Honda X-ADV

Honda ne može ni približno isporučiti koliko je tražen ovaj model i u isto vrijeme raditi update za novu godinu. Meni bijeli nude tek 2024 a tad ce doci novi model za koji ne znamo sto ce imati. A ja zelim i tempomat i grijane rucke.

Btw, odavno je on skinio bmw po prodaji u eu.View attachment 761539
Da, jer smo mi prciona od drzave. Evo ja pitao Talijane, kazu isporuka 5. mj 2023.
Kod nas Ruting takodjer 04/2024 isporuka.
Taman platis, dobijes stari a u najavi novi Xadv...
 
Da, jer smo mi prciona od drzave. Evo ja pitao Talijane, kazu isporuka 5. mj 2023.
Kod nas Ruting takodjer 04/2024 isporuka.
Taman platis, dobijes stari a u najavi novi Xadv...
Znači da ga vjv imaju u salonu jer rijetko kažu da će doći tako brzo. Btw ja sam u DE, može se naći salonski primjerak starog modela ali novi nikako. I kad dođem i vidim novi u salonu na njemu već piše zabranjeno sjedanje i da je prodan.
 
Da, jer smo mi prciona od drzave. Evo ja pitao Talijane, kazu isporuka 5. mj 2023.
Kod nas Ruting takodjer 04/2024 isporuka.
Taman platis, dobijes stari a u najavi novi Xadv...
Talijani...čuveni poštenjačine, kad je trgovina u pitanju...slobodno uplati😁
 
Postenjacine ili ne, sluzbeni dealeri Honde...Kao da su ovi nasi bolji, neznaju tocan datum niti model niti koliko ce cega dobiti, kao na placu.
 
Znači da ga vjv imaju u salonu jer rijetko kažu da će doći tako brzo. Btw ja sam u DE, može se naći salonski primjerak starog modela ali novi nikako. I kad dođem i vidim novi u salonu na njemu već piše zabranjeno sjedanje i da je prodan.
Salonski model prije 2021?
 
Postenjacine ili ne, sluzbeni dealeri Honde...Kao da su ovi nasi bolji, neznaju tocan datum niti model niti koliko ce cega dobiti, kao na placu.
Kao i niti jedan službeni dealer automobila ...niti kad, a niti koliko će koštat kad dođe...ne branim Ruting, da se razumijemo, ali jednostavno, žele izbjeći pusta pozivanja nezadovoljnih kupaca koji su uplatili nešto što nitko ne zna kad će doći.
 
  • Like
Reactions: Dene
Kao i niti jedan službeni dealer automobila ...niti kad, a niti koliko će koštat kad dođe...ne branim Ruting, da se razumijemo, ali jednostavno, žele izbjeći pusta pozivanja nezadovoljnih kupaca koji su uplatili nešto što nitko ne zna kad će doći.
Nebih bas rekao. Kako onda Yamaha 100% zna rok cekanja?
 
Ceka se da se netko tko uvozo motocikle izjasni koji su troskovi.
Svako ima svoju politiku...

Poslao sam par mailova pa cekam.
 
Da, ali moram preko firme da se odbije talijanska IVA, 22%. Jer inace ce me dobro oderati u RH ako uzimam sa njihovim porezom. Ovako ce me 1000-1200€ vise ispasti od cijene u ITA.
 
Ako kupuješ nov motor u ITA, ne plaćaš talijansku IVU već samo naš PDV.
 
Tako je. Na fakturi stoji da je za izvoz i nema poreza. Tek kad ga prijavljuješ u HR plaćaš porez. Ako ga uzimaš na firmu na kojoj možeš odbiti porez, ili bar pola, onda je još i bolje jer u tom slučaju ga ne platiš i tako ga prijaviš dok bi pri kupovini u HR morao platiti pa tražiti povrat što često bude triger za inspekciju.

P.S. Postoji čak i opcija da ako si platio njihov porez koji je 22% onda kod nas obračunaju razliku od 3% međutim to bi morao ispitati jer nisam osobno radio i bila je u pitanju Njemačka.
 
Ne ide tako.. Ukoliko ti talijan hoće dati po exportnoj cijeni onda ovdje kod nas plaćaš pdv i homologaciju. cca 300 eur dodatnog troška.
Ukoliko tamo kupiš po punoj cijeni onda kod nas također plaćaš puni pdv, nikakve razlike, i šalješ to talijanu i čekaš povrat njihovog pdv-a.
Sve u svemu svakako ići na exportnu cijenu ali ne žele ju svi dati i nisu obvezni.
 
Ako kupuješ nov motor u ITA, ne plaćaš talijansku IVU već samo naš PDV.
Kad sam zvao Carinu i par speditera rekli su da se moze uvesti ali moram dobiti neki papir (neznam tocan naziv) gdje se IT firma obavezuje meni vratiti IVU 22% nakon sto ja platim HR PDV 25% na nasu cijenu, sto je 13900,00€.

Nakon 90 dana IT firma uplacuje novac meni na racun.
Ja kao fizicka osoba ne mogu uvesti na neto cijenu, eventualno firma koja je u EU sustavu VIES-a i koja uvozi.
Tako je barem u trgovini mobitela, ako sam u EU sustavu, na mobitel od recimo 1000,00€ MPC, kad uvozim, placam neto 1000,00€ - 22% IVE.
Kad se mobitel proda npr 1100,00€, placas 25% PDV na razliku od 819,67€ do 1100,00€.
Zato sam mislio preko neke firme, ne trebam nista prebijati PDV, samo da ne placam dupli PDV -nas i njihov.
 
Ne ide tako.. Ukoliko ti talijan hoće dati po exportnoj cijeni onda ovdje kod nas plaćaš pdv i homologaciju. cca 300 eur dodatnog troška.
Ukoliko tamo kupiš po punoj cijeni onda kod nas također plaćaš puni pdv, nikakve razlike, i šalješ to talijanu i čekaš povrat njihovog pdv-a.
Sve u svemu svakako ići na exportnu cijenu ali ne žele ju svi dati i nisu obvezni.
Tocno tako, koliko sam zvao svako je imao neku svoju semu.
Jedan je rekao da se ne moze, drugi da se moze ali da je neisplativo, treci da se moze ali je komplicirano.
Osobno uvozim dosta tehnologije pa znam kako to ide ali ovdje nitko ne moze dati tocnu kalkulaciju i siguran put bez komplikacija.