎


Ipak si ti Seki alfa, a ovo 22 iza nicka nije samo slučajni broj. Tvoj status ni Žuta boja na temaksu ne može ugroziti.
Ja sam s druge strane, prisiljen kompenzirati; zato vozim veliki kawasaki heavy industries motor, s puno cilindara, auspuha i kilowata. :(
 
  • Haha
Reactions: WraGG
Ipak si ti Seki alfa, a ovo 22 iza nicka nije samo slučajni broj. Tvoj status ni Žuta boja na temaksu ne može ugroziti.
Ja sam s druge strane, prisiljen kompenzirati; zato vozim veliki kawasaki heavy industries motor, s puno cilindara, auspuha i kilowata. :(
Ma je briga mene
Tvoj kawac mi je super(SX1000 jel?) osim vizira…..😎😂😂🤪
Nisan ti ja opterecen
Zuti Tmax majka…..😂😂😂😂😂
Ocu rec Xadv……po meni jako dobar skuter…..nebitmo zadnje kolo 15 cola umisto 17……
Borba bi mi bila ako bi sad uzima dvocilindricni skuter
Da li Xadv ili Forza 750……
Mada iskreno ne moze se rec da 560 nije los…..ruzan da….kvaliteta losija nego Honda(sta je i razumljivo) ali virujen da je vozan zapopizdit…..

Ali isto tako…..nisan neko vrime vozia Kralja nego iskljucivo Kraljicu pa udria dir u sridu
Ajmeeeeee…..dajen gasa a ne ide…..nisko,sve klapa,lagan volan……
Nakon 10,15 min vrati se u normalnu
Tako da sve je sa koje pozicije se gleda na stvari….
 
skuter mozda jednom kad se izgustam motora, nemam nista ni protiv tmaxa ali ako bi vec vozio tako veliko vozilo onda bi radije motor.. ali ne bi nista imao protiv kakav mali skuter do 150 kuba za metiljat se po gradu.


i da..sto se tice gvo-a i njegovog vizira. Nije ruzan ali je od sunca i kilometara vec dao svoje i cijeli je izbljedio... motor izgleda jako ocuvan al vizir je kriminal 😅🤣
 
meni je žao da nema nove gp800, naravno u korak sa tehnologijom, al bio je to nepoderiv stroj
neznam uopće što se dogodilo sa Gilerom
 
jedan sa Tajlanda (y)
 

Attachments

  • 259761473_4682093698539756_625696764242748466_n.jpg
    259761473_4682093698539756_625696764242748466_n.jpg
    1 MB · Views: 0
X10 / 350....koristim isključivo za na kavu i po kruh. I dvaput godišnje na kapetaniju.... :cool:
 
Generalno je tako i na sjeveru EU.
Skuter nije nešto na cemu odrasli muškarac želi biti viđen.
Teško je usporedit s rh, ali stav je otprilike sličan kao da po Splitu voziš ruzičasti hello kitty Segway.
Odrasli muskarac vozi ono sto mu se vozi i treba ga zabolit k za tudja misljenja, kad bi slusa tudja misljenja oko motora ne bi ga ni kupova u startu. Koristis stare stereotipe iz davnina.

Edit: znam da citiram stari post.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nike11
Odrasli muskarac vozi ono sto mu se vozi i treba ga zabolit k za tudja misljenja, kad bi slusa tudja misljenja oko motora ne bi ga ni kupova u startu. Koristis stare stereotipe iz davnina.

Edit: znam da citiram stari post.
Mislim da nije izrazavao svoje misljenje nego vise projicirao mindset ekipe ovamo na zapadu, jer se nadovezao na moj post. I ovamo je to stvarno tako: skutere voze commuteri koji nemaju vozacku za auto/nemaju auto i ne guzva im se po javnom prevozu, a maxi skutere gotovo iskljucivo stariji od 60. Nedavno sam upao na njemacki Burgman forum i tamo doslovno nema nikoga mladjeg od 60.
Al ono, zaboli me. Meni je Burgman ok za provozat se opusteno tu i tamo ili cak i baciti neku cjelodnevnu turu sa zenom i sasvim ga je u redu imati uz neki vikend motor.
 
  • Like
Reactions: gvo
Mislim da nije izrazavao svoje misljenje nego vise projicirao mindset ekipe ovamo na zapadu, jer se nadovezao na moj post. I ovamo je to stvarno tako: skutere voze commuteri koji nemaju vozacku za auto/nemaju auto i ne guzva im se po javnom prevozu, a maxi skutere gotovo iskljucivo stariji od 60. Nedavno sam upao na njemacki Burgman forum i tamo doslovno nema nikoga mladjeg od 60.
Al ono, zaboli me. Meni je Burgman ok za provozat se opusteno tu i tamo ili cak i baciti neku cjelodnevnu turu sa zenom i sasvim ga je u redu imati uz neki vikend motor.
Drugaciji mentalitet ljudi, druge drzave, drugi standard. U nekim zemljama se podrazumijeva pod must da se do 40 te godine kupi sportski auto u obliku 911 ili Corvette kao pravi odgovor na "krizu srednjih godina", dok u nekim nema ni teoretske sanse da se kupi automobil, jednako je s motorima, tipuje se s stereotipovima a na kraju te nitko ne pita jesi li ti zadovoljan, a to je najbitnije, kupujes ga za sebe a ne za druge. U nas imas ceste stereotipove gdje se lijepe glupe etikete,. Burgmana voze dileri, GSa pomorci, Tmaxa lovasi ili ljudi bez ideje, Xadv lovasi kojima se ne svidja Tmax...itd..mozemo u krug.
 
Vani se gleda racionalnije. Ovo u vezi love možete vezati samo za banana države poput naše ili ostatka balkana... govorim to jer živim vani i nikako nije usporedivo zbog visine zarade. Frend je nedavno uzeo forzu 350 na 6 rata, u hr se mobiteli uzimaju na 24 rate. Vani se radi o potrebama, slobodnom vremenu i gužvi. U Parizu je skuter zakon, tko nije vidio prave gužve neka skokne malo tamo gdje cvt i dct rasturaju. Frendu iz Berlina treba 100 km van grada da dođe do kakve takve prirode u kojoj je ionako strogo zabranjeno voziti motor pa vecina enduro motora nije ni vidjela makadam.

U HR se uzima jedan motor koji služi i za na kavu, put oko svijeta, grobnik, većinom na 60+ rata i vozi ga se dok ne dobiješ unuke kojima pričaš kakva si čudesa na njemu prošao.
 
Imam pitanje za vlasnike xadv koji su bili na autoputu duže... npr 2-3 sata konstantna brzina oko 130 km/h, koja je potrošnja tada?