Honda X-ADV

Ma oni bi sa oprostenjem jeb... bez kur..
Zele prodati, bez da imaju nesto na lageru a nedaj Boze da pitas za testno vozilo -pogledaju te kao lopova i cude se da to drugi imaju u normalnoj ponudi.
Znaci u ove tri godine sto sam htio Xadv, nitko nikad nije imao testno vozilo, a oko narudzbe uvijek nekakve ceremonije.
Uzeli bi takvu cifru za skuter jer je to ipak Honda, pa misle da su svi telci samo takvi.
Neznaju tocan rok isporuke ali najgore je sto se uopce ne trude seznati sto tocniji datum.
Jednostavno ih zaboli. Ima i Yamaha svoje musice, ali ovi u Hondi zive u skroz nekakvom paralelnom svemiru.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DA-IM
Ma oni bi sa oprostenjem jeb... bez kur..
Zele prodati, bez da imaju nesto na lageru a nedaj Boze da pitas za testno vozilo -pogledaju te kao lopova i cude se da to drugi imaju u normalnoj ponudi.
Znaci u ove tri godine sto sam htio Xadv, nitko nikad nije imao testno vozilo, a oko narudzbe uvijek nekakve ceremonije.
Uzeli bi takvu cifru za skuter jer je to ipak Honda, pa misle da su svi telci samo takvi.
Jos najgore, neznaju tocan rok isporuke ali najgore je sto se uopce ne trude seznati sto tocniji datum.
Jednostavno ih zaboli. Ima i Yamaha svoje musice, ali ovi u Hondi zive u skroz nekakvom paralelnom svemiru.
Nema tu zbora…..
Sve se slazen…..
Kupit novu Hondu u butizi u HR…..
Svaka cast
 
Ma oni bi sa oprostenjem jeb... bez kur..
Zele prodati, bez da imaju nesto na lageru a nedaj Boze da pitas za testno vozilo -pogledaju te kao lopova i cude se da to drugi imaju u normalnoj ponudi.
Znaci u ove tri godine sto sam htio Xadv, nitko nikad nije imao testno vozilo, a oko narudzbe uvijek nekakve ceremonije.
Uzeli bi takvu cifru za skuter jer je to ipak Honda, pa misle da su svi telci samo takvi.
Neznaju tocan rok isporuke ali najgore je sto se uopce ne trude seznati sto tocniji datum.
Jednostavno ih zaboli. Ima i Yamaha svoje musice, ali ovi u Hondi zive u skroz nekakvom paralelnom svemiru.
Možda se čeka dugo zato šta je ADV demontira tmaxa na tržištu naprimjer?
 
Da ih je razmontirao nebi bilo toliko vise Tmaxa po cesti u odnosu na Hondu.
Primjerice po Istri, omjer Xadv 750/ Tmax 560 je 20/1 za Tmax...
 
  • Like
Reactions: Dene
Hrvatsko tržište je jedan kvart u Rimu, u jednom tromjesječnu je prodano 1400 x-adva u Italiji
Istina, ali zato skoci u Trst pa vidi koliko ih ima. Ja sam sedmicno u Trstu pa do Riminia dva puta mjesecno.

Usput, Tmax 560 2020. je prodano u prvih 4-5mj 2150 komada.
Za takvu nadmoc Honde ocekivao bih losije brojke Yamahe 😉
 
Danas sam napokon probao na sat vremena Xadv 2021.
Nije bio moj pa sam lagano vozio do 110kmh.
Na prvu je dosta tezi i po meni je Tmax bolje balansiran, pogotovo kad se baca u stranu, nista previse ali Tmax je tu bolji.
Kocnice mi se vise svidjaju na Tmaxu, mogu bolje dozirati "ugriz" u odnosu na Xadv iako je to sve subjektivno.
Dosta se osjeti saltanje DCT-a i tu je variomat neprikosnoven po gradu ali bas to sto se osjeti saltanje i naravno mogucnost samostalnog mi daje neki plus i "uzitak" koji kod Tmaxa nema.

Veliki plus mi je pozicija sjedenja i volan, savrseno.
Cim sam sjeo kliknuli smo si kao da sam oduvijek na Hondi.
Zvuk je u odnosu na Tmax brutalniji, puno zesce se cuje iako je ovaj moj imao Termignoni.
Mali minus mi je mjestu za noge, kako sam naviknuo na Tmaxu da se mogu rasiriti kao galeb 😂 , na ADV-u mi je teze naci poziciju ali to je stvar navike.
Jako mi se svidio na prvu i definitivno idem u potragu za modelom 2021-2023.
 
