Honda X-ADV

DiAbLeRo said:
To ti je ka da kupiš mikser i onda s njin ručno mišaš palačinke, bez da ga uključiš u struju. Može se, ali zašto, pobogu?

:)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
pa ti ništa ne razumiš ili se praviš lud
to s mikserom je dobra usporedba, imaš tri brzine na njemu a svo vrime miksaš s prvom i misliš se kako ovo slabo miksa :)
 
DiAbLeRo said:
Bzvz spamate temu s nepotrebnim zeefovima i deesgeovima.

Al' da ponovim ono što sam već napisao jer vidim da nije naodmet. Daklem, DCT mjenjač na (drugoj) generaciji Honde X-Adv još uvijek nije na razini ponajboljeg variomatskog mjenjač/prijenos sklopa, a to znači da je još svjetlosne godine udaljen od boljeg klasičnog mjenjača uparenog sa quikshifter/blipper mogućnostima.
Problem, po meni osobno nije u samom mehaničkom sklopu (iako bi i njega trebali znatno olakšati u budućnosti) već u implementaciji kompjuterskih algoritama koji određuju kada i kako prebaciti u višu ili nižu brzinu. Tu još vidim ogroman prostor za napredak iako sumnjam da će ikada bilo kakva automatika moći nadomjestiti vozačev osjećaj za tajming prebacivanja brzina, naravno, kod mjenjača koji imaju više brzina i nisu CVT.
DCT zna trznuti, znaju okretaji na trenutak pasti, nema automatski međugas da bi sve bilo još tečnije, zna "zapeti" u visokim okretajima u S modu, zna lupnuti prilično glasno ponekad kod šaltanja, zna prebaciti tu i tamo kada to nije poželjno ili očekivano.
Sve u svemu, dobar sistem ali daleko od najboljeg.

... očekujem te do kraje godine nazad na tamnoj strani, vidiš da to nije za tebe... mijenjao si konja koji pobijeđuje za  pretilu kravu samo da bio probao nešto novo, nešto divlje...  :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: R3mba
Za grad se slazem.Po gradu sam 85% u manualu dok van grada san u najsportskijem modu S3
I onda je to to
U naravno sitna podesenja rada motora a i +- tipka mada je to minimalno
Ovo je vrh. :LOL: Nidje veze. nisan da 10 pataka za skuter da ga saltan po gradu. ma ni na otvorenoj, atroke po gradu.
 
"Menjuelon šaltan nižu,
deren R-ke koje gmižu!!!"

Anbifakinlivabl moj Cosmo...

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Elem, u međunevremenu pristigoše adapteri za štelanje predopterećenja na vilicama, montirani ✔️!
Također stigle i offroad štafne, montirane ✔️!
Štafne su mi sjuper za lagano opušteno kruzanje, taman mi noge fino na njih padaju u prirodan položaj.
E da... Akrap upisan u prometnu, vratio sam origigi granu za taj harač i ostaje do daljnjeg jer mi sad više paše ovako. Motorče se malo primirilo, kuži se par KS manje ali općenito motor radi s manje vibracija i buke zbog katalizatora. Obzirom da mi Xadv služi za (planirana) putovanja, dec it što se mene tiče. Za sad.
;)
 

Attachments

  • IMG_20200603_165929-03.jpeg
    IMG_20200603_165929-03.jpeg
    184.1 KB · Views: 277
  • IMG_20200603_165916-01.jpeg
    IMG_20200603_165916-01.jpeg
    346.1 KB · Views: 294
"Menjuelon šaltan nižu,
deren R-ke koje gmižu!!!"

Anbifakinlivabl moj Cosmo...

