Honda XL 600 PD04 - još jedan glomazni otpad

Nisam probao s XL-kom, ali meni su se svi motori uvijek pregrijavali u sumskoj voznji, pogotovo po ljeti.
Doduse nebi XL-ku nikad vozio duze vrijeme 130 po autoputu. Mislim da nije za to napravljena, ja bi je drzao 100-110.
 
toecutter said:
ja bi je drzao 100-110.
I to joj je puno.
Sa serijskim prijenosom (15-41) (koji je prilično dug), brzina 100-110 je oko 5000 o/min.
Takva konstantna vožnja je za taj motor prilično forsiranje.
 
Dado33 said:
I to joj je puno.
Sa serijskim prijenosom (15-41) (koji je prilično dug), brzina 100-110 je oko 5000 o/min.
Takva konstantna vožnja je za taj motor prilično forsiranje.

Da, vjerovatno si u pravu. Nisam baš gledao brzinu/okretaje pa da mogu točno reći. Procjenio sam to ovako "odokativno".
U svakom slučaju nije motor za autoput. Neznam ni koje zupčanike imamo gore, ali kad bude gotova baš ću pogledati omjer brzine/okretaja pa ću sukladno potrebi prilagoditi i omjer prijenosa.
 
Majstor je ofarbao sve u crno (iako smo dogovorili šta mora zaštiti) pa se moralo šlajfati..odmah je ljepše:



Idemo dalje...još je puno posla...
 
Samo polako.... bez žurbe.
Da ne bi kao "netko"  imao rastavljanja jer si npr. zaboravio stavit ovaj gornji nosač masine... i to skuzis kad si već stavio rezervar i bočne plastike  :LOL: :mrgreen:
 
toecutter said:
Majstor je ofarbao sve u crno (iako smo dogovorili šta mora zaštiti) pa se moralo šlajfati..odmah je ljepše:



Idemo dalje...još je puno posla...

... mogel si pofarbat i nosaće mašine ;)
 
Ma htjeo sam ih ispolirati ali zaboravio sam ih uzeti pa sam odustao.
Proci cu ih malo s polir pastom i cetkicom za zube kasnije koliko stignem.
Mora bit ipak malo vidjet da ima koju godinu... :wink:

Idemo pomalo dalje:

 
Lipo bome


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Lipo bome


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Sve je tu sada...
Uspio sam danas napraviti i nosače žmigavca pa sam baš happy :mrgreen:


 
Na žalost neće ići.
Moramo je upaliti prije, uštimati itd.
Mislim da neće majstor stići prije drugog tjedna.

Dobre vijesti su da su prednja kliješta i pumpa svi rastavljeni i očišćeni i dobro rade.

Naručio sam i klizače lanca, jedan iz ITL , a jedan iz USA pa koji prije dođe.

Korak po korak....a puno je koraka  :mrgreen:

ps. uglavno jučer sam se vozio s Dominatorm pa sam baš gledao. Na 80 km/h je na 4.000 okretaja
 
danijel044 said:
Imamo iste lancanike jel da?  To mu je onak neka lagana putna brzina :)

Da , mislim da smo to bili gledali kada sam ja stavljao nove i da su isti.
To mu je baš lagano da 80 km/h, na 100 je već življe a 120 mu je previše (odnosno nije za neku konstantu dužu).
Baš me zanima kako će se XL po to pitanju ponašati, ali trebalo bi to biti tu negdje slično.
 
Danas je upalila.....drugi tjedan sastavljanje :0648:
 
toecutter said:
Nisam probao s XL-kom, ali meni su se svi motori uvijek pregrijavali u sumskoj voznji, pogotovo po ljeti.
Doduse nebi XL-ku nikad vozio duze vrijeme 130 po autoputu. Mislim da nije za to napravljena, ja bi je drzao 100-110.

Sad sam opet pročitao onaj prvi post sa "zurenjem u Tuttomoto" i sve se mislim da si stara ojebina ko i ja  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
toecutter said:
Danas je upalila.....drugi tjedan sastavljanje :0648:
(y) ako budes dolazio , nasao sam jednu origigi lulicu za svečke