Honda X-ADV

Ne ide tako.. Ukoliko ti talijan hoće dati po exportnoj cijeni onda ovdje kod nas plaćaš pdv i homologaciju. cca 300 eur dodatnog troška.
Ukoliko tamo kupiš po punoj cijeni onda kod nas također plaćaš puni pdv, nikakve razlike, i šalješ to talijanu i čekaš povrat njihovog pdv-a.
Sve u svemu svakako ići na exportnu cijenu ali ne žele ju svi dati i nisu obvezni.
Tocno tako, koliko sam zvao svako je imao neku svoju semu.
Jedan je rekao da se ne moze, drugi da se moze ali da je neisplativo, treci da se moze ali je komplicirano.
Osobno uvozim dosta tehnologije pa znam kako to ide ali ovdje nitko ne moze dati tocnu kalkulaciju i siguran put bez komplikacija.
 
PDV morate platiti u zemlji u kojoj registrirate automobil. PDV morate platiti na ukupnu cijenu vozila, koja uključuje svu dodatnu opremu i povezane troškove, primjerice troškove isporuke.

Ako kupujete automobil u jednoj zemlji EU-a, a namjeravate ga odvesti u drugu zemlju EU-a i ondje ga registrirati, morate o tome obavijestiti trgovca automobilima tako da nemate obvezu platiti PDV-a u njegovoj zemlji.


 
Kao sto sam i napisao samo sto on tebi nije obvezan prodati vozilo po exportnoj cijeni odnosno bez pdv. Njihova dobra volja. 2020. Sam uzeo na firmu u njemackoj novog ktm u salonu pa sam prosao sve. Bila je akcijska cijena kod njih pa mi se isplatilo. Ukoliko se radi o redovnim uvjetima, rijetko je isplativo..
 
Jbg, ako ih kod nas nema, zasto ne.
Nije cilj usteda jer za 500-1000€ vise necu se osiromasiti ali jednostavno ovdje nema nacina za doci do njega.
 
  • Like
Reactions: dovla
Nisam još naletio na firmu koja mi nije htjela dati račun bez poreza ako je uredno naznačeno da ide za izvoz. Homologacija i sve ostalo te čeka kako god okreneš.
2021. sam uzimao novog Diavela, jedan od opcija bila je IT, tamo sam sve dogovorio na dva mjesta ali na kraju sam uzeo kod nas. Sjećam se da je kalkulacija bila tu negdje. Iskreno, ne vidim baš nikakav problem ali svatko odlučuje za sebe.
 
Kad već ne ide po vodi Lokvarskog jezera, onda može po dnu 😎
20230616_125002.jpg
 
Evo "prilike" na Njuskalu, skoro nova X-ADV 2023, da vidimo jelena koji ce to kupiti 😂...Retail cijena + 2400,00€ rabata za prodavaca 😁
 
Last edited:
Pozdrav ekipa. Novi sam član i ponosni vlasnik maslinastog X-ADV nedavno uvezenog iz italije. Da li se ikome od vlasnika grije sjedalo više od uobičajenog? Da li je to neki poznati problem ili se samo meni to dešava?
PXL_20230617_114813188.jpg
 
  • Like
Reactions: DiAbLeRo
Sjedalo se ne bi trebalo pretjerano grijat, ja s tim nisam imao nikakvih problema, grije se centralni tunel ponajviše zbog katalizatora. No, tome ima lijeka... ;)
 
A nije sad da nemogu sidit na njemu, ali dosta se ugrije. Dovoljno da mi se oznoji dupe kad ga vozim preko sat vremena.
Kad se radi decat da li treba drljati šta po mapi?
Stavio bi i MIVV na njega ali nebi tia da mi bude preglasan. Ono. Možda malo jače od tvornice.
 
Sic se (osim na suncu) nikako ne bi trebao grijati odozdo. Imao sam dekat granu i Akrapa 37000 km svakakve vožnje, osjeti se jače, ali i čuje i trese više, no nikad nikakav problem nisam imao a nije bio naknadno mapiran. Za sic, razmotri možda navlaku, ja sam uzeo gel comfort varijantu od tappezzeriaitalia.it i bila mi je top.
 
Evo danas je pa prvi veći đir kroz dalmatinsko zaleđe do Makarske pa do krova Dalmacije Sv.Jure. sve zajedno 240km.

X-ADV je upravo ono što sam tražio od motora/skutera. Upotrebljiv u gradu, a zabavan i udoban za dužu turu. Jako sam zadovoljan sa njim.

Par kritika. Normalni drive mode baš previše voli šaltati u višu, toliko da sam na kraju ulice od 100m već u 5. brzini. Kontrola trakcije je također malo preagresivna i nezgrapno reagira na 2. stupnju. Bilo bi zgodno kad bi se motor palio u S1 modu i TC na 1 stupnju.
Također sjedalo postane pretvrdo i neudobno nakon 2-3 sata. Tako da ću definitivno poslušati savjet Diablera i staviti comfort presvlaku.
Volio bi i kad bi se gas u početnom dijelu dao malo finije regulirati. Dosta je "trzav" u početku. To je nezgodni kad ga treba lagano dozirat u sporijim manevrima. Baš ću istražit da li se to može podesit nekakvim remapom možda.

