Honda XL 600 PD04 - još jedan glomazni otpad

toecutter said:
Hvala ekipa...
Malo smo se vozili :0648:

(y) (y)
samo jedna napomena,crivo kocnice ti ide s unutarnje strane vilice,ovako moze zapet.
ako je tebi lipse zanemari sta pisem (y)
 
Hvala na napomeni, nisam to znao niti primjetio. Promjeniti ću kada budem išao na servis.
Nego znat netko kamo bi nabavio ovu plastičnu zaštitu šta ide oko crijeva prednje kočnice ? Ona mi se polagano raspada.
 
toecutter said:
Hvala na napomeni, nisam to znao niti primjetio. Promjeniti ću kada budem išao na servis.
Nego znat netko kamo bi nabavio ovu plastičnu zaštitu šta ide oko crijeva prednje kočnice ? Ona mi se polagano raspada.
i meni  isto.
Mislija sam kupit termobuzira na metre pa navuc, ali nikako kad je svaki dan  vozim  :mrgreen:
 
toecutter said:
Hvala na napomeni, nisam to znao niti primjetio. Promjeniti ću kada budem išao na servis.
Nego znat netko kamo bi nabavio ovu plastičnu zaštitu šta ide oko crijeva prednje kočnice ? Ona mi se polagano raspada.


najbolje kupit komplet novo.
 
Kod njih naručite opletena crijeva: http://vijcane-pumpe.hr/o-nama/
 
Rachau said:
Oni imaju tu plastičnu zaštitu šta štiti crijevo?

Ne, nemaju. Oni proizvode opletena crijeva (lajtunge za kočnice). Preporučljivo je da se na tako starim motorima zamijene gumena crijeva od kocnica, guma kao materijal je podložna starenju.
 
Rachau said:
Ajde pročitaj šta Toecutter traži.
Traži zaštitu za crijevo. Da krenemo redom, zaštita je tu jer je crijevo gumeno, on ima motor star 30+ godina, crijeva su isto toliko stara, guma gubi svojstva s godinama i postoji mogučnost da crijevo pukne baš kada je najpotrebnije, tj kada naglo koči. Rješenje je da kupi novo crijevo, opleteno, tada mu ne treba zaštita jer već ima zaštitu.
Ako ne napravi ovako kako sam ja zamislio, ima informaciju gdje može naručiti nova opletena crijeva za bilo koji motor po ok cijenama.
 
enduro said:
Traži zaštitu za crijevo. Da krenemo redom, zaštita je tu jer je crijevo gumeno, on ima motor star 30+ godina, crijeva su isto toliko stara, guma gubi svojstva s godinama i postoji mogučnost da crijevo pukne baš kada je najpotrebnije, tj kada naglo koči. Rješenje je da kupi novo crijevo, opleteno, tada mu ne treba zaštita jer već ima zaštitu.
Ako ne napravi ovako kako sam ja zamislio, ima informaciju gdje može naručiti nova opletena crijeva za bilo koji motor po ok cijenama.
Mislim da je on crijeva promijenio jer je tek završio kompletnu restauraciju motora.
 
Nisam baš mijenjao sve na motoru. Dapače puno toga je original ostalo što mi je i drago.
Crijevo prednje kočnice nisam mijenjao. Sve je skinuto i očišćeno (pumpa, kliješta), stavio sam novu tekućinu i pakne.
Ali dao si mi ideju da možda naručim prednje crijevo. Za Bandita sam prije 10-tak godina bio naručio kod VEP hidraulike i ako se ne varam on je ozgora pletenog crijeva bio stavio neku zaštitu gumenu...no nisam siguran više jer sam pletena crijeva mijenjao na više motora i uvijek kupovao gotova, a ovo je bio jedini put da sam tako naručio i bio sam jako zadovoljan s izradom.
 
Na svim mojim motorima sam mjenjao crijeva i uvijek sam radio u Vep hidraulike. Zadnje sam na super teneri 1200 prijatelju stavio. Zadovoljan cijenom i kvalitetom (y)