Honda XL 600 PD04 - još jedan glomazni otpad

toecutter

Well-known member
Od nedavno sam postao ponosni vlasnik jedne XL 600 pd04 iz 1985.
Da , i ja gajim ljubav prema "milf" motorima. Gledam već duže vrijeme te XL-ke i Xt-jke, a XR-ke sam i prestao gledati jer ih kod nas nema (sve je pokupovao Dado  :0648:)

Motorćek je meni osobno predivan i jedva čekam da ga sredim i odvedem na neko putovanje. Vjerovatno je to posljedica zurenja u Tutto Moto kroz kasne 80te i rane 90te  kada su mi ti motori bili samo daleki san. Rekao sam ja sebi tada..."kupiti ću ja tebe"..  i evo "par godina" kasnije stoji u mojoj garaži.

Generalno je sav kompletan (osim zadnjeg držaća tablice i žmigavca) i sve original (ništa nije prčkano/rezano/prespajano/kemijano) no svejedno me čeka puno posla.

Već sam je djelomično rastavio i plan je dovesti je u vrlo dobro stanje. Neke dijelove sam već nabavio...neke nabavljam...a neke ću nabaviti kako bude potrebno.

Krećem sa pojačanjem i laganim popravkom plastika (rep i bočne plastike), uređenjem limarije, pregledom i sređivanjem mašine i na kraju finese i sitni dijelovi.

Dado mi je na favorit listi u mobu...tako da nemam straha  :0648: (y)
 

Attachments

  • XL 600.jpg
    XL 600.jpg
    2.5 MB · Views: 358
Bravo, volim stare endurače :mrgreen:
Čekam updatee  (y)
 
Faza 1
 

Attachments

  • XL faza 1.JPG
    XL faza 1.JPG
    282.9 KB · Views: 258
Kad se već trudiš oko teme, napravi upload slika na neki servis i stavljaj slike unutar posta, lijepše izgleda, a i ne moramo onda na svaku sliku klikati  :wink:

Ovako:

 
Imam negdje nove disk pločice za nju,ako budeš treba
 
diesel power said:
Ima stric xl250r 84 ali bi isto trebalo nac ramu s papirima

Tu kod nas je malo toga. Rama ima u Italiji i Njemačkoj. Kupiti tamo, prebaciti sve na ramu i onda napraviti uvoz.

Hvala za preporuku oko stavljanja slika..potruditi ću se.

#prpa - hvala za pločice...kupio sam već nove prednje i zadnje, ali ako ti smetaju baš pošalji u PP podatke pa ih uzmem..da budu za rezervu :)

Ako ima netko još nešto dijelova samo pišite :)
 
Aaaa i temu si otvorio....
Da ti ponovim i ovdje,  kanta je to :mrgreen:

Pratim  i cekam fotke masine  (y)

Dizel... daj nabaci koju fotku te xl-ke  :palacdolje:
 
Ha ha ...a moram s forumskim pučanstvom podijeliti tegobe koje me slijede...i naravno zadovoljstvo na kraju kad bude složena :mrgreen:
Čekaj...brzo će biti još jedna tema...ili dve možda  :afro:
 
toecutter said:
Tu kod nas je malo toga. Rama ima u Italiji i Njemačkoj. Kupiti tamo, prebaciti sve na ramu i onda napraviti uvoz.

Hvala za preporuku oko stavljanja slika..potruditi ću se.

#prpa - hvala za pločice...kupio sam već nove prednje i zadnje, ali ako ti smetaju baš pošalji u PP podatke pa ih uzmem..da budu za rezervu :)

Ako ima netko još nešto dijelova samo pišite :)

(y)
 
stara je ali je u komadu :)

cca 120kg 20.2ks 6 brzina

https://www.motorcyclespecifications.com/honda-xl250r-1983/
 

Attachments

  • 19441448_1931192623762726_507934378_n.jpg
    19441448_1931192623762726_507934378_n.jpg
    40.6 KB · Views: 241
  • 19449244_1931192643762724_394773290_o.jpg
    19449244_1931192643762724_394773290_o.jpg
    183.5 KB · Views: 263
Sada sam primjetio temu.
Tutto Moto, kažeš...
Dok su moji vršnjaci listali "erotiku", ja listao Tutto Moto.
Nismo ništa razumjeli ni oni ni ja, al gledali smo slike  :LOL:
 
Dado33 said:
Sada sam primjetio temu.
Tutto Moto, kažeš...
Dok su moji vršnjaci listali "erotiku", ja listao Tutto Moto.
Nismo ništa razumjeli ni oni ni ja, al gledali smo slike  :LOL:

Zvuči poznato  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Šta je novoga u ovoj temi...

Nabavljaju se dijelovi, nešto po Hrvatskoj.. nešto po Europi..a paketići polagano stižu kući.

Dobre vijesti su da kod mašine nema kvarova. Čekam neke dijelove pupe ulja, kvačilo , sajle, disk, pakne i ostali potrošni materijal i onda slijedi sklapanje mašine.  Vjerovatno ću je i farbati jer ima na dosta mjesta manjak boje.

Dio plastika je na popravku nešto se nabavilo i čeka se da stigne kući...a dok sam vozio rezervoar kući u haubi uspio sam ga pogrebati, pa sam sada u dilemi da li da ga ofarbam (set naljepnica sam i ovako bio kupi cijeli zbog naljepnica onih malih oklopa plastičnih što dođu ispod rezervoara)..no to mogu i na kraju projekta.

Još je puno posla ispred mene , a neke slike i opis ću nabaciti kada krene sklapanje.

(y) (y)
 
toecutter said:
Šta je novoga u ovoj temi...

Nabavljaju se dijelovi, nešto po Hrvatskoj.. nešto po Europi..a paketići polagano stižu kući.

Dobre vijesti su da kod mašine nema kvarova. Čekam neke dijelove pupe ulja, kvačilo , sajle, disk, pakne i ostali potrošni materijal i onda slijedi sklapanje mašine.  Vjerovatno ću je i farbati jer ima na dosta mjesta manjak boje.

Dio plastika je na popravku nešto se nabavilo i čeka se da stigne kući...a dok sam vozio rezervoar kući u haubi uspio sam ga pogrebati, pa sam sada u dilemi da li da ga ofarbam (set naljepnica sam i ovako bio kupi cijeli zbog naljepnica onih malih oklopa plastičnih što dođu ispod rezervoara)..no to mogu i na kraju projekta.

Još je puno posla ispred mene , a neke slike i opis ću nabaciti kada krene sklapanje.

(y) (y)
Jedva čekam... hoćeš ramu farbati ili je ok?

Twist of the wrist

 
I ja jedva čekam, ali dosta je toga i veći dio ne mogu sam odraditi pa će se sve to skupa vjerovatno odužiti.
Rama ide druga ,ali moram je svejedno i nju farbati već kad se sve radi.
Puno je nekakvih sitnica, ali nije ni to problem koliko je problem manjak vremena. A i skupo je sve..no ljubav prema starim kramama je jača :0648: