Honda X-ADV

Pozdrav ekipa,

evo malo da podijelim svoje dvojbe i čujem koji savjet...

Dakle, "pravi" motor više nemam niti mi vrijeme i obiteljske okolnosti to dozvoljavaju, ali zato Beverly 350 pokriva moje potrebe za transportom u gradu. On mi je savršen za sve što se tiče grada, obavljam čak i tjednu nabavku s njim jer ispod sica stane hrpa, a tu je još i kofer, kuka za vrećice itd.

ALI, poželim se ponekad i na vikend vožnju van grada i gledam X-ADV od kada je izašla.... Novi model mi je još ljepši naravno... čak su farove koji su mi bili dvojbeni sad napravili kako treba i nemam uopće dvojbe da sam zaljubljen "preko ušiju".

E sad... cijena je takva kakva je... obzirom na nedostatak rabljenih čak i u EU, a kamo li kod nas išao bi na varijantu novog.

Koliko je vrijeme čekanja, zna li itko? U Viktoru nemaju ništa za sada....

ALI, još bitnije pitanje na koje samo ja mogu odgovorit, ali ipak pitam :)

Treba li to meni uopće? :))))

Znam da je motor vrhunski općenito, ali me zanima koliko je taj motor nepraktičniji od Beverlya? Koliko je teže se s njim progurati po Zagrebu ili manevrirati na mjestu? Isplati li mi se mijenjati praktičnost Beverlya za tih 10% vožnje van grada (uvrh glave) gdje bi X-ADV bila daleko bolja opcija i to nadoplatiti toliku razliku u cijeni?

Znam da pitam gluposti jer je to sobna stvar, ali zanimaju me konkretna iskustva ako netko ima.
Para uvijek ima,a 10 posto je 10 posto!
 
Lemmy uzimaj, bolje se kajat zbog nečega što si probao nego zbog nečega što nikad nećeš.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Na dobrom si tragu koliko vidim, mada ima i blesavijih i u životu daleko nepotrebnijih motora od Dorsa, i sam imam takav motor pa znam...

BTW, izgleda da moje druženje s traktorićem u subotu dolazi svom kraju. Stay tuned!
 
  • Like
Reactions: WraGG
Na dobrom si tragu koliko vidim, mada ima i blesavijih i u životu daleko nepotrebnijih motora od Dorsa, i sam imam takav motor pa znam...

BTW, izgleda da moje druženje s traktorićem u subotu dolazi svom kraju. Stay tuned!
Dorso je bio jucer, danas sam cak i neke Harley-e po mobile.de gledao 😄
Sta je kod tebe u planu?
 
Što bi rekli Pythonovci: "And now, something completely different!"

:mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: WraGG
Ok, to smo apsolvirali :)

Treba kupiti i gotovo...

Sad je 'samo' pitanje gdje do modela iz 2021?

Ono malo što se pojavi na oglasu vani, a da ne košta više od novog, uglavnom ne želi ekipa prodavati za izvoz 🤔

Doslovno sam nudio liku da ću sjesti na avion i doći do njega s kešom i pokupiti motor, ali nije htio.... Toliko o njihovom doživljaju nas s ovih prostora
 
Ajde u Honde
Sidni na X-adv pa na Forzu 750
Pa odluci……
Jos ako mozes dir dobit🤪
 
Ok, to smo apsolvirali :)

Treba kupiti i gotovo...

Sad je 'samo' pitanje gdje do modela iz 2021?

Ono malo što se pojavi na oglasu vani, a da ne košta više od novog, uglavnom ne želi ekipa prodavati za izvoz 🤔

Doslovno sam nudio liku da ću sjesti na avion i doći do njega s kešom i pokupiti motor, ali nije htio.... Toliko o njihovom doživljaju nas s ovih prostora

... kupi novi... ne isplati se sad uzimat polovno.... prijatelj mi isto tako već duže vrimena traži beva 350 i gledamo mu cijene na njuškalu, prodaju se 6-7 godina stari sa 15-20000km za 35000kn... a glanc novi 300 hpe košta 44000kn... i ko će normalan za 9000kn manje kupit motor star 7 godina...
 
... kupi novi... ne isplati se sad uzimat polovno.... prijatelj mi isto tako već duže vrimena traži beva 350 i gledamo mu cijene na njuškalu, prodaju se 6-7 godina stari sa 15-20000km za 35000kn... a glanc novi 300 hpe košta 44000kn... i ko će normalan za 9000kn manje kupit motor star 7 godina...
Onaj tko traži Beva 350, premda je mali HPE adekvatan, neće ispod 400. :mrgreen: Ali da, novi je u oba slučaja prva opcija.
 
Pogotovo meni jer ću ga registrirati na ured pa 50% PDV otpišem, a i ostatak cijene isto amortiziram kroz narednih 5 godina. Tako da kad stavim na papir, novi mi je najbolja opcija. Idem nazvati pa provjeriti stanje kod uvoznika....

I ako nađem Hondu, biti će moj Bev 350 na prodaju :) Ima cca 9.000 km i u sustavu je PDV-a :)
 
Onaj tko traži Beva 350, premda je mali HPE adekvatan, neće ispod 400. :mrgreen: Ali da, novi je u oba slučaja prva opcija.
... ma ko će beverlija uzimat onaj traktor od 400... nije to za njega mašina... za njega je idealan ovaj 300 hpe... :mrgreen:
 
Pozdrav ekipa,

evo malo da podijelim svoje dvojbe i čujem koji savjet...

Dakle, "pravi" motor više nemam niti mi vrijeme i obiteljske okolnosti to dozvoljavaju, ali zato Beverly 350 pokriva moje potrebe za transportom u gradu. On mi je savršen za sve što se tiče grada, obavljam čak i tjednu nabavku s njim jer ispod sica stane hrpa, a tu je još i kofer, kuka za vrećice itd.

ALI, poželim se ponekad i na vikend vožnju van grada i gledam X-ADV od kada je izašla.... Novi model mi je još ljepši naravno... čak su farove koji su mi bili dvojbeni sad napravili kako treba i nemam uopće dvojbe da sam zaljubljen "preko ušiju".

E sad... cijena je takva kakva je... obzirom na nedostatak rabljenih čak i u EU, a kamo li kod nas išao bi na varijantu novog.

Koliko je vrijeme čekanja, zna li itko? U Viktoru nemaju ništa za sada....

ALI, još bitnije pitanje na koje samo ja mogu odgovorit, ali ipak pitam :)

Treba li to meni uopće? :))))

Znam da je motor vrhunski općenito, ali me zanima koliko je taj motor nepraktičniji od Beverlya? Koliko je teže se s njim progurati po Zagrebu ili manevrirati na mjestu? Isplati li mi se mijenjati praktičnost Beverlya za tih 10% vožnje van grada (uvrh glave) gdje bi X-ADV bila daleko bolja opcija i to nadoplatiti toliku razliku u cijeni?

Znam da pitam gluposti jer je to sobna stvar, ali zanimaju me konkretna iskustva ako netko ima.
U mene je identicna dvojba, prodao sam motor iz avatara i trenutno vozim Hondu 250 koja je 86" godiste koja je savrsena za grad, tj samo za kvart :D.

Xadv je velik, tezak i tesko se probijat kroz guzve, jasno da ce vlasnici rec da je pizdarija, ali nije bas jer sam je vozia. Za duza putovanja je odlican, za otvorenu cestu je odlican, ugodan, komodan i DCT je odlican. Skup je, ali vridi. Vjerovatno cu je narucit kroz koji misec, osim ako me novi Transalp ne obori s nogu i njega kaparam.
 
U mene je identicna dvojba, prodao sam motor iz avatara i trenutno vozim Hondu 250 koja je 86" godiste koja je savrsena za grad, tj samo za kvart :D.

Xadv je velik, tezak i tesko se probijat kroz guzve, jasno da ce vlasnici rec da je pizdarija, ali nije bas jer sam je vozia. Za duza putovanja je odlican, za otvorenu cestu je odlican, ugodan, komodan i DCT je odlican. Skup je, ali vridi. Vjerovatno cu je narucit kroz koji misec, osim ako me novi Transalp ne obori s nogu i njega kaparam.
Hm…..
Novi Xadv je koliko….100-110 iljada kn….pa jos i akrap ili SC…..
Mislis se xadv ili transalp novi…..
A sta fali 2018/19 Africi onda……
Jeftinija nego novi xadv…..kad se vec mislis o transalpu….
A Africa je zna se…..Majka…..
 
Ode traktorić dalje novom sretnom vlasniku...

Ostat će upamćen kao jedan od najboljih motora koje sam ikada vozio, svakako najupotrebljiviji i najraznovrsniji!

HOWGH!
 

Attachments

  • IMG_20220410_150822-02.jpeg
    IMG_20220410_150822-02.jpeg
    1.5 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Author and Shepa
Polovni top - na motoru 500km, otisla vuna, te stavljena nova.

4700kn - kes ili R1.
 

Attachments

  • 61C2292B-D3C8-49FF-8B36-81205C3FDEBC.jpeg
    61C2292B-D3C8-49FF-8B36-81205C3FDEBC.jpeg
    2.4 MB · Views: 0
  • 46BB24DC-0AB8-42D0-8BF6-F86F6D6D20A9.jpeg
    46BB24DC-0AB8-42D0-8BF6-F86F6D6D20A9.jpeg
    2.1 MB · Views: 0
prijatelj mi isto tako već duže vrimena traži beva 350 i gledamo mu cijene na njuškalu, prodaju se 6-7 godina stari sa 15-20000km za 35000kn... a glanc novi 300 hpe košta 44000kn... i ko će normalan za 9000kn manje kupit motor star 7 godina...
Pune jedno te isti rubruke na oglasu, ja sam znao nazvat neke i onako bi pitao reda radi reko prodajete 8 10 god star skuter za 75 80% cijene novog, jel mislite da je to previse?
Vecina normalnijih je rekla da je to precijenjeno, ali kao kad usporede s drugim oglasima smatraju da je onda ok i njihova cifra...