Dct me stvarno impresionirao lakoćom i uglađenošću. Prije ovoga sam vozio Husqvarnu Vitpilen 701, jednocilindraš koji je tražio konstantno šaltanje tako se lijepo malo odmorit od toga :) .

Crni MIVV Delta race je već u planu...
PXL_20230625_163925922.jpg
PXL_20230625_164026063.jpg
PXL_20230625_164518975.jpg
PXL_20230625_162023963.jpg
Screenshot_20230626-093331~2.png
 
Last edited:
Evo danas je pa prvi veći đir kroz dalmatinsko zaleđe do Makarske pa do krova Dalmacije Sv.Jure. sve zajedno 240km.

X-ADV je upravo ono što sam tražio od motora/skutera. Upotrebljiv u gradu, a zabavan i udoban za dužu turu. Jako sam zadovoljan sa njim.

Par kritika. Normalni drive mode baš previše voli šaltati u višu, toliko da sam na kraju ulice od 100m već u 5. brzini. Kontrola trakcije je također malo preagresivna i nezgrapno reagira na 2. stupnju. Bilo bi zgodno kad bi se motor palio u S1 modu i TC na 1 stupnju.
Također sjedalo postane pretvrdo i neudobno nakon 2-3 sata. Tako da ću definitivno poslušati savjet Diablera i staviti comfort presvlaku.
Volio bi i kad bi se gas u početnom dijelu dao malo finije regulirati. Dosta je "trzav" u početku. To je nezgodni kad ga treba lagano dozirat u sporijim manevrima. Baš ću istražit da li se to može podesit nekakvim remapom možda.

Dct me stvarno impresionirao lakoćom i uglađenošću. Prije ovoga sam vozio Husqvarnu Vitpilen 701, jednocilindraš koji je tražio konstantno šaltanje tako se lijepo malo odmorit od toga :) .

Crni MIVV Delta race je već u planu...View attachment 765413View attachment 765414View attachment 765411View attachment 765415View attachment 765416
Kad moj novi dodje za nekih 5 godina, neznam ocu li ic za neki aftermarket auspuh, predobro mi zvuči OEM. BTW lipa ti je boja, posebna, nema ih puno na cesti u maslinastoj.
 
Zbog boje i kilometara sam i išao po njega u Italiju 😃 iako se financijski baš i nije isplatilo kad pogledam ukupni trošak. Ispada otprilike isto kao i kod nas cijena. Svakako bilo je zanimljivo iskustvo.
Tvornički ispuh je ok ali nekako mi fali pravi "grunt" osobito u višim okretajima. Mislim da bi mu MIVV taman dao još to malo šta fali, a i mislim da mu dodaje na izgledu. Ali to ćemo vidit kad dođe. Inače oni rade po narudžbi i čekaju se 30-40 dana. To me malo iznenadilo.
 

Attachments

  • Honda_X-ADV750_17-_73H066LDRB_01_PP.jpg
    Honda_X-ADV750_17-_73H066LDRB_01_PP.jpg
    192.4 KB · Views: 0
Evo danas je pa prvi veći đir kroz dalmatinsko zaleđe do Makarske pa do krova Dalmacije Sv.Jure. sve zajedno 240km.

X-ADV je upravo ono što sam tražio od motora/skutera. Upotrebljiv u gradu, a zabavan i udoban za dužu turu. Jako sam zadovoljan sa njim.

Par kritika. Normalni drive mode baš previše voli šaltati u višu, toliko da sam na kraju ulice od 100m već u 5. brzini. Kontrola trakcije je također malo preagresivna i nezgrapno reagira na 2. stupnju. Bilo bi zgodno kad bi se motor palio u S1 modu i TC na 1 stupnju.
Također sjedalo postane pretvrdo i neudobno nakon 2-3 sata. Tako da ću definitivno poslušati savjet Diablera i staviti comfort presvlaku.
Volio bi i kad bi se gas u početnom dijelu dao malo finije regulirati. Dosta je "trzav" u početku. To je nezgodni kad ga treba lagano dozirat u sporijim manevrima. Baš ću istražit da li se to može podesit nekakvim remapom možda.
S1 mod je uvik za grad. Bilo bi dobro nakon nekog dužeg vremena resetirat getribu nije teško, jer ko i auto pamti vožnju i po tome radi parametre a i zna bit malo uglađenija nakon resetiranja. Ja san isto stavia comfort presvlaku pomoglo mi je koliko toliko. Trzanje pri startu mi se događa jedino kad je zimi ladno i onda zna ispalit junački, ali to ćeš naviknit nije to ništa strašno. Šta se tiče getribe na novome je baš druga priča i dosta se ugladilo i popravilo također i TC, koji je vrhunski naspram starije linije, jer kod staroga baš oduzme gas i ukopa motor nije baš ugodno, dok novi pušta kolo da se vrti sve do proklizavanja, al zato kod staroga je tu tipka i ugasi se za sekund tako da san ja uvik drža ugašenog a u novoga se mora ulazit u postavke. Boja je top ja mislin da se te vidia par puta, nek je sritno.
 
  • Like
Reactions: Brotato
pozdrav ekipa , dali netko zna gdje mogu napraviti zadnje kolo od 17 coli , da bude isto kao prednje , bio bih jako zahvalan za informaciju ....
 
Gledam uzet jednog,sta gledat,koju godinu su poboljšali,gledam 19,20,21 godinu,koje su nadogradnje po godinama?