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Elem, u međunevremenu pristigoše adapteri za štelanje predopterećenja na vilicama, montirani ✔!
Također stigle i offroad štafne, montirane ✔!
Štafne su mi sjuper za lagano opušteno kruzanje, taman mi noge fino na njih padaju u prirodan položaj.
E da... Akrap upisan u prometnu, vratio sam origigi granu za taj harač i ostaje do daljnjeg jer mi sad više paše ovako. Motorče se malo primirilo, kuži se par KS manje ali općenito motor radi s manje vibracija i buke zbog katalizatora. Obzirom da mi Xadv služi za (planirana) putovanja, dec it što se mene tiče. Za sad.
;)
Znaci ne smrdi vise!? :mrgreen: Ja san na kraju odlucija ne dirat nista, jerbo niman soldi. Prokleta Huskvarna.
 
Jeli vam doslo doma za onaj opoziv na DTC-u ,ja san se vec narucija u servis cekam djlove da dodu neki novi updatani kabeli za dtc i jos par vrangulija.

Ide sve na racun Honde
 
Jeli vam doslo doma za onaj opoziv na DTC-u ,ja san se vec narucija u servis cekam djlove da dodu neki novi updatani kabeli za dtc i jos par vrangulija.

Ide sve na racun Honde
Jeli to samo za gospodu šta su nove uzeli ili i za nas sirotinju sa ovima iz švabije/Italije itd.??
 
Jeli to samo za gospodu šta su nove uzeli ili i za nas sirotinju sa ovima iz švabije/Italije itd.??
Svi modeli proizvedeni prije 06/2019 koliko san razumija netriba ti nista nego prometna i u Ogija narudba sve se vec zna samo nema djelova na legaeru standardna HR Honda prica ,zna se za opoziv a onda cekanje na djelove jer to Kostaaaa
 
Ja san upisa na nekoj hondinoj stranici broj šasije i izbacilo mi je ovo,motor je kupljen u 11 misec 2019 al ko zna kad je proizveden, kroz 2019 je
Not involved in recall campaign.
Thank you and have a pleasant day ahead!

Bumo videli oće li išta doć
 
Ja san upisa na nekoj hondinoj stranici broj šasije i izbacilo mi je ovo,motor je kupljen u 11 misec 2019 al ko zna kad je proizveden, kroz 2019 je
Not involved in recall campaign.
Thank you and have a pleasant day ahead!

Bumo videli oće li išta doć
Imaš neki link di ću to upisat?
 
e ovo će biti zanimljiv test u režiji rakele i honde :cool:



Postovani prijatelji, pozivam vas sve 11.07.20 subota na AUTOMOTODROM GROBNIK gdje cu napraviti EXTREM TEST za Hondu X ADV
• Endurance Individual 12h Grobnik •
Planirani strart je u 17:30 do 05:30 i u tom periodu od 12h cu pokusati napraviti maximalan br kilometara. Cilj ovog poduhvata je testirati sebe kao vozaca, Hondu X ADV kao motor i njen mjenac DCT gdje cemo stalno tih 12h biti u maximalnom poterecenju.
Molim vas da dodete i date mi podrsku u ovom poduhvatu, ulaz je slobodan, a ocekuje vas muzicki i gastronomski program, vidimo se na Grobniku
“Nek’ avantura zapocme”

Vinko Šago
 
  • Like
Reactions: R3mba
e ovo će biti zanimljiv test u režiji rakele i honde :cool:



Postovani prijatelji, pozivam vas sve 11.07.20 subota na AUTOMOTODROM GROBNIK gdje cu napraviti EXTREM TEST za Hondu X ADV
• Endurance Individual 12h Grobnik •
Planirani strart je u 17:30 do 05:30 i u tom periodu od 12h cu pokusati napraviti maximalan br kilometara. Cilj ovog poduhvata je testirati sebe kao vozaca, Hondu X ADV kao motor i njen mjenac DCT gdje cemo stalno tih 12h biti u maximalnom poterecenju.
Molim vas da dodete i date mi podrsku u ovom poduhvatu, ulaz je slobodan, a ocekuje vas muzicki i gastronomski program, vidimo se na Grobniku
“Nek’ avantura zapocme”

Vinko Šago
Glupost. Rakela ga vozi ( mukte) vec dvi-tri godine. Tako zajebi takve testove. Sta je Srki reka. Seki triba :mrgreen:
 
Neka ga testira Seki ili Čak Noris