One offroad štafne/fuzići su meni drastično nabolje popravile ergonomiju na X-advu, po meni su one must have opcija.
 
Imao je frend neke King Kong zlatne ali sram me bilo to izvlaciti da tako bljesti.
Ja sam 190cm, on 198 i kaze da mu je idealno na fuzicima voziti.
Malo mi je bilo cudno jer je visi od Tmaxa ali legao mi je.
Usput, koliko je original metalni kufer za Hondu?
Termi smo nasli nove u trgovini po 620,00€.
 
Last edited:
Mislim da ti ne postoji original Honda metalni kofer, vec samo plasticni od 38L i 50L.
 
Ima sw motech, 38.l ... ja ga imam na cb500x, odličan, kvalitetan, stane enduro kaciga L sa onim kurcem gore bez problema i još neke sitnice sa strane, ima i mrežicu na unutarnjoj strani poklopca gdje stanu isto rukavice, dokumenti i sl...
trax.jpg
 
Danas sam napokon probao na sat vremena Xadv 2021.
Nije bio moj pa sam lagano vozio do 110kmh.
Na prvu je dosta tezi i po meni je Tmax bolje balansiran, pogotovo kad se baca u stranu, nista previse ali Tmax je tu bolji.
Kocnice mi se vise svidjaju na Tmaxu, mogu bolje dozirati "ugriz" u odnosu na Xadv iako je to sve subjektivno.
Dosta se osjeti saltanje DCT-a i tu je variomat neprikosnoven po gradu ali bas to sto se osjeti saltanje i naravno mogucnost samostalnog mi daje neki plus i "uzitak" koji kod Tmaxa nema.

Veliki plus mi je pozicija sjedenja i volan, savrseno.
Cim sam sjeo kliknuli smo si kao da sam oduvijek na Hondi.
Zvuk je u odnosu na Tmax brutalniji, puno zesce se cuje iako je ovaj moj imao Termignoni.
Mali minus mi je mjestu za noge, kako sam naviknuo na Tmaxu da se mogu rasiriti kao galeb 😂 , na ADV-u mi je teze naci poziciju ali to je stvar navike.
Jako mi se svidio na prvu i definitivno idem u potragu za modelom 2021-2023.
Zato meni Xadv ne igra
Nema mista za noge rasirit
Ipak govorimo o skuteru tako da mi je to MUST…..
Pogotovo kad san u slapaman(adidas naravno) pa da mi se prsti luftaju
Nisan proba Forzu 750 ali cini mi se da se kod nje daju noge ispruzit…..
I da…..iako san ja najveci ljubitelj mocnog I nenadjebivog DCT-a nekakoza grad variomat mi je primamljiviji
Gust je punpavat gas na variomatu a to nemos na DCT-u😂😂😂😂
 
Zato meni Xadv ne igra
Nema mista za noge rasirit
Ipak govorimo o skuteru tako da mi je to MUST…..
Pogotovo kad san u slapaman(adidas naravno) pa da mi se prsti luftaju
Nisan proba Forzu 750 ali cini mi se da se kod nje daju noge ispruzit…..
I da…..iako san ja najveci ljubitelj mocnog I nenadjebivog DCT-a nekakoza grad variomat mi je primamljiviji
Gust je punpavat gas na variomatu a to nemos na DCT-u😂😂😂😂
Da, to je i meni boljka ali ajde sva sreca pa u zadnjih par godina idem u centar grada za posao pa van sto duze mogu, bjezim od guzve.
A za guste i nekakva putovanja mi ADV izgleda bolje.
Vidjeti cemo, problem je sad to cudo naci a prekopao sam sve zivo u ITA, AT i DE, jako malo ih ima da zadovoljavaju kriterije.
 
Da, to je i meni boljka ali ajde sva sreca pa u zadnjih par godina idem u centar grada za posao pa van sto duze mogu, bjezim od guzve.
A za guste i nekakva putovanja mi ADV izgleda bolje.
Vidjeti cemo, problem je sad to cudo naci a prekopao sam sve zivo u ITA, AT i DE, jako malo ih ima da zadovoljavaju kriterije.
Nemas se sta mislit
Pravac Motoexpert
 
Honda ne može ni približno isporučiti koliko je tražen ovaj model i u isto vrijeme raditi update za novu godinu. Meni bijeli nude tek 2024 a tad ce doci novi model za koji ne znamo sto ce imati. A ja zelim i tempomat i grijane rucke.

Btw, odavno je on skinio bmw po prodaji u eu.
IMG_4313.jpeg