Honda X-ADV

Gdje je bio jedan, sad su dva. 😃
Jos malo i imat cemo za klub bez problema.
I dalje me odusevljava koliko je jednostavan i ugodan za voznju.
20220903_171453.jpg
 
Ljetos sam išao malo kopat za više detalja jer nisam nikad probao a u susjedstvu ima jedan maslinasto zeleni koji ne izgleda loše. Nisam bio siguran ni za što točno služi pa sam išao guglat. Vuče mi na TMaxa pa je prvi na redu bio usporedni video test sa TMaxom i mislim da nisam bio u krivu jer po mom shvaćanju oni su konkurencija s tim da ADV ima naglašenu marketinšku offroad komponentu. Osjetno sofisticiranije no koncepcijski slično kao i novi Aprilja skuter SR GT. Vjerujem da je vrhunski proizvod ali kao i TMax, za moje potrebe prevelik za grad dok za vikend vožnje preferiram motor. Za sad. :mrgreen:
 
Tezak ka Afika i ostali Adv motori. 244 kg. Nije to vidilo skutera
Ma di si Kraljicu nasa spominjat
Ma ja bi opet prije Forzu 750 nego Tmaxa…..svaka njemu cast ali nakon Kralja sve je to kina style……
Ko jednom proba DCT na variomat se ne vraca….ako je normalan jel…..
 
  • Like
Reactions: Kadet
Zna li se kad bi tribale pocet isporuke xadv?? Ja san narucia pocetkom 7og miseca i nema ga na vidiku..
 
Čeka se oko 10 mjeseci minimalno, tako su mi rekli. Plus navodno da se boja ne može birat, već šta stigne.
 
Ma di si Kraljicu nasa spominjat
Ma ja bi opet prije Forzu 750 nego Tmaxa…..svaka njemu cast ali nakon Kralja sve je to kina style……
Ko jednom proba DCT na variomat se ne vraca….ako je normalan jel…..
Vozia san i Forzu, fali mi malo koji detalj na njemu.
 
Pozdrav ekipa,

evo malo da podijelim svoje dvojbe i čujem koji savjet...

Dakle, "pravi" motor više nemam niti mi vrijeme i obiteljske okolnosti to dozvoljavaju, ali zato Beverly 350 pokriva moje potrebe za transportom u gradu. On mi je savršen za sve što se tiče grada, obavljam čak i tjednu nabavku s njim jer ispod sica stane hrpa, a tu je još i kofer, kuka za vrećice itd.

ALI, poželim se ponekad i na vikend vožnju van grada i gledam X-ADV od kada je izašla.... Novi model mi je još ljepši naravno... čak su farove koji su mi bili dvojbeni sad napravili kako treba i nemam uopće dvojbe da sam zaljubljen "preko ušiju".

E sad... cijena je takva kakva je... obzirom na nedostatak rabljenih čak i u EU, a kamo li kod nas išao bi na varijantu novog.

Koliko je vrijeme čekanja, zna li itko? U Viktoru nemaju ništa za sada....

ALI, još bitnije pitanje na koje samo ja mogu odgovorit, ali ipak pitam :)

Treba li to meni uopće? :))))

Znam da je motor vrhunski općenito, ali me zanima koliko je taj motor nepraktičniji od Beverlya? Koliko je teže se s njim progurati po Zagrebu ili manevrirati na mjestu? Isplati li mi se mijenjati praktičnost Beverlya za tih 10% vožnje van grada (uvrh glave) gdje bi X-ADV bila daleko bolja opcija i to nadoplatiti toliku razliku u cijeni?

Znam da pitam gluposti jer je to sobna stvar, ali zanimaju me konkretna iskustva ako netko ima.
 
  • Like
Reactions: lowrider123
Ako imaš love, kupuj, jebeš kompromise.🤔
 
Napisao sam par postova ranije, ne smatram ga adekvatnom zamjenom za Beverly 350 koji vozim svaki dan, niti za veliki motor s kojim se vozim okolo. Međutim stoji da je konkurent TMaxu za pokriti jedno i drugo, što bi i kod tebe bio slučaj, a tu već zamjena ima smisla.