Honda X-ADV

ako si niži ispod 190 africa nije baš dobar izbor a niti je ona za grad,
za grad se uzima skuter do 250ccm,
ma znam, testirao sam skoro sve u Hondi kod mene, slažem se da nije za one koji samo 1-2 puta godisnje naprave veći đir.

250 ccm je malo ako ćeš nekad praviti 1000 km u danu, zato sam i odustao od adv350, inače taj mali adv je super stroj, mali potrošač, puno prostora ispod... samo nekad u obilaženju nedostaje snage, no kad sam ga probao svidio mi se, nemaš uopće osjećaj da voziš skuter zbog tog upravljača.
 
Xadv mi baš ne izgleda snalažljivija u gradu od afrike.
A tek od nc 750.
S tim je afrika iz 2020 još uvijek tehnološki korak ispred xadv.
 
S tim je afrika iz 2020 još uvijek tehnološki korak ispred xadv.
Uvijek će biti. Pa Africa je flagship u Adventure ponudi. Čak ne znam ni zašto Honda u adv ponudi trpa xadv, cb500x ili NC koji uopće nisu za van ceste. Možda cb (nx500) sa nekim rally raid kitom, ali opet...
 
Uvijek će biti. Pa Africa je flagship u Adventure ponudi. Čak ne znam ni zašto Honda u adv ponudi trpa xadv, cb500x ili NC koji uopće nisu za van ceste. Možda cb (nx500) sa nekim rally raid kitom, ali opet...
slusaj
ako imas para nemoj se uopce mislit. Africa AS ES DCT 2024 god......kakvi xadv,nc ili forza........Ako ces skuter onda Tmax.....
Ako si povise 186 cm onda Africu polovnu 18/19......toj nema smrti.ako si cep onda nikako
izbjegavaj Africe 20/23. Ajde na 2024 god. Govorimo o Adv Sports naravno_Obicne niti pod razno
 
eo je 2025.:mrgreen:

ma nije stvar uzet africu nego vozat je do posla i nazad i 1x godisnje opalit njemacka-dalmacija-slavonija, neznam, i cb500x me zivcira... a kad uđes u grad za 3 km trebam po 40 minuta zbog gužvi, zato i gledam nesto da ne drkam kvačilo toliko...

imam jos vremena probati i razmisliti, sad će zima 😉
 

Attachments

  • africa.jpg
    africa.jpg
    354 KB · Views: 0
Svrati probat Integru kad ti se bude dalo. Ja sam odusevljen konceptom skutera sa 17" kotacima i DCT-om. Meni bolje od toga ne treba ni za po gradu ni za po otvorenoj cesti, a u HR ne planiram ici na motoru. Eventualno je na prikolici povesti dole, ali ne vjerujem.
Unbenannt.jpg
 
  • Like
Reactions: Author
eo je 2025.:mrgreen:

ma nije stvar uzet africu nego vozat je do posla i nazad i 1x godisnje opalit njemacka-dalmacija-slavonija, neznam, i cb500x me zivcira... a kad uđes u grad za 3 km trebam po 40 minuta zbog gužvi, zato i gledam nesto da ne drkam kvačilo toliko...

imam jos vremena probati i razmisliti, sad će zima 😉
pazi
ja po CS vozin non stop.DCT majka. Top svemira.Africa AS se vozi ka bicikla. nema te rupe ili korniza(rub trotoara) koji je problem.A doslovno tskoder mozes na NordKapp. Cudo od motora.
osobno meni je postala spora van grada pa gledan nesto jace.ali da izade model sa 130 ks kupujen odma....
pored bilo kojeg motora izgleda ka spejssatl.Honda je to....nema dalje
 
  • Like
Reactions: Author
pazi
ja po CS vozin non stop.DCT majka. Top svemira.Africa AS se vozi ka bicikla. nema te rupe ili korniza(rub trotoara) koji je problem.A doslovno tskoder mozes na NordKapp. Cudo od motora.
osobno meni je postala spora van grada pa gledan nesto jace.ali da izade model sa 130 ks kupujen odma....
pored bilo kojeg motora izgleda ka spejssatl.Honda je to....nema dalje
Jedini koji je kupio afriku za daleka putovanja do kauflanda....
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac and gvo